This text will be replaced


Reportáže

Piráti v přípravě poprvé prohráli v základní hrací době, nestačili na prvoligové Litoměřice

Napsal 01.09.2022 Eliška Ratiborská, Michal Luxa
L i t o m ě ř i c e / C h o m u t o v - K nejtěžšímu souboji přípravy zajížděli Piráti na nedaleký led Litoměřic, kde prohráli 2:4. Svěřenci Kamila Koláčka vstoupili do střetnutí velmi dobře, ovšem Milan Kostourek neproměnil trestné střílení a Vít Seemann nezasunul puk do odkryté branky. A tak si vzal slovo Stadion, který ještě v první části odskočil do dvoubrankového vedení, což se ukázalo jako zlomové. Za Chomutov stav duelu snižoval Roman Chlouba, který dal výsledku také definitivní tečku.
přát. čt 1.9.2022
LTM
4:2(2:0, 2:1, 0:1)
CHM
Litoměřice
Sklíba – Marcel, Němec, Böhm, Holý, Černohorský, Šindelek – Zabloudil, Kuťák, Guman – Válek, Jícha, Slavíček – Jiruš, Vitouch, Ramik – Cikhart, Pártl, Gajda
Chomutov
Běhula – Charousek, Seemann, Havel, F. Hynek, Váchal, Žižka – Lukeš, Hübl, Zajíček – Koblížek, Chlouba, Chrpa – Kostourek, Mežnar, Mála – Vostiňák, Príhoda

Branky a nahrávky

Litoměřice
14. Kuťák (Guman), 19. Ramik (Jiruš, Šindelek), 33. Guman (Kuťák, Gajda), 36. Černohorský (Jícha, Válek)
Chomutov
23. Chlouba (Seemann), 59. Chlouba (Váchal, Chrpa)

Statistiky

Vyloučení
2:3
Využití
1:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
42:22
Rozhodčí
Hlinka, Dómský – Kurtin, Beneš

Shrnutí

Piráti nevstoupili do utkání příliš šťastně, o čemž svědčilo i neproměněné trestné střílení Milana Kostourka, které bylo nařízeno už v počátku zápasu. Rozvážně si najížděl před branku, ale nakonec vypálil mimo ni. 

Z prvního gólu zápasu se tak nakonec radovaly Litoměřice, když ve čtrnácté minutě Filip Kuťák obkroužil branku a zasunul puk za záda Richarda Běhuly. Před koncem první dvacetiminutovky domácí odskočili dokonce na rozdíl dvou gólů. Michal Ramik totiž prokličkoval mezi kruhy až před pirátského gólmana a prodral kotouč vedle pravé tyčky do sítě – 2:0.

Začátek druhé třetiny už byl pro chomutovské fanoušky veselejší. Po přihrávce od Víta Seemanna se k puku dostal Roman Chlouba, který neváhal a přesnou střelou přiblížil Piráty na dostřel – 2:1. Radost však Chomutovským nevydržela příliš dlouho. Kališníci krátce po polovině utkání využili přesilovou hru a odskočili znovu na rozdíl dvou zásahů.

Nejprve vystřelil z pravého kruhu Filip Kuťák, jehož střelu ale Richard Běhula vyrazil, jenže přesně na hůl Tomáše Gumana, který mířil přesně do levého horního rohu branky. A o pár chvil později se k němu připojil Jakub Černohorský, když rameny naznačil střelu, čímž oklamal chomutovského brankáře a kotouč zavěsil pod víko branky – 4:1.

Už to vypadalo, že poslední část hry zůstane bezbranková. Kamil Charousek svou šanci z modré čáry nevyužil a jinak tomu nebylo ani u střely Michala Žižky z pravého kruhu. Stejnou střeleckou smůlu měli i hráči na druhé straně hřiště.

Až v předposlední minutě utkání Piráti ještě jednou skórovali. Nejprve vystřelil Jakub Váchal, ale puk zůstal mezi paží a tělem litoměřického gólmana. Kotouč se však podařilo vyšťourat Romanu Chloubovi, který ho následně dostal za záda Šimona Sklíby a připsal si druhou trefu zápasu – 4:2.

TOPfoto: HC Stadion Litoměřice.

Ohlasy trenérů

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Dobrá prověrka s kvalitním soupeřem, který má hodně zkušené mužstvo. Myslím, že ve druhé polovině zápasu se trošku začalo projevovat, že jsme trochu lépe kondičně připravení, ale paradoxně už se nám nepodařilo vstřelit žádný gól. Pro nás určitě dobrá příprava a dle mého názoru férově odehraný zápas z obou stran.”

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Pro nás to byl samozřejmě těžký zápas, někteří kluci se s hrou ještě sžívají. Soupeři gratuluji, byl o trošku lepší než my, ale pro nás je to výborná příprava. Myslím si, že i my jsme Litoměřicím dokázali zatopit, jenom škoda, že jsme nevyužili některou šanci, kterou jsme si vytvořili, protože by utkání bylo zajímavější. Ale soupeř byl asi o trošku lepší.”