Piráti v přímém souboji o první místo podlehli Slavii, ale dál vedou

Napsala 18.10.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti vstoupili po první reprezentační přestávce do jedenáctého kola DHL extraligy juniorů hned přímým soubojem o první místo ve skupině A. Chomutovští v něm podlehli pražské Slavii třígólovým rozdílem a to hlavně kvůli nepovedené prostřední třetině, v níž inkasovali hned čtyřikrát. Bod útěchy vystřelil v nadstavbě obránce Denis Zeman z povedeného úniku. V sobotu mají mladíci Pirátů možnost na reparát, protože odehrají na vlastním ledě malé podkrušnohorské derby.
11.kolo čt 18.10.2018
2:5(1:1, 0:4, 1:0 - N 1:0)
SLA
Běhula (31. – 40. D. Svoboda) – Váchal, Seemann, D. Zeman, Beneš, Kleiner, Štochl – Bajer, Vrhel, Chlán, Prokop, Jaroš, Mežnar, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut
Slavia
Vecka – Fiala, Němeček, Bureš, Srdínko, Macek, Steinocher, Čapka – Brož, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Kižlin, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák

15. Beneš (Chlán, Vrhel), 57. Gut (Ouřada), N: 62. Zeman
Slavia
7. Všetečka (Labuzík, Macek), 27. Brož (Macek), 31. Křenek (Hasil), 31. Všetečka (Brož, Hradil), 33. Havrda (Hradil, Brož)

5:5
0:1
0:0
30:39
100
Petružálek – Kurtin, Beneš

Piráti dostali po pár minutkách hry možnost početní výhody, která se jim příliš nepovedla a navíc mohli inkasovat z hole Michala Steinochera, jemuž ale v úniku utekl puk. Skóre se tak měnilo až v sedmé minutě, když Robin Všetečka zakončil individuální akci ránou mezi betony – 0:1.

O chvíli později byla v dobré souhře osvědčená dvojice Kryštof Ouřada – Michal Gut, prvně jmenovaný ale v ideální pozici na dorážku netrefil puk. Vyrovnat se domácím povedlo až v patnácté minutě, to Jiří Beneš nahodil od modré a překvapil i brankáře – 1:1. V závěru Slavia nevyužila tlak v početní výhodě a Jaroslav Brož nastřelil tyčku, takže se šlo do druhé části za nerozhodného stavu.

Na začátku se opět snažili udeřit Kryštof Ouřada s Michalem Gutem, jenomže ani jedna souhra brankou neskončila. Ve 27. minutě šla Slavia opět do vedení, když Jaroslav Brož proměnil samostatný únik střelou do horší části klece – 1:2. Jednatřicátá minuta byla nejhorší – během pětadvaceti vteřin se prosadili Lukáš Křenek a Robin Všetečka v přesilovce, ti vynutili střídání brankářů – 1:4.

Z domácí branky odstoupil Richard Běhula a nahradil ho Dominik Svoboda. Ani jeho ale Pražané neušetřili, jelikož za necelé dvě minuty využil přečíslení dva na jednoho Maxim Havrda – 1:5. I když měla Slavia ještě jedno přečíslení, skóre se do konce třetiny neměnilo.

Do třetího dějství nastoupil v chomutovské brance opět Richard Běhula, i přesto se utkání spíše dohrávalo. Piráti se sice snažili s utkáním něco udělat, ale pravděpodobně i vlivem průběžného výsledku jim odskakovaly puky, což znemožňovalo možnosti na snížení.

Po vyloučení na obou stranách se hra vrátila zase na chvíli do standardních kolejí, což Piráti využili. Kryštof Ouřada zachytil vyhození gólmana a, než se vrátil, nastřelil obě tyčky pražské branky. Vypadnutý puk dorazil do sítě Michal Gut, jenž stanovil konečný výsledek na 2:5. Na němž už nic nezměnil ani Zoran Fiala, jehož rána orazítkovala tyčku.

V nadstavbě Jaroslav Brož nevyužil přečíslení dva na jednoho, takže mohli sebrat bod útěchy Chomutovští. To se i povedlo, když Denis Zeman využil srážky soupeřů a proměnil únik povedenou ránou do horní části branky – N 1:0.

Jan Brychta (Piráti Chomutov): „Byl to úvodní zápas po reprezentační přestávce. Mysleli jsem si, že do toho vstoupíme stejně, jako jsme skončili, ale hráči se úplně nekoncentrovali. První třetina byla v pohodě, ale ve druhé bylo vidět, že ta koncentrace nebyla taková jako v minulých zápasech. Dostali jsme rychlé góly a pak už bylo těžké dostat se zpátky do zápasu. Ve třetí třetině jsme zlepšili tempo, dali gól a hráčům řekli, že se musí soustředit na celý závěr utkání, aby se připravili na zápas s Energií. Nakonec jsme získali důležitý bod v nadstavbě.“

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): „Byla přestávka, takže jsme nevstoupili do zápasu dobře. Vypadlo to, jak kdyby zrovna začala sezóna. Ve druhé třetině nám tam spadlo pár gólů, což bylo super a rozhodlo zápas.“