This text will be replaced


Reportáže

Piráti v malém krušnohorském derby přehráli karlovarskou Energii, zvítězili o dvě branky

Napsal 20.01.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - Duelem čtyřicátého kola, v němž hostili karlovarskou Energii, odstartovali Piráti závěrečnou čtvrtinu základní části Tipsport extraligy. Střelecký účet otevřel Vladimír Růžička, který zaokrouhlil počet letošních gólů na deset a všechny vstřelil na ledě SD ARÉNY. Na vyrovnání rychle odpověděli Valach a Koblasa, který pátým gólem vyrovnal vlastní střelecké maximum v nejvyšší soutěži. Piráti se díky výhře v normální hrací době posunuli o jediný bod za Spartu, která má však tři zápasy k dobru.
40.kolo pá 20.1.2017
CHM
3:1(1:0, 2:1, 0:0)
KVA
Chomutov
Laco – Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Kudělka – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Kaše, Lauko
Karlovy Vary
Závorka – Dujsík, Sičák, Benák, T. Dvořák, Rýgl, M. Rohan, Baldajev – Harkabus, Tuominen, T. Rachůnek – Mikulík, Skuhravý, Kindl – Gorčík, Dušek, Stloukal – Davídek, Gríger, Vachovec

Branky a nahrávky

Chomutov
12. V. Růžička (Flemming, Kämpf), 25. Valach (Hlava), 27. Koblasa (Kämpf, Rutta)
Karlovy Vary
23. Gríger (Davídek)

Statistiky

Vyloučení
5:6
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
20:16
Střely zblokované
16:15
Hity
13:11
Vhazování
24:26
Diváci
4371
Rozhodčí
Šír, Pražák – Lhotský, Svoboda
Vyšší tresty
Rohan 5 minut a do konce utkání, Mikulík (oba K. Vary) 10 minut a do konce utkání

Shrnutí

V první šanci se ocitli hosté, kteří se vymanili z chomutovského zámku, střelu Milana Davídka vyrazil Ján Laco na hůl Michala Vachovce, který jen těsně minul branku. Krátce poté si hosté zahráli přesilovou hru, kterou však Piráti bez větších problémů přečkali. V desáté minutě se i domácí dočkali početní výhody, kterou využili o chvíli poději. Brett Flemming našel přes celou šířku kluziště Vladimíra Růžičku, který měl před sebou poloprázdnou bránu – 1:0.

Na konci dvanácté minuty obdržel Milan Rohan trest na pět minut a do konce utkání za vražení na hrazení Dávida Skokana. Ve dlouhé přesilovce měl možnost u pravé tyčky Závorkovy brány David Kaše, jenž však netrefil letící puk, následně skončila jen těsně mimo teč Michala Poletína z mezikruží.

Část oslabení přeneseného z první třetiny domácí přečkali bez inkasované branky. Ve třiadvacáté minutě Milan Davídek vystřelil z pravého kruhu, těsně před chomutovskou bránou puk tečoval Dávid Gríger, jenž vymetl šibenici a vyrovnal – 1:1. Piráti však rychle odpověděli, Nicolas Hlava přihrál do levého kruhu Juraji Valachovi, který vrátil vedení na domácí hole – 2:1.

V sedmadvacáté minutě Petr Koblasa převzal kotouč v levém kruhu, kolem tří obránců se protáhl před bránu až do zakončení na zadní tyčku – 3:1. Na přelomu třetiny trefil tyčku Lacovy brány Václav Skuhravý, jenž stál mezi kruhy. Po nevyužité přesilovce Karlových Varů měli stejné výhody i domácí, kterým se ale příliš nepovedly, jelikož se Mikulík dostal ve vlastním oslabení do velké šance z předbrankového prostoru.

Piráti začali třetí třetinu dvounásobnou přesilovkou, která se po skončení jednoho trestu opět vrátila, ale nakonec zůstala v obou případech nevyužita. V průběhu početní výhody dostal dobrou přihrávku mezi kruhy Michal Poletín, který však neprostřelil Tomáše Závorku. V přesilovce hostů stáli v dobrých pozicích Václav Skuhravý a Henri Tuominen, oba nevyzráli na téměř bezchybného Laca.

Na přelomu třetiny se v předbrankovém prostoru vystřídali Michal Vondrka a Ivan Huml, dva důležité zákroky si ale připsal Závorka. V závěru zápasu mohla Energie hrát přesilovku, avšak kvůli faulu Denise Kindla o ni rychle přišla. Poslední šanci zápasu měl Jakub Sklenář, jenž jel osamocen na Tomáše Závorku, ale nepřekonal ho.

Ohlasy trenérů

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „My jsme se připravovali na nepříjemného a houževnatého soupeře, kterým Karlovy Vary určitě jsou. V posledních utkáních byli jejich hráči opravdu nepříjemní a podařilo se jim získat spousty bodů. Klíčové bylo naše první zvládnuté oslabení a první přesilovka, kterou jsme využili. Soupeř potom sice srovnal, ale my jsme okamžitě zareagovali. Nejprve jsme dali na 2:1 a poté po hezké akci na 3:1, čímž jsme utkání zlomili. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že budeme hrát ze zajištěné obrany a nemusíme se tlačit to útoku. Chtěli jsme utkání zvládnou za jakoukoliv cenu a brát tři body. Mužstvo se vrátilo k poctivému hokeji a makalo, jedinou kaňkou jsou nevyužité přesilovky. Jsme šťastní, že jsme na debakl v Hradci Králové odpověděli vítězstvím.“

Mikuláš Antoník (HC Energie Karlovy Vary): „Nám se sice podařilo srovnat na 1:1, ale soupeř nám rychle odskočil na rozdíl dvou branek po chybě ve středním pásmu a poté po individuální chybě v pásmu obranném. V poslední třetině si soupeř hlídal výsledek 3:1. Mrzí nás, že jsme neplnili, co jsme si řekli v kabině – netlačili jsme se do brány a nestříleli jsme. V poslední třetině jsme měli asi čtyři střely, to je potom těžké otáčet zápas. Soupeř výborně blokoval střely a hrál obětavě, zasloužil si vyhrát.“