Piráti v dramatickém utkání zdolali Havlíčkův Brod a opět se přiblížili play-off

Napsal 04.02.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Starší dorostenci v rámci dalšího kola extraligy staršího dorostu vyzvali na domácím ledě Havlíčkův Brod, který nakonec v nervózním utkání zdolali 4:3. Za Piráty se trefil dvakrát Michal Gut, jehož doplnili Peter Lobodowski a Denis Zeman.
N20 ne 4.2.2018
4:3(2:1, 2:1, 0:1)
BHB
Běhula – Ferbas, Zeman, Váchal, Jarý, Vaněk, Štochl – Černý, Baier, Jaroš, Lobodowski, Mežnar, Koláček, Gut, Pech, Ouřada, Brandner.
Havl. Brod
Nedvěd (34. Arbelovský) – Vacík, Dvořák, Adam, Krejčí, Dudycha, Kerber – Vaňous, Kopic, Pejchal, Petržilka, Hromádka, Dudek, Rybáček, Křehlík, Vyvial, Pokorný, Kulhánek, Cachnín, Košťál.

11. Lobodowski (TS), 13. Gut (Koláček, Mežnar), 24. Gut (Mežnar, Zeman), 34. Zeman (Jarý, Černý)
Havl. Brod
7. Křehlík (Cachnín, Hromádka), 31. Rybáček, 47. Křehlík (Dudycha, Vacík)

6:8
1:1
0:0
34:24
103
Kostourek – Coubal, Hřebíček

Utkání se rozjíždělo pomalejším tempem. První větší šance hned skončila brankou, Richard Cachnín dostal kotouč mezi kruhy. Jeho střela byla Běhulou chycena, kotouč ovšem propadl a Tomáš Křehlík otevřel v sedmé minutě skóre utkání - 1:0. Hosté pokračovali přesilovou hrou, ale v té si nevypracovali ani jednu nebezpečnou střelu či akci. Piráti mohli srovnat Michalem Gutem, jenž po chybě brankáře Nedvěda zakončoval, ale jen do betonu přesouvajícího se brankáře. Branka přišla až o minutu později, Peter Lobodowski byl zahákován Michalem Kerberem a mohl vyrovnat, což se mu nakonec povedlo.

Slovenský útočník to provedl parádně, najel si k pravé tyčce, vymíchal si Nedvěda a po ledě zakončoval do odkryté části branky. Peter Lobodowski - 1:1. Pirátská aktivita pokračovala a neustávala. Michal Gut měl další dvě šance, ta druhá již skončila po střele z mezikruží v brance a Piráti rázem vedli 2:1. Skóre se mohlo měnit ještě několikrát, Michal Gut, Peter Lobodowski ani Erik Mežnar ovšem své šance nezakončili. Stejně jako Richard Cachnín na druhé straně, jenž v přesilové hře zakončoval jen do přesouvajícího se Běhuly.

Hosté mohli vyrovnat hned na startu druhé periody, Marek Kopic ovšem neprostřelil zblízka Richarda Běhulu a přišel tak trest. Erik Mežnar o několik momentů později nahazoval na branku Nedvěda žabičkou s vidinou Michala Guta. Kadaňský rodák ze vzduchu kotouč trefil a dal parádní branku - 3:1. Následně byli aktivní hosté a dočkali se v polovině utkání snížení. Celou akci před Běhulou zakončil gólově Adam Rybáček - 3:2.

Vidinu vyrovnání ovšem pokazili dvě vyloučení během chvilky. Dvojnásobná přesilovka sice netrvala ani půl minuty, i tak ji ale Denis Zeman dělovkou o břevno využil a vrátil svému celku dvoubrankové vedení - 4:2. Po této brance brankoviště opustil Martin Nedvěd a do hry se podíval Dominik Arbelovský. Ten se zaskvěl skvělým zákrokem v poslední minutě druhé periody, kdy lapil střelu Denise Zemana do šibenice.

Piráti drželi na startu třetí části aktivní hru. Jakub Váchal zakončoval z pravého kruhu do prázdné branky, v rozhodující moment ovšem zlomil hůl. V dobré šanci byl také Kryštof Ouřada, ten ale orazítkoval pouze břevno. Snížení na rozdíl jediné branky přišel vzápětí, Tomáš Křehlík dostal přihrávku na pravý kruh a skóroval - 4:3. Jakub Váchal poté nejdříve podruhé v utkání zlomil hokejku při střele z dobré pozice, Erik Mežnar následně dal branku, která byla po delší debatě odvolána.

Rebelové se následně pokoušeli vyrovnat, neuspěl ovšem například nadvakrát Jiří Hromádka, přičemž jeden jeho pokus byl i v oslabení. Spíše než šance byly k vidění v posledních minutách tresty. Piráti nicméně svůj náskok uhlídali a získali velice důležité tři body.

David Kočí (Chomutov): „Byl to nervák, nehráli jsme úplně dobře. Myslím si, že tam byla vidět i únava. Asi je normální, že jsme po delší době nesehráli povedené utkání. Našli jsme si naštěstí tu cestu k vítězství a i se štěstíčkem jsme dokázali urvat tři body. Výkon ovšem dnes nebyl nikterak úžasný.“