Piráti v divokém duelu přestříleli Louny a bez jediné ztráty převzali pohár

Napsala 13.03.2022 Kateřina Kundertová
L o u n y / C h o m u t o v – Piráti vyrazili ke druhému zápasu finále krajské ligy v Ústeckém kraji na specifické kluziště v Lounech, kde se z jednoznačného duelu stala v průběhu druhé třetiny pěkná divočina. Chomutovští nakonec však pohodlné vedení uhájili a v nejkratším možné termínu si došli pro prvenství. Nyní už se všechny pohledy upínají ke kvalifikaci o druhou ligu.
F2 ne 13.3.2022
LNY
7:12(0:6, 5:3, 2:3)
Louny
Dorn (12. Charvát) – Kaplan, Kašpar, Šedivý, Knobloch – Velhartický, Szakal, Csonka, Šafařík, Tarant, M. Dittrich, Salač, Gebelt, D. Dittrich
Hanuljak – Žižka, Charousek, Hartman, Dominik Badinka, Ferbas, Bártek, Novák – Kůs, Josef Rindoš, Černý, Chlouba, Řezníček, Freiberg, Mežnar, Mála, D. Šilar, Huňady, Kostourek

Louny
24. Šafařík (Salač), 28. Šafařík (Salač, Gebelt), 35. Salač (Šafařík, D. Dittrich), 39. Salač (Gebelt, Šafařík), 39. Tarant (M. Dittrich), 56. M. Dittrich (Szakal), 57. Szakal (M. Dittrich)
6. Mála (Chlouba, Kůs), 11. Bártek, 11. Chlouba (Kůs), 12. Freiberg (Řezníček), 12. Kůs (Charousek), 20. Kůs, 27. Chlouba (Hartman, Josef Rindoš), 33. Chlouba (Kůs), 36. Huňady (Mála), 53. Mežnar (Mála, Huňady), 58. Ferbas (Mála, Huňady), 60. Žižka (Freiberg)

2:4
0:1
0:1
40:51
501
Biedermann, Domský – Kurtin, Cícha

Oba celky se v úvodu druhého finále oťukávaly, což se změnilo poté, co František Mála v přesilové hře tečoval nabídku Romana Chlouby – 0:1. V jedenácté minutě nejprve s velkou dávkou štěstí skóroval Robert Bártek a za dvaadvacet vteřin hned po vhazování donutil domácí k oddechovému času úspěšný střelec Roman Chlouba – 0:3.

Stejný scénář se opakoval ještě ve dvanácté minutě, kdy opět po vyhraném buly Petr Freiberg schoval ránu za hráče a za patnáct vteřin Jaroslav Kůs zakončil výpad po levém křídle pohlednou ránou – 0:5.

To už bylo moc na Dominika Dorna, jehož v brankovišti vystřídal Tomáš Charvát. Ani on nezůstal dlouho bez inkasovaného gólu, jelikož v poslední vteřině úvodního dějství Jaroslav Kůs stanovil průběžný stav na 0:6.

Gólové hody pokračovaly i v prostřední třetině. Dva zásahy Marka Šafaříka, jenž využil kolem brankoviště dobré spolupráce s Vlastimilem Salačem, rozdělil pohledný únik zakončený forhendovým blafákem v podání Romana Chlouby – 2:7. Krátce po přelomu hrací doby Jaroslav Kůs vysunul do dalšího výpadu Roman Chloubu, jenž se opět nezmýlil a dokonal hattrick – 2:8.

Druhá polovina prostřední třetiny vyšla lépe domácím, kteří se gólově přiblížili. Po šťastné situaci Vlastimil Salač zblízkosti brankoviště zamířil do vrchních pater branky, na což za půl minuty zareagoval v přečíslení dvou proti jednomu Patrik Huňady – 3:9.

Ve 39. minutě Slovan oplatil Pirátům stejnou mincí, jelikož Vlastimil Salač na konci přečíslení vrátil vyražený kotouč do odkryté části klece a za půl minuty se po důrazu do brankoviště prosadil Dominik Tarant – 5:9.

Ve třetí třetině se čekalo na další změnu skóre až do třiapadesáté minuty, kdy v signalizované výhodě Erik Mežnar udeřil ze samostatného úniku – 5:10. Mohutný nádech učinil Slovan za pár okamžiků, když se během šestadvaceti vteřin prosadili Martin Dittrich díky vypadnutému kotouči a Adam Szakal, který po sražení Miroslava Hanuljaka měl před sebou prázdnou klec – 7:10.

Louny sáhly k odvolání brankáře, ale místo dalšího přiblížení přišel úder Pirátů a Dominika Ferbase – 7:11. Finální podobu výsledku dal Michal Žižka, když jako obránce zakončil při vlastním dvojnásobném oslabení přečíslení dvou proti jednomu – 7:12.

Petr Zinek (HC Slovan Louny): „Rozhodla první třetina, kterou jsme prohráli 0:6. Potom jsme skóre sice zkorigovali, ale už jsme neměli síly, i protože nám před zápasem vypadli tři klíčoví hráči. Museli jsme sestavu slepit, jak to šlo, hráli i kluci, kteří nebyli čtrnáct dní na ladě, a takhle to dopadlo. Celkově jsme se sezónou spokojení, Chomutov jsme potrápili a přejeme mu hodně štěstí.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Půl zápasu jsme odvedli slušný výkon, který se musel i divákům líbit. Bohužel, když jsme dali osmý gól, přestali jsme hrát naši hru a zaměřili jsme se jenom na to, jak budeme hrát dopředu, každý chtěl dát gól, takže jsme začali dělat opravdu zbytečné chyby dozadu. Soupeř, který měl nějakou kvalitu, toho využil a my jsme s tím potom měli trochu problém. Tohle už se nám nesmí stávat. Jsme rádi, že jsme to v Lounech uhráli a máme klid na nějakou přípravu, protože se musíme dát dohromady. Trochu potrénujeme, musíme udělat nějakou dohru v obranném pásmu a podobné věci, protože přijdou kvalitní soupeři, kteří budou naše chyby určitě trestat. Můžeme hrát klidně na 1:0 ze zabezpečené obrany a ne jako v Lounech, což byl škraloup na celém utkání. Musím poděkovat fanouškům, protože nás přijeli podpořit a byli zase skvělí. Díky patří i klukům, že odehráli základní části i play-off bez porážky. Teď nám to ale začíná – máme jasný cíl postoupit. Musíme se připravit a odehrát to tak, abychom se potom radovali s našimi fanoušky a splnili jsme cíl postupu do druhé ligy, kvůli čemuž sem kluci přišli.“