Piráti v Praze ztratili dobře rozehraný duel, nakonec Slavii podlehli těsným rozdílem

Napsala 05.01.2018 Kateřina Kundertová
S l a v i a / C h o m u t o v - Piráti ve 29. kole DHL extraligy juniorů podlehli na ledě pražské Slavie těsně 2:3, přestože v pětadvacáté minutě vedli zásluhou Ondreje Šišoláka a Toma Poláka o dva přesné zásahy. Hokejisté z hlavního města ale do konce druhé části vyrovnali a v 54. minutě rozhodl o vítězi David Kohút.
28.kolo pá 5.1.2018
SLA
3:2(0:1, 2:1, 1:0)
Slavia
Šorf – Hejda, Antoš, Štibingr, Vobořil, Stark, Melovič, Valík – Furch, Kohút, Šmerha – Matějka, Šteiner, Heldák – Šilhan, Šergl, Marek – Jaša, Nedorost, Martínek
Běhula – Buchtela, Kleiner, D. Novák, Studený, A. Novák, Procházka, Hajič – Köver, Bajer, Polák – Hřebíček, Chlán, Kulich – Tůma, Šeliga, Šišolák – Šilar, Adámek

Slavia
29. Šergl (Heldák, Martínek), 34. Matějka (Šteiner), 54. Kohút (Furch, Šmerha)
5. Šišolák (Hřebíček, Köver), 25. Polák (Chlán)

5:6
0:0
0:0
43:29
46
Nepomucký – Štěpánek, Žídek

Sešívaní na svého soupeře ze severu Čech doslova vlétli a v prvních pěti minutách zápasu diktovali tempo hry. Pak ale přišla těžká rána. Pirátům se podařilo z ojedinělé akce vsítit vedoucí gól. Přesně v čase 5:00 překonal Šorfa v domácí svatyni Ondrej Šišolák. Ten využil chvilkového tlaku svého týmu a po nepovedené střele spoluhráče Daniela Nováka se o pár vteřin později prosadil – 0:1.

Přestože se červenobílým směrem dopředu dařilo a neustále ohrožovali hostující klec, do pedálu šlápli i Chomutovští a vršovická hala mohla sledovat atraktivní hokej nahoru dolů. Výsledek však dlouho hovořil pro hostující celek, obzvlášť od 25. minuty, kdy Piráti navýšili skóre. Po přihrávce Chlána napřáhl z mezikruží Tom Polák, který nekompromisní ranou propálil Šorfa mezi betony – 0:2.

O čtyři minuty později už se ale hlasitě přihlásili o slovo červenobílí. Slavia sevřela Piráty v jejich obranném pásmu a směle kombinovala. Pokus Jana Šergla z oblasti mezi kruhy nejdříve rozvlnil jen boční síť Běhulovy klece, po následné akci už stejný hráč uspěl a snížil na 1:2.

Ve 34. minutě bylo v Edenu ještě veseleji. David Matějka dostal dobrou přihrávku za obranu a vydal se po pravé straně rychle na zteč, z blízkosti vrcholu pravého kruhu pak zacílíl přízemní ranou na hostující branku, kotouč propadl až za brankovou čáru – 2:2.

Šorf se pak musel mezi třemi tyčemi hodně ohánět, aby si hosté nevzali vedení zpět, v soubojích proti chomutovských hráčům ale pokaždé uspěl a do kabin odcházely oba celky za vyrovnaného stavu. V závěrečném dějství se obě mužstva snažila zuby nehty urvat výhru. Na jedné straně předvedl vynikající zákrok Šorf, jenž lapil prudký projektil z mezikruží.

Na druhé straně ho však Běhula nenapodobil. Na chomutovského brankáře vyrazila v rychlém útoku dvojice slávistů, párkrát si vyměnila puk, který se dostal až k Davidu Kohútovi, jenž tvrdou ranou poslal kotouč do horní části branky Pirátů – 3:2. Ti se ještě v závěru snažili vyrovnat, to už se jim ale nepodařilo a z Edenu odjíždějí s prázdnou.