Piráti v Liberci sérii nezdarů neprolomili, venku podruhé v řadě vysoko padli

Napsala 03.02.2019 Kateřina Kundertová
L i b e r e c / C h o m u t o v - Piráti ve 42. kole Tipsport extraligy vysoko podlehli Liberci, a prohráli tak druhé venkovní utkání v řadě se sedmi inkasovanými góly. Premiérový zásah v chomutovském dresu zaznamenal Lukáš Kovář, jenž se prosadil umístěnou ránou k zadní tyčce. Družina Vladimíra Růžičky přečká únorovou reprezentační přestávku na třinácté pozici se ztrátou osmi bodů na karlovarskou Energii.
42.kolo ne 3.2.2019
LIB
7:2(3:1, 4:0, 0:1)
Liberec
Will – Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Kolmann, Maier – Lenc, Hudáček, Birner – Valský, Filippi, Kvapil – Ordoš, Jelínek, Krenželok – Lakatoš, Redenbach, Vlach
Peters (22. Pavlát) – Valach, Kovář, Knot, Dietz, Buchtela, Jank, Trefný – Gut, Růžička, Sklenář – Duda, Huml, Marjamäki – T. Svoboda, Raška, Koblasa – Havel, Chrpa, Dlouhý

Liberec
6. Ordoš (Jelínek, Krenželok), 13. Kvapil, 19. Ordoš, 22. Valský (Kvapil, Šmíd), 25. Lenc (Birner, Filippi), 28. Filippi (Kvapil, Valský), 34. Filippi (Birner, Šmíd)
11. Kovář, 53. T. Svoboda (Koblasa, Růžička)

Maier – Jank oba 10 minut

V úvodu utkání Masi Marjamäki ani na druhé straně Radan Lenc nepřehodili beton ležících gólmanů. V šesté minutě Jan Ordoš na hranici brankoviště usměrnil přihrávku Petra Jelínka do sítě – 1:0.

Přesně v čase 11:00 zapsal první branku v chomutovském dresu Lukáš Kovář, který si po levém křídle najel do pásma a, přestože mohl přihrávat, chladnokrevně zakončil ke vzdálenější tyčce – 1:1.

Liberecký Marek Kvapil měl připravenou rychlou odpověď, jelikož za necelé dvě minuty se trefil od modré čáry – 2:1. V dalším střídání Jan Ordoš promarnil jasnou šanci před odkrytou svatyní Pirátů, což však odčinil krátce před první sirénou, když se prosadil po individuální akci – 3:1.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu. Když Ondřej Buchtela nevyužil prostoru na pravém kruhu, Jakub Valský dorazil puk po akci spoluhráče Marka Kvapila – 4:1. Po čtvrtém gólu Justin Peters opustil branku, do které se postavil Dominik Pavlát. To Piráty nabudilo, ale tlak vyústil pouze v nastřelenou tyčku Janem Havlem.

Vystřídavší mladík vychytal Michala Birnera, v nabídnuté početní výhodě ale nestačil na Radana Lence, jenž se prosadil z vrcholu brankoviště – 5:1. Ve 28. minutě Tomáš Filippi potvrdil, že Bílým Tygrů vyjde všechno, na co sáhnou, když se prosadil z nulového úhlu – 6:1.

Jedno oslabení Chomutov ubránil, ale to další už ne, když se Birnerova rána otřela o hůl Tomáše Filippiho a zapadla do branky – 7:1. V závěru druhé části už se skóre neměnilo, ale nutno podotknout, že měli Piráti i trochu štěstí.

Na začátku závěrečné části Chomutovští drobný závar nevyužili a navíc se museli čtyři minuty bránit, což se jim povedlo. Následně Piráti nepotrestali faul soupeře a Vladimír Růžička nevyužil situace dva na jednoho ani následného úniku.

V 53. minutě udeřil Tomáš Svoboda, jenž měl po přihrávce od Petra Koblasy snadnou práci – 7:2. V 53. minutě Bohumil Jank vyhrál proti Patriku Maierovi alespoň boxerský souboj. V závěru Piráti ubránili ještě jedno oslabení, ke změně skóre už nedošlo.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Úvod zápasu byl vyrovnaný, pak se nám podařilo dát tři poctivé góly. Ve druhé třetině jsme k naší hře přidali krásu, dali jsme hezké branky a využili jsme přesilovky. V poslední části hry bylo těžké najít motivaci za stavu 7:1, přesto jsme tu třetinu odehráli dobře. Trochu mě mrzí, že jsme moc nepomohli Romanu Willovi, jinak jsme podali dobrý výkon.“

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Byl to špatný výkon. Přijeli jsme v oslabené sestavě, protože mámě několik zraněných hráčů. Věděli jsme, že nás čeká velmi těžká bitva. Bohužel, jsme zápas nechytili už od začátku. Když s Libercem prohráváte 1:3, je strašně těžké vrátit se do zápasu, domácí si to pak dobře pohlídali. Třetí třetina byla z naší strany lepší, ale jinak to byl opravdu špatný výkon.“