Piráti v KV Areně tvrdě narazili. Inkasovali osm branek a odjeli s nepořízenou

Napsal 23.08.2011 Michal Slavík
K a r l o v y V a r y - Chomutovští Piráti utrpěli teprve druhou porážku v přípravě na novou sezonu a opět u toho byl jeden z regionálních extraligových rivalů. Domácím v KV Areně vyšlo takřka vše včetně čtyř přesilovek, naopak Chomutovští neměli svůj den a Energii podlehli vysoko 1:8. Jedinou trefu hostů obstaral Jaroslav Hafenrichter.
přát. út 23.8.2011
KVA
8:1(3:1, 3:0, 2:0)
Karlovy Vary
Benda - Gulaši, Nosek, Gřegořek, Parýzek, Gründling, Prošek, M. Rohan, Látal - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Zaťovič, Pech, Bartánus - Skladaný, Melenovský, Dej - Zucker, Vachovec, Kuběna
Řehoř - Mrázek, Jillson, Mazanec, Bombic, Havíř, Palin, Macháček, Grof - Hafenrichter, Jabrocký, Gajovský - Seman, Sikora, Davídek - Hřebejk, Kůs, Hruška - Hromas, Helminen, Ondřej

6. Nosek (Skuhravý, Kumstát), 13. Kumstát (Nosek, Gulaši), 19. Košťál (Nosek, Gulaši), 23. Rohan (Kuběna), 24. Dej (Melenovský), 27. Gřegořek (Nosek, Bartánus), 51. Košťál (Skuhravý), 60. Dej (Gründling, Prošek)
16. Hafenrichter (Havíř, Hruška)

8:11
4:0
35:25
1189
Florián, Kostourek - Belko, Hynek

První perioda regionálního derby přinesla svižný hokej a i díky častým vyloučením slušnou gólovou nadílku. Brankáři Benda a Řehoř se od prvních minut nenudili. Domácího mladíka poprvé výrazně zaměstnal Hromasův přesilovkový příklep z pravého kruhu, na druhé straně svůj velký zápas předznamenal David Nosek, jehož nahození tečoval Skuhravý těsně vedle levé tyče.

V 6. minutě už domácí obránce Nosek mohl slavit, jeho přízemní střela z mezikruží propadla Řehořovi mezi betony. Další zajímavé momenty přineslo vyloučení chomutovského Semana z 11. minuty. S domácími to v přesilovce nejprve vypadalo zle, když Štěpán Hřebejk unikl po křídle a ujížděl sám na branku. Bývalý energetik ale zakončil jen do gólmanových betonů, a umožnil tím Petru Kumstátovi, aby na druhé straně u tyčky tečoval Noskův příklep do sítě.

Vyloučení Martina Rohana na domácí straně pak sice zůstalo bez trestu, ale tři vteřiny po návratu talentovaného mladíka na led Piráti přece jen snížili. Havířovu ráno od modré čáry v mezikruží tečoval Jaroslav Hafenrichter a puk doputoval až do sítě. V nerovnoměrném počtu hráčů na ledě se odehrály i závěrečné minuty první třetiny a Košťálova střela z první při trestu Davídka poslala hráče do kabin za stavu 3:1.

Druhá dvacetiminutovka se odehrála zcela pod taktovkou domácí Energie, hosté působili unaveným dojmem a předváděli řadu nedůsledností v defenzivě. Po dvou minutách tak Martin Rohan střelou od modré upravil na 4:1 a byli to paradoxně chomutovští fans, kdo se v nadsázce začal dožadovat bůra. Dočkali se po necelých dvou minutách, kdy Rastislav Dej dorazil Řehořem vyraženou střelu Melenovského. Dílo zkázy v 27. minutě dokonal obránce Petr Gřegořek, který využil dlouhou dvojnásobnou přesilovku, kterou Energii přinesly fauly Semana a Kůse. Oddechový čas pro Václava Sýkoru už byl jenom logickým vyústěním.

Po domluvě svého kouče se Severočeši přece jen zklidnili v defenzivě, v brankovišti Marka Bendy se však stále prosazovali jen s velkými obtížemi. V krátké přesilovce 5 na 3 gólmana ohrozil snad jen Ondřejův příklep, v následné klasické početní výhodě David Hruška dvakrát neuspěl ze své oblíbené pozice před brankou. V závěru třetiny, kdy si přesilovky pro změnu užívali domácí, ještě střeleckou smůlu v přípravě potvrdil Lukáš Pech, který nedokázal zakončit před poloprázdnou brankou.

Za rozhodnutého stavu nastoupili hokejisté do poslední třetiny v podstatně poklidnějším tempu, příliš vzruchu nepřinesla ani vyloučení domácího Bartánuse a chomutovského Ondřeje. Z ospalé nálady vyplněné sympatickými pokusy chomutovského sektoru o vyvolání mexické vlny vytrhla obecenstvo až 51. minuta a střela Skuhravého z levého kruhu, kterou u druhé tyče do odkryté klece dorazil Jan Košťál.

Pirátská úprava skóre nepřišla ani při vyloučení Rastislava Deje. Mnohem blíže byli hosté v 55. minutě, kdy Seman s Davídkem ujeli na jediného obránce, prvně jmenovaný raději střílel, avšak minul. Samotný závěr už zpestřila jen ostřejší výměna názorů mezi Gulašim a Hafenrichterem, za kterou oba borci vyfasovali čtyřminutové tresty za hrubost. Definitivní skóre utkání stanovil v dvojnásobné přesilové hře Rastislav Dej, a Energie tak s přehledem oplatila svému regionálnímu partnerovi porážku z počátku srpna.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Lahůdka to nebyla, ale je příjemné, že se nám podařilo vyhrát takovýmto rozdílem. Měli jsme více štěstí než v těch minulých zápasech. V předchozích utkáních jsme si dokázali vytvořit šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Každopádně nic nechci přeceňovat. Je to naše druhá výhra v přípravě. Více jsem spokojený s tím, že se v naší hře začínají objevovat prvky, na kterých při trénincích pracujeme. Co se týče hráčského kádru, tak ti hráči, kteří s Chomutovem nastoupili, myslím v poli, budou hrát i s Litvínovem. Takto by měl vypadat tým, se kterým půjdeme do extraligy.

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): Výsledek a bohužel i předvedená hra hovoří za vše. K utkání jsme přistoupili špatně. Sice jsme v tréninkové zátěži, ale to v této fázi přípravy je každé extraligové i prvoligové mužstvo. Projevilo se to hned na začátku utkání, kdy jsme během několika střídání vyrobili tři fauly, z nichž dva byly potrestané. Do zápasu jsme nenastoupili s patřičným důrazem a nasazením a museli jsme si pomáhat fauly, což domácí posadilo na koně, hráli s daleko větším pohybem a důrazem. Nás výkon musím nazvat ostudným.