Piráti v Hradci Králové uloupili bod a zůstávají v postupové čtyřce

Napsala 15.02.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v devatenáctém kole skupiny o umístění na 13.–24. místě v DHL extralize juniorů vyválčili na ledě Hradce Králové bod. Duel na východě Čech za stavu 1:1 došel až do nájezdů, ve kterých pouze gól Kryštofa Ouřady nestačil, a Mountfield tak bral o bod více. O jediný zásah Chomutova se postaral střelec Petr Chlán, který v desáté minutě zaznamenal už svůj 32. zářez v sezóně.
N19 pá 15.2.2019
MHK
2:1sn(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Hradec Králové
Dvořák – Kukla, M. Pinkas, Pelda, Muška, Pěnčík, Kynčl – Do. Šedivý, Štohanzl, Ďuriš, T. Pinkas, Hrabčák, Kašpar, Síla, Pajer, Lang, Janda, Poppel
Pavlát – Váchal, Šuráň, Seemann, Mikulec, Beneš, Vaněk, Štochl – Vrhel, Dospěl, Chlán, M. Svoboda, Holka, Mežnar, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada

39. Pinkas (Kukla, Poppel), rozh. náj. Kukla
10. Chlán (M. Svoboda)

7:5
0:1
0:0
Bernat – Kajínek, Grundler

Po úvodním vzájemném oťukávání přišly dvě rozdílné šance Mountfieldu. Petra Poppela zastavili v úniku obránci a Martin Štohanzl sám před Dominikem Pavlátem přestřelil. Na začátku desáté minuty získali Chomutovští početní výhodu, kterou po osmnácti vteřinách přesným zásahem využil Petr Chlán – 0:1. Domácí byli z vývoje zápasu zaskočení, jelikož si vytvářeli šance, ale Chomutovské skvělým výkonem držel gólman mládežnické reprezentace Dominik Pavlát.

Úvod druhé dvacetiminutovky měl podobný scénář jako první. Mountfield sice držel hosty v pásmu, ale chomutovského brankáře překonat nedokázal. Ten se vytáhl i proti tečované ráně Matěje Pinkase. Ve 27. minutě Daniel Dvořák vyrazil ránu Tomáše Koblížka a poté mu pomohla konstrukce branky, kterou nastřelil Eric Mežnar.

O chvíli později si Chomutovští vypracovali další nebezpečnou šanci, při které Matyáš Svoboda se Stanislavem Vrhelem rozebrali domácí obranu a druhému jmenovanému v zakončení do zívající brány zabránila jen hokejka jednoho z královéhradeckých beků. Ve 39. minutě nabídnutou přesilovou hru využil napodruhé Tadeáš Pinkas, takže se šlo do kabin za nerozhodného stavu – 1:1.

Překlopit misku vah na svou stranu mohl v úvodu třetí třetiny Martin Štohanzl, který po spolupráci s Petrem Poppelem rozhýbal gólmana, ale už ho neprostřelil. Utkání mělo vysoké tempo, které umocňovali výborně chytající brankáři.

Tyčka cinkla i na brance Chomutova, a to po střele Martina Jandy. Blíže vítězství byli Piráti, když si v závěru zahráli v početní převaze, ale faul Dominika Šedivého, který pykal na trestné lavici, proměnit v rozhodující gól nedokázali.

Bitvu o bonusový bod si domácí zkomplikovali hned po šestnácti vteřinách, kdy se po museli bránit ve třech proti čtyřem. V přesilovce Chomutovští domácí hráče drtili, Daniel Dvořák v bráně ale úspěšně odolával. Prodloužení nerozhodlo, takže došlo až na samostatné nájezdy. Vítězství Mountfieldu zajistil exekutor pátého nájezdu a kapitán týmu Miroslav Kukla – 2:1 sn.

Jiří Janoušek (Mountfield HK): „Bylo to nesmírně těžké utkání, Chomutov přijel v silné sestavě. Po celých šedesát minut hrál velmi dobře a urputně v jejich obranné třetině. My jsme byli celkem dobří na kotouči, ale dlouho jsme marně bušili do výborné obrany Chomutova. Nakonec se nám podařilo jeden gól dát a srovnat na 1:1. Po dlouhé době jsme zvládli i samostatné nájezdy a myslím, že dva body jsou pro nás dobré.“

David Kočí (Piráti Chomutov): „Odehráli jsme vyrovnaný zápas a i když jsme vedli, byl Hradec první třetinu lepší. Tlačil na nás, my jsme se po pauze těžko dávali do kupy. Pak jsme se ale probrali, hra se vyrovnala a byl to nakonec zápas gólmanů. Na obou stranách byli výborní brankáři, kteří chytili spoustu šancí. Jsme samozřejmě rádi za bod, protože každý bod do tabulky je dobrý. Chtěli jsme víc, ale teď budeme muset v dalších zápasech sbírat body, abychom si pojistili šestnáctku.“