Piráti ukázali týmového ducha, proti Liberci smazali tříbrankové manko a slaví výhru

Napsal 21.08.2018 Kateřina Kundertová, Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Přípravný duel dvou severočeských týmů nejprve vypadal na jednoznačnou záležitost. Úvodní dvě třetiny totiž slavili góly jen Liberečtí a do třetí pediody vstupovali s třemi góly navrch. V poslední dvacetiminutovce se ovšem chomutovští Piráti rozstříleli a divákům v ROCKNET ARÉNĚ předvedli parádní otočku. Zápas dovedli až do prodloužení, kde obrat dokonal bývalý liberecký hráč Jan Stránský.
přát. út 21.8.2018
4:3p(0:1, 0:2, 3:0 - 1:0)
LIB
Lukeš – Jank, Mrázek, Štich, Knot, Trefný, Blaha, D. Zeman, Seemann – Tomica, Růžička, Stránský – Sklenář, Huml, Skokan – Koblasa, Vantuch, Klhůfek – Šťovíček, Gut, Chlouba – J. Svoboda
Liberec
Schwarz – Derner, Stříteský, Šmíd, Doherty, Havlín, Hanousek, Niko – Krenželok, Jelínek, Vlach – Kvapil, Hudáček, Chrtek – Valský, Redenbach, Bulíř – Zachar, Mikyska, Bittner

43. Šťovíček (Huml), 45. Klhůfek, 50. Šťovíček (Klhůfek, Huml), 63. Stránský (Klhůfek, Vantuch)
Liberec
18. Hudáček (Kvapil), 28. Krenželok (Hudáček), 34. Hudáček (Kvapil)

5:5
0:0
0:0
32:27
1668
Pavlovič, Petružálek – Komárek, Špůr

Utkání začalo kvalitním pokusem v podání Ivana Humla, jenž také rozehrál následnou akci na Jakuba Sklenáře, který z pravé strany minul zadní šibenici. Krátce před polovinou periody Pavel Klhůfek našel v situaci dva na jednoho Petra Koblasu, který trefil jenom Marka Schwarze. V době, kdy byli na ledě Denis Zeman a Vít Seemann, se prohnal brankovištěm Marek Zachar, jehož sudí posadil na trestnou za napadení.

V početní výhodě úřadoval opět Ivan Huml, jenž připravil pozice pro Dávida Skokana a Lukáše Vantucha, oba teč nasměrovali mimo prostor tří tyčí. Z libereckého tlaku kolem čtrnácté minuty pálil Tomáš Hanousek, který ale sám před Štěpánem Lukešem selhal. Necelé tři minuty do konce dějství Bílí Tygři využili přečíslení tři na dva, když vypadnutou střelu Marka Kvapila dorazil Libor Hudáček – 0:1.

Do druhé části se přenesla část Knotova vyloučení, které Liberec nepotrestal. Ve čtyřiadvacáté minutě byli mladí nováčci strůjci závaru, z něhož po dobré přihrávce Michala Guta vypálil Denis Zeman. V další nabídnuté přesilovce Pirátů pálili Roman Chlouba a David Štich, ani jeden možnosti nevyužil, a tak mohli udeřit Bílí Tygři. Lukáš Krenželok si počkal u modré čáry, popojel si po pravé straně a zavěsil do zadní šibenice – 0:2.

Po polovině utkání se ocitl za libereckou obranou Martin Šťovíček, který minul Schwarzovu klec. Nedáš, dostaneš – to se potvrdilo na výbornou. Ve stejné situaci stál Libor Hudáček, který předvedl povedený bekhend do horní části klece – 0:3. Odpovědět mohl Michal Gut, který z pravé strany neprostřelil libereckého brankáře. Závěr byl protkán vyloučeními bez velkých šancí, jen Marek Kvapil nevyužil průjezd chomutovskou obranou.

Závěrečná třetina začala ve čtyřech na obou stranách, čehož mohl využít po křížné přihrávce Matěj Stříteský, ale nastřelil jenom přesouvajícího Štěpána Lukeše. Na začátku 43. minuty Ivan Huml našel Martina Šťovíčka, jenž byl v dorážce stoprocentní – 1:3. O pár momentů později Pavel Klhůfek nejprve dorážel u levé tyčky a poté překvapil libereckého brankáře zpoza branky – 2:3. V padesáté minutě bylo vyrovnáno.

Po pohledné akci přihrál Pavel Klhůfek na úplně volného Martina Šťovíčka, jenž se prosadil podruhé v zápase – 3:3. Krátce po pirátském oslabení mohli otočit vývoj střetnutí Michal Gut po křížné přihrávce neuspěl a Pavel Klhůfek selhal sám před brankářem. Přesně čtyři minuty do konce dostali svěřenci Vladimíra Růžičky přesilovku, kterou nevyužili stejně jako několik nadějných šanci v poslední minutě.

V prodloužení jeli sami na bránu Pirát Ivan Huml a tygr Tyler Redenbach, oběma vystavili stopku gólmani. Rozhodnutí přišlo až z hole Jana Stránského, jenž v situaci dva na jednoho zvolil střelu, která se zastavila až v síti, a přinesla tak Chomutovským třetí výhru v přípravě – 4:3 pp.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Do zápasu jsme vstoupili vlažněji a nemohli jsme se do toho dostat. V první třetině jsme dostali gól, ve druhé ještě dva, takže pro nás zápas nevypadal vůbec dobře. Jsem rád, že se nám podařila třetí třetina a prvním gólem jsme se vrátili do utkání. Třetí třetinu jsme nakonec vyhráli 3:0 a hráli jsme výtečně. Prodloužení už bylo vabank, Liberec i my jsme měli šance. Pro nás to je dobrý výsledek.“

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Vstoupili jsme do utkání dobře. Odehráli jsme velmi slušné dvě třetiny a dali jsme hezké branky. Bohužel jsme očekávaný tlak domácích po druhé třetině neustáli. Soupeř přitvrdil, zlepšil hru a my jsme na to nereagovali, jak jsme měli. Zápas jsme, bohužel, prohráli.“