Piráti tahali ve Vítkovicích dvě třetiny za kratší konec, k bodům jim nepomohl ani povedený závěr

Napsal 26.12.2015 Michal Luxa, David Panuška
O s t r a v a / C h o m u t o v - Ve třicátém kole Tipsport extraligy zajížděli Piráti na led Vítkovic, kde prohráli 4:5. Po čtyřiceti minutách prohrávali svěřenci Vladimíra Růžičky už 1:5, ale v poslední periodě ukázali bojovnost a duel zdramatizovali. O branky Chomutova se postupně postarali Tomáš Pospíšil, Roman Červenka, Jakub Sklenář a Jan Rutta. Vítěznou branku soupeře zaznamenal Marek Hovorka, který přišel do Vítkovic právě ze severu Čech.
30.kolo so 26.12.2015
VIT
5:4(3:0, 2:1, 0:3)
Vítkovice
Dolejš – Kudělka, Čerešňák, Klok, Sloboda, Pastor, Kovář, Štencel – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger, Balán, Zdráhal – Maliník, Strapáč, Hovorka – Němec, Hlinka, Tomi – Káňa.
Kopřiva (od 8. Strmeň) – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Tejnor – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka, Růžička, Květoň – Sklenář, Ölvecký, Hřebejk – Kubinčák, Dušek, Chlouba.

Vítkovice
5. Tomi (Němec), 7. Klok (Zdráhal, Kolouch), 9. Vandas (Kudělka, Balán), 21. Kolouch (Kucsera), 33. Hovorka (Kucsera, Kolouch)
23. Pospíšil (Čerrvenka), 53. Červenka (Vondrka), 54. Sklenář (Květoň, Ölvecký), 58. Rutta (Červenka, Skinner)

Hradil, Hrubý – Tošenovjan, Hlavatý
Roman Červenka (CHM) 10. minut (nesportovní chování)

Vítkovice do utkání vstoupily hodně aktivně a Piráty k ničemu nepouštěly. Ve třetí minutě se do šance prodral Patrik Zdráhal, ale tomu se Kopřivu ještě překonat nepovedlo. V páté minutě se Vítkovičtí již prosadili. Miroslav Kopřiva špatně rozehrál zpoza své branky, Erik Němec puk zachytil a poslal jej před branku na volného Vojtěcha Tomiho, který puk doklepl do prázdné branky. Dvě minuty a čtyři sekundy na to se radovali domácí podruhé. Lukáš Klok dostal přesnou přihrávku na levou stranu, odkud se mu povedlo skórovat. Po této brance došlo v chomutovské brance ke změně, Strmeň nahrazoval dvakrát překonaného Kopřivu.

Ani chomutovský mladík ovšem nezamezil aktivitě ostravského celku. Tomáš Kudělka ujel do protiútoku, kde přesnou přihrávkou našel hůl Michaela Vandase, který přidal již třetí branku svého celku. Čtvrtou branku mohl dokonce přidat v závěru třetiny ještě Petr Strapáč, ale tomu se nepovedlo překonat připraveného brankáře.

Domácí vstoupili hodně povedeně i do druhé třetiny. Po jednačtyřiceti sekundách se totiž prosadil Petr Kolouch, který dorazil střelu Lukáše Kucsery z levé strany. Přesně po třiadvaceti minutách korigovali Piráti. Roman Červenka vylepšoval pozici pro Tomáše Pospíšila, kterému se povedlo zblízka skórovat. Poté přišel moment pro exchomutovského Marka Hovorku. Ten se střelou z pravého kruhu prosadil úplně poprvé v dresu Vítkovic.

Ve třetí třetině ovšem Chomutovským chybělo jen málo na vyrovnání skóre. V třiapadesáté minutě se dostal puk na hokejku Romana Červenky. Hostující ostrostřelec střelou tahem prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Uběhlo jen osmnáct sekund a drama utkání bylo na světě. Po závaru před brankou se totiž prosadil Jakub Sklenář. Dvě a půl minuty před koncem měli Piráti k dispozici přesilovou hru, kterou urychleně využili. Roman Červenka našel přihrávkou skrz celé pásmo volného Jana Ruttu, jemuž se povedlo propálit Dolejše. Na vyrovnání to ovšem nestačilo, a tak utkání rozhodla první třetina.

Ladislav Svozil (Vítkovice): „Vstoupili jsme do utkání velmi dobře. Ze čtyř střel jsme dali tři góly. Byli jsme dvě třetiny lepší a gólů mohlo být ještě klidně víc. Znovu jsme se přesvědčili, že hokej hrát umíme. Ovšem znovu jsme se přesvědčili, že je to i o hlavě a viděli jsme, co i tak zkušení hráči jsou v panice schopní vytvořit. Vítězství jsme tak moc chtěli, že jsme ho pak málem sami ztratili, ale za dvě třetiny jsme si vítězství zasloužili.

Břetislav Kopřiva (Chomutov): „Pro výsledek jsme udělali maximum. Byli jsme tady o den dřív a měli jsme tu dva tréninky, přesto byl náš vstup do zápasu velice slabý. Zápas nám utekl na 0:3, a poté už to bylo složité. Pak se hra zvedla, ale první třetina nás stála body. Doufám, že to pro nás bude velké poučení.“