Ml. Dorost - reportáž

Piráti svedli vyrovnanou bitvu s Plzní, která si zajistila tři body ve třetí třetině

Napsala 08.03.2018 Kateřina Kundertová
P l z e ň / C h o m u t o v - Piráti odjeli k osmnáctému kolu nadstavby ELIOD extraligy mladšího dorostu do Plzně, kde si domácí vypracovali během úvodní dvacetiminutovky dvougólové vedení. Náskok indiánů se podařilo ve druhé části Pirátům srovnat zásluhou Jana Spudicha a Michaela Prokeše, na které už nikdo nenavázal, takže dvě plzeňské branky v závěrečném dějství byly rozhodující. Chomutovští prohráli už třetí duel v řadě.
N18 čt 8.3.2018
PLM
4:2(2:0, 0:2, 2:0)
Plzeň
Prchlík – Páník, Pánek, Kremláček, De Sousa, Vajner, Malák – Kaiser, Slanina, Soukup, Altrichter, Marcel, Adamec, Václavík, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kavsnička
Šatný – Němec, Petrásek, Pöschl, Vaněk, Kovár, Martínek – Spudich, Urych, Iljuk, Kulich, Svoboda, Prokeš, Čech, Gut, Vrhel, Koblížek

Plzeň
13. Adamec (Páník, Ženíšek), 16. Altrichter (Pánek, Kuchárik), 50. Malát (Adamec), 58. Kuchárik (Adamec, Soukup)
21. Spudich (Vrhel, Prokeš), 37. Prokeš (Čech, Vrhel)

Koblížek (Chomutov) 10 minut

Domácí byli hned od úvodu zápasu aktivnější a jejich útočnou snahu ještě posílilo vyloučení Čecha na začátku třetí minuty, čehož indiáni nevyužili. Na začátku desáté minuty dostal krásnou přihrávku přes střední pásmo Malát, který ujížděl sám na Šatného, ale po bekhendové kličce netrefil horní půlku branky. O chvíli později od modré vystřelil Páník a Václav Adamec byl připravený na dorážku, kterou otevřel skóre – 1:0. Velmi podobnou akci zopakovali domácí také o pár minut později. Tentokrát pálil od modré Pánek a Jakub Altrichter umístil dorážkou puk do branky – 2:0. Po zbytek první třetiny už si domácí svůj náskok v klidu pohlídali a mohli spokojeně zamířit do kabiny.

Domácím se vstup do druhé dvacetiminutovky vůbec nepovedl. Hosté se dostali k několika dorážkám za sebou a na střelu Jana Spudicha už neměl Prchlík šanci – 2:1. O minutu později mohl skóre na rozdíl dvou gólů vrátit Václavík, ale z dorážky minul branku. Při vyloučení Iljuka si domácí vytvořili několik slibných šancí, Šatný vytáhl skvělé zákroky. Od 27. minuty se po vzájemném vyloučení hrálo ve čtyřech. Malát se dostal do slibné pozice, nedokázal však přesně zakončit. Václavík pak minul nabídku před odkrytou branku, pokus Maláta chomutovský brankář vyrazil a lapil také tvrdou střelu Kremláčka od modré.

Na druhé straně vyrobili obrovskou chybu domácí. Puk se odrazil před prázdnou branku, ale Prchlík se na poslední chvíli stačil vrátit do svého úřadu a vyrazil střelu Svobody. Na druhé straně byl ve výhodné pozici před odkrytou brankou Kvasnička, ale dostal nepřesnou přihrávku. Neujal se ani pokus Václavíka z pozice mezi kruhy. Chomutov měl šancí mnohem méně, ale dokázal je využít. Z další brejkové situace těžil Michael Prokeš, který překonal Prchlíka dorážkou vlastní střely – 2:2. Plzeň se navíc musel v závěru třetiny bránit v oslabení při vyloučení Pánka. Hosté se však v početní výhodě prosadit nedokázali.

Do třetí části šli domácí s jednoznačným cílem získat zpět své vedení. Hned od prvních minut zamkli Chomutov před jeho brankou, hrálo se pouze v jedné třetině kluziště, ale nevytvořili si gólové akce. Ve 48. minutě měl velkou šanci Kvasnička, který si od levého mantinelu najížděl proti Šatnému. Ale soupeř jej nejspíš lehce potáhl a zakončení plzeňského útočníka tak nemělo gólové parametry. Domácí se nakonec přeci jenom prosadili, jelikož šel důrazně za pukem Sebastián Malát a dorážkou dokázal vrátit Plzni vedení – 3:2. Domácí se rozhodně nezatáhli do defenzivy a naopak se snažili své vedení ještě navýšit.

Z pravého kruhu pálil neúspěšně Vajner. Až před branku se prokličkoval Malát, ale puk mu na poslední chvíli sklouzl z čepele, a tak svůj bekhendový blafák nedotáhl. Až v 57. minutě vyslali hosté na Prchlíka v této třetině puk. Nerozchytaný plzeňský gólman ale nezaváhal a střelu ukryl v lapačce. Na druhé straně se k dorážce tlačil v brankovišti Adamec. Pojistku vsítil Daniel Kuchárik, který ihned po buly prostřelil chomutovského gólmana a uzavřel skóre zápasu – 4:2.