Piráti smetli Zlín pěti góly, Běhula si připsal třetí čisté konto v sezóně

Napsal 27.01.2018 Marek Douda
C h o m u t o v - Ve 36. kole DHL extraligy chomutovští junioři deklasovali Zlín pěti brankami, na čemž se dvěma přesnými zásahy podílel Kryštof Ouřada. Piráti se po celý zápas mohli opřít o jistotu v brance v podobě Richarda Běhuly, který se po konečném hvizdu mohl radovat z třetího čistého konta do osobních statistik. Vysokou výhrou si junioři upevnili pozici v ligové tabulce a mají jistotu play-off.
36.kolo so 27.1.2018
5:0(2:0, 2:0, 1:0)
AZL
Běhula – Kopic, Studený, Štochl, A. Novák, Procházka, Hajič – Köver, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Šeliga, Šišolák, Mežnar, Šilar, Ouřada, Adámek
Zlín
Šimonů – Martínek, Augustin, Dluhoš, Budil, Jenáček, Ševčík, Gazda – Kenša, Dvořáček, Peška, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Sedláček, Pröschl, Hefka, Kotek, Dobiáš, Dlabaja

16. Chlán (A. Novák, Köver), 20. Ouřada, 37. Šeliga (Köver, Šilar), 40. Ouřada (Polák, Procházka), 57. Šišolák (Šeliga, Kopic)

Vyštejn – Gerát, Ševic

Piráti v duelu se Zlínem bojovali o jistou účast v play-off, takže vstoupili do zápasu aktivně. Ve čtvrté minutě se pokoušel Hřebíčkovu ránu dorážet Tom Polák, ale brankář Beranů byl úspěšnější. Hned poté měli domácí možnost početní výhody, ve které téměř neohrozili bránu, což je mohlo za pár minut mrzet, ale Jan Mikulec ani Daniel Gazda s Markem Gharibyarem si na Richarda Běhulu z dobrých pozic nepřišli.

Od čtrnácté minuty hráli Chomutovští opět o jednoho hráče silnější, čehož vteřinu po návratu Patrika Augustína využil Petr Chlán, jenž zužitkoval Novákovu dobrou přihrávku a z první trefil odkrytou část klece – 1:0. Ve vlastním oslabení unikal sám Kryštof Ouřada, jehož však dobruslil obránce, takže po zaseknutí do protipohybu už nezamířil přesně. Sedm vteřin před koncem třetiny už se Kryštof Ouřada radoval, jelikož si našel volný puk a povedenou ránou z první zvýšil z hranice levého kruhu na rozdíl dvou branek – 2:0.

V úvodu prostřední části si Zlínští vytvořili dvě dobré pozice – střelu Daniel Dlabaje z pravého kruhu zastavil chomutovský gólman a dorážku Jakuba Jenáčka překazil dobrým obranným zákrokem holí Adam Novák. Před polovinou střetnutí stál ve dvou gólových pozicích Jan Mikulec, jenž ale z těsné blízkosti pokaždé selhal. Ve 34. minutě uháněl sám na bránu Tomáš Adámek, jehož fauloval Vojtěch Dobiáš, a znemožnil mu tak lepší zakončení – sudí zákrok potrestali dvěma minutami.

O tři minuty později Jakub Köver posunul z jednoho kruhu do druhého na Viliama Šeligu, jenž ránou z první nedal Danielu Šimonů žádnou šanci – 3:0. Třicet vteřin před koncem periody Piráti vstřelili další branku do šatny, když si Kryštof Ouřada zkušeně vybruslil od tyčky před brankoviště, odkud překonal ležícího brankáře – 4:0.

Téměř od začátku třetího dějství hráli Zlínští v oslabení, čímž se připravili o všechny možnosti zdramatizovat závěrečné minuty. Před polovinou se však karta obrátila, jelikož se svěřenci Jaroslava Becka s Janem Brychtou museli čtyřicet vteřin bránit ve třech proti pěti. Když už byli Piráti ve čtyřech, Berani vytvořili před Richardem Běhulou velkou skrumáž, ze které však odešel mladý gólman s čistým štítem. Krátce po ubráněném oslabení dal konečnou podobu skóre Ondrej Šišolák, který zužitkoval dobrého napadání spoluhráče Viliama Šeligy a trefil z první vzdálenější šibenici – 5:0.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Jsme mužstvo dvou tváří. Proti Olomouci, což byl výrazně slabší soupeř než Zlín, to byl takový nijaký výkon. Se Zlínem jsme se k duelu postavili, soustředili jsem se a podařila se nám uhrát dvanáctka. Dál budeme bojovat o play-off. Pro kluky je to zadostiučinění – hokej je opravdu o koncentraci, přístupu a soustředění se na hokej. Stačí troška nepozornosti a může být po zápase. Věřím, že se porveme o osmičku a budeme důstojným soupeřem.“

Zbyněk Mařák (Berani Zlín): „Proti Chomutovu jsme podali jeden z nejhorších výkonů sezóny. Už jsem se nemohli dostat do dvanáctky, která bude hrát play-off, což se na výkonu podepsalo. Měli jsme hodně vyloučených hráčů a to nás oslabilo. Nepodařilo se nám vstřelit žádnou branku a na nulu se nevyhrává.“