This text will be replaced


Reportáže

Piráti skolili lídra! Třebíč sice v Chomutově vedla, ale poprvé v sezoně padla

Napsal 24.09.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Piráti se v SD ARENĚ utkali s doposud neporaženým týmem a lídrem tabulky z Třebíče. Úvodní třetina skončila bezgólově, druhá již přinesla první branku a to z hokejek Třebíče. Piráti však ještě před uplynutím třetiny zásluhou Davida Kašeho a Marka Hovorky skóre otočili. Poslední třetina se již hrála pod kontrolou domácích, kteří přidali ještě dvě branky.
6.kolo st 24.9.2014
CHM
4:1(0:0, 2:1, 2:0)
TRE
Chomutov
Strmeň – Drtina, Rýgl, Scalzo, Rutta, Skinner, Koma, Šulák, R. Havel – Hovorka, Dušek, Květoň – Sinisalo, Růžička, McGregor – Hřebejk, Kämpf, Moore – Šagát, D. Kaše, O. Kaše.
Třebíč
Štůrala – Malena, Zdráhal, Dlapa, Bartoň, Jaroš, Dujsík, Přibyl – Erat, Dolníček, L. Havel – Burian, Holec, Čuřík – Vodný, Dočekal, Pekr – Wasserbauer, Juráň, Králík.

Branky a nahrávky

Chomutov
39. D. Kaše (O. Kaše, Šagát), 40. Hovorka (O. Kaše, Dušek), 43. Drtina (Hovorka, Hřebejk), 47. Sinisalo (Růžička, McGregor)
Třebíč
36. Havel (Erat)

Statistiky

Vyloučení
6:5
Využití
2:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
28:34
Diváci
2071

Shrnutí

Na úvod zápasu si připravil zajímavou střelu Květoň. Projektil ovšem od mantinelu namířil jen do náruče Štůrali. O několik chvil později dostal přihrávku do prostoru před kruhy Rýgl. Ostrá střela našla střed brány a připraveného gólmana. Obrovskou příležitost měl posléze Kämpf, který v úniku trefil betony brankáře. Ani následná bekhendová dorážka Moora v síti neskončila. Třebíč se k šancím dostala až po vyloučení Komy. Havel dostal puk do pravého kruhu a střelou prověřil Strmeňe, který včas zasáhl. Zbytek oslabení díky srdnaté obraně zvládli a po jeho skončení opět zahrozili. Koma našel Hřebejka v ideální gólové pozici, avšak chomutovský forvard poslal puk těsně mimo správný cíl.

Piráti dostali taktéž příležitost v podobě přesilové hry. Ostře pálil Drtina a puk byl zblokován na hokejky domácích, kteří se pustili do útoku. To byla příležitost pro Strmeňe ukázat své kvality. Proti Dolníčkově střele se dobře přesunul a kotouč podržel. Skóre ale zůstalo neotevřeno a to ani po razantním projektilu od Rýgla, jenž musel Štůrala s velkým nasazením podržet v lapačce. V závěru Třebíč dostala Piráty do jejich pásma a zvládla si vydobýt přesilovou hru, kterou si z bezgólové úvodní třetiny přenesli do následující dvacetiminutovky.

Oslabení na úvod druhé periody přestáli Piráti bez větších komplikací. Větší aktivitu si v úvodních minutách držela Třebíč. Juráň za jízdy vypálil do hrudi brankáře. V následující fázi zápasu se hra vyrovnala. Za Piráty hezky vystřelil McGregor a puk se otřel o betony brankáře. Na druhé straně se až k bráně protáhl Wasserbauer, ale slabý pokus nebyl pro Strmeňe větší problém.

Z dálky pálil i Malena a chomutovský gólman se musel ohánět. Do protiútoku se posléze rozjel Ondřej Kaše a střelou našel jen výstroj brankáře. V druhé polovině třetiny se již příliš nepřerušovalo. Hra se plynule přelévala ze strany na stranu. Poté však udeřila Třebíč. Po buly se puk dostal na křídlo k LUKÁŠI HAVLOVI, po jehož střele musel zatím bezchybný Strmeň kapitulovat – 0:1. Poté museli domácí čelit oslabení, které ustáli. Po jeho skončení se rolí spasitelů ujali bratři v dresu Pirátů. Ondřej Kaše našel svého bratra DAVIDA KAŠEHO, který z mezikruží bezchybně poslal kotouč za záda Štůrali – 1:1. Piráti se odhodlali k obratu. V přesilové hře se napřáhl MAREK HOVORKA a prostřelil brankáře – 2:1.

Na úvod třetí části hezky vypálil Květoň, jehož tečovaná střela zamířila těsně mimo. Piráti se posléze dostali do dvojnásobné přesilové hry. V té se výborně prosadil domácí kapitán JIŘÍ DRTINA, který přesně trefil prostor nad ramenem brankáře – 3:1. Piráti si vedení kontrolovali. Třebíč se do útoku příliš nedostala. Pouze Dočekal z velké dálky trefil lapačku Strmeňe. Na druhou stranu se pak rozjel pirátský útok, na jehož konci byl finský útočník TOMAS SINISALO a jeho dorážka do odkryté klece – 4:1.

Domácí posléze kontrolovali hru, ale i přesto dokázali hosté zahrozit. Střelu a dvě rychlé dorážky musel řešit skvěle chytající Strmeň. I v dvojnásobném oslabení, kterému domácí čelili v závěru třetiny, si domácí brankář věděl rady s pokusy hostů o snížení. Zápas tak skončil vítězstvím Pirátů a Třebíč byla poprvé poražena.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Dvě třetiny jsme bojovali sami se sebou. Prvních dvacet minut jsme byli mírně lepší, ale finální fáze našich akcí nebyly řešeny nejlépe. Přišel gól Třebíč, který s mužstvem zatřásl, což způsobilo, že jsme během chvilky vyrovnali po krásné akci bratrů Kašů. V následné přesilovce jsme dali druhou branku a rázem jsme byli ve vedení. Posléze jsme opět v přesilovce navýšili a následně jsme jen v klidu dohrávali. Až na zbytečný závěr, kdy přišla vyloučení a nějaké emoce, jsme utkání zvládli. Porazili jsme velmi dobrého soupeře. Toho si musíme vážit.“

Jiří Mička (SK Horácká Slavia Třebíč): „My jsme chtěli navázat na dobré výsledky z předchozích zápasů. První třetinu jsme hráli špatně, ale bylo pro nás dobře, že skončila 0:0. V druhé části se naše hra zlepšila, patnáct minut jsme měli navrch a dali jsme i gól. Poté však došlo na dvě chyby, po kterých byl Chomutov ve vedení, a zápas si domácí již pohlídali. Zvládli využít dvojnásobnou přesilovku a utkání zvládli.“