Piráti sice nad pražskou Slávií vedli, nakonec padli po nájezdech

Napsal 26.09.2015 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Na začátku byli Piráti aktivnější, ale postupem času se hra začala vyrovnávat. Oba brankáři museli čelit i několika samostaným únikům soupeře, ale vše nakonec rozhodly nájezdy. Ten rozhodující totiž proměnil Josef Saňa, který zařídil dva body do tabulky DHL extraligy juniorů.
8.kolo so 26.9.2015
1:2sn(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
SLA
Danylec (Zvědělík) – Běhula, Páleník, Hierman, Cestr, Hlaváček, Benda, Novák, Kulich, Krivošík, Dyrynk, Részegh, Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Doležal, Strunz
Slavia
Sochůrek (Kodad) – Valík, Hůla, Adam, Chvála, Saňa, Straka, Červený, Poruba, Kašek, Nestrašil, Heldák, Ječný, Horák, Vyskočil, Tejral, Josefus, Suda, Furch

Petružálek – Hynčica, Mašek

Severočeši začali aktivněji a jako první prověřili slávistického gólmana Sochůrka. Nešlo však o vyložené gólové šance. Naopak hosté se moc v útočném pásmu neohřáli, ale když už na to došlo, Danylec musel být soustředěný. Už se zdálo, že třetina skončí bez branek, když v tom se devět vteřin před koncem vyřítil ADAM KELLERSTEIN, který zavěsil bekhendem. Pro hosty nepříjemná sprcha do šatny.

Sešívaní měli na vyrovnání dostatek času, takže mohli do druhé třetiny vstoupit s čistou hlavou. Zdá se, že se zadařilo. Přišla totiž přesilovka 5 na 3 a Danylec měl co dělat, aby odolal silnému tlaku slávistů. Jenže v 25. minutě vypálil tvrdou střelou z první DENIS HELDÁK, který mířil přesně. Na obou stranách diváci mohli vidět několik dalších šancí. Ani Jiří Tupý, ani Jan Poruba však na maskované oponenty tváří v tvář nestačili. Druhá třetina skončila smírným skóre 1:1.

Slávia vlétla do třetí třetiny mnohem živěji, než v předešlých dvou třetinách. Pražané dokonce mohli poprvé v zápase vést. Stalo se tak v 50. minutě, kdy se Viktor Nestrašil řítil sám na chomutovskou svatyni. Brankář sice napoprvé dokázal zasáhnout, ale na následnou dorážku už nestačil. Rozhodčí ale ihned rozpažili a branku neuznali, protože zmíněný Nestrašil bránil Danylcovi v zákroku, když o něj zavadil. Piráti měli tentokrát štěstí.

Zápas tak dospěl do prodloužení, ale ani tady se diváci nedočkali výsledku. V samostatných nájezdech dobře začali hosté. Hned v prvním pokusu se prosadil Filip Ječný, ale domácí Adam Kellerstein na to odpověděl. Stav byl vyrovnaný až do druhé série. Tam už dokázal skórovat jen JOSEF SAŇA, který tak převážil misky vah ke svému týmu. Slavia Praha si z Chomutova odváží dva body.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Do zápasu jsme vstoupili dobře. Myslím si, že jsme byli i lepší, než Slavie, bohužel jsme vyhořeli na koncovce. Na jeden gól se jen těžko vyhrává, takže soupeř vyrovnal. Nájezdy jsou už jen loterie. Štěstí nám bohužel nepřálo, ale hráči podali solidní výkon. Jestli takhle budeme pracovat i nadále, půjdeme nahoru.“

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Do Chomutova jsme přijeli s tím, že nemáme co ztratit, takže zisk dvou bodů je pro nás velice dobrý výsledek. V první třetině jsme hráli trošku lehkovážně, ale podržel nás brankář. Ve třetí třetině a v následném prodloužení jsme se zvedli, druhý bod jsme však urvali až v penaltovém rozstřelu.“