Piráti si s chutí zastříleli v Kladně. Tamní Rytíře porazili vysoko 5:1

Napsal 02.08.2012 David Nováček
C h o m u t o v - Vysoké vítězství si Piráti vezou ze druhého přípravného utkání před extraligovou sezónou. V Kladně ovládli duel proti domácím Rytířům a po brankách Procházky, Hafenrichtera, Hrabáka, znovu Hafenrichtera a Zálešáka zvítězili 5:1. Jedinou branku Kladna zaznamenal čtyři vteřiny před koncem utkání Růžička.
přát. čt 2.8.2012
KLA
1:5(0:2, 0:1, 1:2)
Kladno
Cikánek (30. Chábera) - Drtina, Macholda, Petráček, Kameš, Piskáček, Drtil, Černošek, Růžička - Dalecký, Patera, Bicek - Strnad, Melka, Čurda - Látal, Lukáč, Kuchejda - Obdržálek, Stieler, Macejka.
Kostúr (30. Hanuljak) - Harant, Rýgl, Mrázek, Rutta, Lučka, Macháček, Bartejs, Palin - Procházka, Zálešák, Lušňák, Hromas, Sikora, Důras, Hafenrichter, Kůs, Jíra, Hrabák, Gajovský, Ondřej.

Kladno
60. Růžička (Strnad)
10. Procházka (Rutta), 11. Hafenrichter (Kůs), 24. Hrabák (Ondřej), 55. Hafenrichter (Jíra, Kůs), 56. Zálešák

První zajímavou příležitost si vypracoval Kuchejda v šesté minutě, když vybruslil zpoza branky, a z mezikruží poslal puk na Kostůra. Vlažný začátek zápasu okořenila až přesilovka pět na tři po vyloučení Mrázka a Rýgla. Rytíři měli tlak a z modré putovaly i dvě tvrdé rány, ale nepřesné. A tak se do brejku v závěru dvojnásobné přesilovky dostal Milan Procházka, který bez váhání Cikánka prostřelil. Zanedlouho poté přidal druhou branku Hafenrichter a s Rytíři to vypadalo bledě. Chomutov měl stále více ze hry a byl podstatně důraznější.

Piráti dostali příležitost navýšit své vedení po faulu Melky z kraje druhé třetiny. Několik střel putovalo na Lukáše Cikánka, který dlouho odolával. Až dvě sekundy před koncem oslabení nestačil kladenský gólman na přesnou střelu Radka Hrabáka po akci tři na dva. Pokračovalo se ve zvýšeném tempu a s několika šancemi na obou stranách. V polovině utkání měl opět v přesilovce slibnou šanci neobsazený Macholda, ale na Kostůra si nepřišel. Stejně tak i Dalecký v přímém souboji nepřekonal chomutovského gólmana v závěru druhé části

Třetí třetina začala v pořadí již osmou přesilovkou. Od modré pálil Drtina, ale jen do připraveného Hanuljaka. Čtvrtý gól přidali Piráti v pětapadesáté minutě, když se podruhé v zápase trefil Hafenrichter. Nedlouho poté unikl kladenské defenzivě Zálešák. Nejprve si objel vyjetého Cháberu a poté již bez problému nasměroval puk do odkryté branky. Čtyři sekundy před koncem utkání však Rytíři vstali z mrtvých a z hole Davida Růžička přidali alespoň jednu čestnou trefu.

Zdeněk Vojta (Rytíři Kladno): Odehráli jsme ostudné utkání, bohužel. Je to příprava a příležitost dostali i někteří hráči, kteří v týmu asi dále nebudou. Na to se ale nesmíme vymlouvat, protože zápas se zlomil naší laxností v přesilovce pět na tři, kdy jsme dostali gól. Pozitivum se dá najít na hře dvou až tří hráčů, jmenovat je ale nechci.