Piráti si připsali v posledním domácím utkání v roce 2014 výhru nad Šumperkem

Napsal 17.12.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - V rámci šestatřicátého kola si Piráti poradili se Šumperkem, který porazili 5:0. Za Chomutov se prosadili Lukáš Květoň, Martin Kadlec, Marek Hovorka, Roman Chlouba a Bryan McGregor. Výborný výkon předvedl i Miroslav Kopřiva, který nepustil za své záda žádnou střelu soupeře a dopomohl Severočechům ke třem bodům.
36.kolo st 17.12.2014
5:0(2:0, 1:0, 2:0)
SUM
Kopřiva – Rutta, Skinner, Koma, Toman, Rýgl, Bartejs, Stehlík – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, Růžička, Sinisalo – McGregor, Šťovíček, L. Květoň – Kadlec, Chlouba, Veselý.
Šumperk
Koutský – Drtil, Holík, Sedlák, Gewiese, Starý, Novotný, Prokop, Bail – Staněk, Plášek, Popelka – Brunec, Rimmel, R. Haas – Vachutka, Vrdlovec, Žálčík – M. Haas, Moskal, Velecký.

12. L. Květoň (McGregor), 16. Kadlec (Veselý), 31. Hovorka (Hřebejk, Gajovský), 43. Chlouba (Koma, Toman), 59. McGregor (Růžička, D. Květoň)
Šumperk

5:6
1:0
0:0
30:30
2440

Týmy se na ledě ještě ani neohřály a hosté se již museli bránit ve čtyřech, za hákování byl potrestán Drtil. Piráti ale téměř neohrozili branku Koutského. O chvilku později se blýskl brankář Kopřiva. Hosté na něj jeli sami ve dvou, ale domácí gólman zneškodnil Moskalovu střelu.

Přesilovku si zahráli i hosté, ale stejně jako domácí jí nedokázali využít. Z branky se jako první radovali Piráti. Ve 12. minutě kotouč sebral McGregor, který ho posunul na bod pro vhazování, kde stál Lukáš Květoň a ten propálil Koutského střelou z první.

Druhou branku přidali domácí o čtyři minuty později. Veselý našel přes dvě pásma ujíždějícího Martina Kadlece. Již se zdálo, že domácí hráč s číslem 40 ani nevystřelí, ale ten si přehodil kotouč na bekhendovou stranu a se štěstím procpal puk mezi betony hostujícího brankáře.

Vzápětí se mohli radovat hosté. Odražený kotouč se dostal ke Staňkovi, který měl před sebou téměř odkrytou branku. Hostující hráč vystřelil, ale Kopřiva kotouč se štěstím odvrátil koncem své hokejky. První třetinu tak Piráti vyhráli 2:0.

Druhou třetinu začali lépe Piráti. Hned po dvou minutách mohli přidat třetí branku, ale Lukáš Květoň se mezi tři tyče netrefil. Chvíli poté jmenovec Lukáše Květoně, tedy David, zůstal ležet na ledě a nevypadalo to s ním dobře, po chvíli se ale zvedl a sám odjel na střídačku.

Diváci v SD ARÉNĚ mohli vidět i hru čtyři na čtyři, ve které byli o něco aktivnější hráči Šumperku, ale gól nevytěžili. V následné přesilové hře se nedokázali prosadit ani Piráti, ale čtyři vteřiny po konci trestu Staňka již svítil na kostce stav 3:0. Marek Hovorka držel kotouč troche déle, nakonec vypálil na bránu a kotouč propadl až za záda Koutského.

Poté se mohl radovat Hřebejk, který dostal výbornou přihrávku zpoza branky od Gajovského, domácí kapitán ale netrefil kotouč. Na druhé straně se dostal do zakončení dvakrát Starý, ale ani ten nedokázal trefit odkrytou klec.

Třetí třetinu začali Piráti taktéž dobře. Ve 43. minutě se na vlastní modré čáře zmocnil puku Roman Chlouba, který si stahovačkou obehrál obránce a střelou švihem uklidil černou gumu pod horní víko, načež poslal do brány i Koutského.

V průběhu třetí části se hosté dostávali do šancí více, než v předchozích dvou periodách. Na začátku 46. Minuty nejprve Moskal trefil jen betony Kopřivy, o pár minut později bylo ale před domácí brankou ještě více rušno. V brankovišti ležel bezmocný Kopřiva, který nic neviděl a navíc na něm ležel jeden z obránců. Šumperk ale nedokázal kotouč dostat do horní poloviny branky.

Byli to tedy Piráti, kteří uzavřeli gólový účet utkání. V přesilové hře dostal kotouč před branku Bryan McGregor, který naznačil kličku do bekhendu, položil si tak Koutského a kotouč poslal do odkryté klece. Chomutov tak v posledním zápase roku 2014 neinkasoval a Šumperku nadělil pět branek.

Radek Kučera (Šumperk): „Mrzí nás první třetina, kdy jsme dostali dva trošku laciné góly. Měli jsme tam spoustu šancí a asi lepších než Chomutov. Potom se to odvíjelo od toho, jak tomu nasvědčoval průběh. Zbytečný gól na 3:0, kdy jsme si špatně rozebrali hráče a potom nás už Chomutov k ničemu nepustil.“

Břetislav Kopřiva (Chomutov): „Souhlasím s kolegou. Výsledek vypadaá, že jsme utkání jasně zvládli, ale nejsme spokojení s řadou věcí v tom utkání. Měli jsme štěstí, že jsme neinkasovali, zachytal také dobře Kopřiva. Museli jsme trochu experimentovat se sestavou, nebylo to vynikající, ale body jsou pro nás důležité. Hráči to sice ubojovali, ale měli jsme tam hodně problémů.“