Piráti si poradili s Vítkovicemi, Ján Laco udržel první čisté konto v sezóně

Napsal 23.10.2016 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - K patnáctému kolu Tipsport extraligy zavítaly na led chomutovské SD ARÉNY Vítkovice. Piráti se dostali v osmé minutě do vedení a celé utkání byli o něco lepším týmem. Nakonec přidali ještě tři branky a Vítkovice porazili vysoko 4:0. Navíc si Ján Laco připsal první čisté konto v sezóně. Důležité byly i početní výhody, Piráti proměnili všechny tři první přesilovky a nakonec využili tři z pěti.
15.kolo (ČT SPORT) ne 23.10.2016
4:0(2:0, 1:0, 1:0)
VIR
J. Laco – Skinner, Rutta, Dlapa, Flemming, Mrázek, Valach, Kudělka – Vondrka, Huml, Skokan – Tomica, V. Růžička, Kaše – Sklenář, Kämpf, Koblasa – Poletín, Račuk, Hřebejk
Vítkovice
Dolejš – Výtisk, Urbanec, Klok, Hrbas, D. Krenželok, Sedlák, L. Kovář – Szturc, Stastny, P. Zdráhal – Kafka, O. Roman, D. Květoň – Kolouch, Balán, Vandas – Illéš, Hudeček, Tomi

8. Poletín, 14. Kämpf (V. Růžička), 39. Huml (Skinner), 50. Skokan (Valach, Vondrka)

Polák, Hudeček – Hynek, Rozlílek

Utkání začalo vyrovnaným tempem. Na začátku páté minuty se do velké šance dostal Petr Kolouch, který důraznou střelou zblízka trefil tyčku. Trestali tak Piráti. Nejlepší přesilovka soutěže byla zakončena Michalem Poletínem, který se zorientoval na brankovišti a bekhendem překonal bezmocného Dolejše – 1:0. Utkání bylo stále vyrovnané, a to do doby, než přišla druhá přesilová hra Pirátů.

Juraj Valach rozehrál akci z obranné třetiny. David Kämpf si najel do útočné třetiny, kde přihrál volnému Vladimíru Růžičkovi. Chomutovský útočník mu přihrávku vrátil a čerstvý reprezentant lehce zakončil do odkryté klece – 2:0. První třetina skončila díky skvělým přesilovkám dvougólovým vedením Pirátů.

Domácí se hned na začátku druhé třetiny dostali do obří šance. Michal Vondrka stál před prázdnou brankou, kterou se mu ovšem nepovedlo trefit. Zamířil jen do boční sítě. V další velké šanci byl Juraj Valach, který ale z pravého kruhu napálil pouze tyč. Následně Marek Tomica ujížděl osamocen na Dolejše, kterého ale střelou mezi betony nepřekonal.

Domácí celek hrál opravdu výborně. Štěpán Hřebejk dostal přihrávku před branku, kde puk tečoval pouze do masky brankáře, od níž se odrazil do břevna. Michael Vandas měl na hokejce snížení, ale jeho pokus z pravé strany skončil pouze na vzdálenější tyčce. Následně tak udeřili Piráti a znovu v přesilovce. V předposlední minutě prostředního dějství se skvělou střelou o břevno prosadil Ivan Huml – 3:0. Druhá třetina tak skončila výhrou Pirátů.

Severočeši kontrolovali průběh utkání i ve třetí třetině. Po první neúspěšné přesilovce se před brankou snažil prosadit David Kämpf, který ovšem v brankovišti na několik pokusů nepřidal čtvrtou branku. To se pár minutek na to povedlo Dávidu Skokanovi. Juraj Valach se dostal po levé straně až k brance, kde byl lehce držen. I tak se slovenskému obránci povedlo zadovkou najít svého krajana, jenž definitivně rozhodl – 4:0.

Vítkovicím byla nabídnuta ještě jedna přesilová hra, v níž ale Ostravané vůbec nic nevymysleli. Piráti pozorně napadali a v posledních sekundách se pokoušeli o pátou branku, která ale již nepadla. Piráti poprvé v sezóně udrželi čisté konto a po ztrátě Mladé Boleslavi se dostali na páté místo.

Vladimír Růžička (Chomutov): „Nám se utkání povedlo. Vítkovice hrály v posledních zápasech dobře, a tak bych rád mužstvu poděkoval za výkon. Odevzdali jsme maximum, co šlo a taky se výsledek od toho vyvíjel.“

Jakub Petr (Vítkovice): „Prvně bych chtěl pogratulovat domácímu týmu. Myslím si, že to bylo jednoznačné utkání. My jsme nenavázali na zápasy z posledních týdnů a na ten páteční. Nechceme se vymlouvat na to, že máme hluboké zásahy do sestavy kvůli zranění. Mužstvo se k tomu mělo postavit lépe, jsme hrubě nespokojeni a omlouváme se našim fanouškům.“