Piráti si po výborném výkonu připisují třetí vítězství v řadě, tentokrát zdolali Zlín

Napsal 03.02.2013 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti Chomutov nastoupili ke třetímu zápasu pod novým trenérským vedením a tento zápas dovedli potřetí do vítězného konce. Po bezbrankové první třetině se po sedmi minutách hry ve třetině druhé prosadil Hruška. Hosté ještě dokázali zareagovat a o tři minuty později bylo Zásluhou Balaštíka vyrovnáno. Poté se ale prosadili už jen domácí Piráti a po brankách Káni a Hrušky si připisují důležité tři body.
46.kolo ne 3.2.2013
3:1(0:0, 2:1, 1:0)
ZLN
Hanuljak - Rutta, Pulpán, Palin, Macháček, Bartejs, Rýgl, Stehlík, Pavlas - Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Zálešák, Důras - M. Procházka, Sikora, Hromas - Treille, Kůs, Káňa
Zlín
Horčička (56. Sedláček) - Hamrlík, Tesařík, Řezníček, Urbanec, Kotvan, Linhart, Zámorský, Horák - Köhler, Čech, Leška, Ondráček, Kubiš, Honejsek, Melenovský, Holík, Veselý, Balaštík

27. Hruška (Kubinčák), 33. Káňa (Kůs), 54. Hruška (Pulpán, Divíšek)

První třetina

Ačkoliv domácí hokejisty doprovázeli na ledovou plocu rozsvícené mobily fanoušků, kteří se hned od začátku snažili Krušnohorce vyburcovat, z počátku byli aktivnější Berani. Miroslav Hauljak se musel hodně zapotit, když si Pavel Kubiš srovnal puk a bezmocný Hanuljak nemohl zasáhnout. Naštěstí pro domácí Kubiš minul.

Na druhé straně vyslal Pulpán do rychlého úniku Vojtěcha Kubinčáka, který číhal na modré čáře. Vyzkoušel blafák do bekhendu, Horčička ale stihl zakročit.

Nevyužitých šancí bylo na obou stranách požehhnaně. A aby toho nebylo málo, kanonýr Balaštík netrefil odkrytou klec, když obdržel luxusní přihrávku ze druhé strany hřiště. Vyrovnaná třetina skončila vyrovnaným stavem 0:0.

Druhá třetina

Přišla druhá třetina, kde úvod probíhal podobně, jako v první dvacetiminutovce. Počátek se nesl v duchu nevyužitých příležitostí. Jako první se do velké šance dostali Berani. Petr Leška byl nepokrytý u Hanuljakovy tyče, kam byla také adresována přihrávka. Domácí brankář ovšem dokázal Leškův pokus výborně vykopnout betony.

Piráti také nezaháleli. O chvíli později totiž následoval únik Davida Hrušky, který však také na gólmana Horčičku nevyzrál.

Stejný útočník se dočkal branky až v 27. minutě. DAVID HRUŠKA se dostal k volnému kotouči, napálil jej na branku Ševců a tím vymetl růžek brankové konstrukce.

Hosté však dokázali na první branku zápasu celkem brzy odpovědět. Trefil se JAROSLAV BALAŠTÍK, který se ocitl sám před chomutovským brankářem a v zakončení nezaváhal. Puk Hanuljakovi prolétl pod rukou.

Nastala však třiatřicátá minuta a TOMÁŠ KÁŇA se prosazuje z přečíslení až čtyř chomutovských hráčů na jednoho obránce. Skutečně trestuhodná chyba zlínských hráčů.

Třetí třetina

Poslední třetina nezačala nijak aktivně, a to platilo u obou stran. Zlom přišel až po odehrání několika minut.

Ševci měli šanci srovnat, když se Karel Hromas provinil hákováním a putoval na trestnou lavici. Zlínské šance však stabilně likvidoval domácí muž s maskou.

V jedenapadesáté minutě došlo i na emoce. Petr Leška nepříjemně atakoval Miroslava Hanuljaka, kterého zatlačil až za brankovou čáru. To si ale chomutovský strážce svatyně nenechal líbit a pustil se do Lešky. Rozhodčí ale zakročili včas a oba aktéry odtrhli.

Piráti v tomto zápase přeci jen využili přesilovou hru. Puulpánovu střelu Horčička odrazil na číhajícího DAVIDA HRUŠKU, který už kotouč bez problému dorazil do sítě.

Další nepříjemná zpráva pro zlínské Berany přišla zanedlouho. Luboš Horčička se při zákroku nepříjemně zranil a do zbytku utkání už nezasáhl. Vystřídat ho musel Jakub Sedláček.

Dvoubrankové vedení si Piráti už pohlídali a tři body zůstávají na severu Čech.

Jiří Čelanský (Piráti Chomutov): Na hráčích je vidět, že mají touhu s tím postavení v tabulce něco dělat a plní naše pokyny. Je příjemné, že bodujeme. Myslím si, že bez nasazení nemůžeme hrát extraligu. S hrači jsme si sedli, řekli jsme jim, že od nich čekáme maximální výkon, v tomto ohledu jim nemohu nic vytknout.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): Domácí se se svými šancemi lépe vypořádali. My jsme bohužel své šance promarnili. Druhá třetina potom rozhodla.