Piráti si po reprezentační pauze připisují tři body, proti Vítkovicím znovu neinkasovali

Napsal 11.11.2015 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Po reprezentační pauze zavítaly do SD ARÉNY v rámci 17. kola Tipsport extraligy Vítkovice. Piráti se na zápas dobře připravili a o svém vítězství rozhodli především v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Ve druhé části hry diváci branku neviděli, ale ve třetím dějství přidali domácí další dvě branky. Brankář Kopřiva i podruhé v letošní sezóně udržel s ostravským týmem čisté konto a Piráti si připsali tři body.
17.kolo st 11.11.2015
4:0(2:0, 0:0, 2:0)
VIT
Kopřiva - Rutta, Skinner, Jánošík, Mrázek, Rýgl, Dlapa, Šidlík – Pospíšil, Červenka, Tomica – L. Květoň, Růžička, Vondrka – Hovorka, Dušek, Sklenář – Veselý, Kämpf, Hřebejk – D. Kaše
Vítkovice
Dolejš – Kudelka, Štencel, Štich, Sloboda, Pastor, Kovář, Klok – Szturc, Strapáč, Hlinka – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger, Balán, Němec – Hůževka, Jáchym, Maliník – Kafka

6. Šidlík (Červenka), 8. Červenka (Pospíšil), 42. Pospíšil (Růžička, Mrázek), 50. Červenka (Dlapa, Jánošík)

Strapáč (VIT) 10 min OT - nesportovní chování

Úvodní třetina patřila jednoznačně domácímu celku, který nepouštěl Vítkovice do žádných vyložených šancí. Ve čtvrté minutě Marek Tomica ujel obraně hostů, přihrál najetému Tomáši Pospíšilovi, který nezakončil ideálně a trefil pouze betony připraveného Daniela Dolejše. Do další šance se dostal unikající Vladimír Růžička, jenž trefil pouze vítkovického gólmana, od kterého se rána odrazila k Lukáši Květoňovi, ten ale hostující jedničku nepřekonal.

V šesté minutě se Piráti zásluhou Petra Šidlíka dostali do vedení. Po vyhraném buly se dostal kotouč k již jmenovanému obránci, jenž se táhlou střelou trefil nad rameno brankáře hostů - 1:0. V osmé minutě Tomáš Pospíšil projel po levém křídle do pásma, počkal si na správný okamžik a krásnou přihrávkou našel Romana Červenku, jenž si po opačné straně kluziště sjel před bránu a bekhendem se nemýlil – 2:0.

Ve čtrnácté minutě zkomplikoval utkání domácím Tomáš Pospíšil, jenž dostal dvouminutový trest za sekání. O několik sekund později, když Piráti uhasili závar před Miroslavem Kopřivou, Roman Sztruc podrazil jednoho z chomutovských hráčů a také usedl na trestnou lavici. Počtu čtyři na čtyři žádný z celků nevyužil a gól nepřinesla ani krátká početní výhoda domácích. Piráty tak po první třetině hřálo dvoubrankové vedení.

V úvodu druhého dějství se do šancí dostávaly oba celky, ale ani jeden je nedokázal využít. Adam Jánošík trefil pouze připraveného Daniela Dolejše. Ve dvaadvacáté minutě Petr Kolouch dostal kotouč mezi kruhy a jen o pár centimetrů minul chomutovskou bránu. Poté Stanislav Balán rozvlnil síť, ale pouze ochranou. V 28. minutě Jakub Sklenář trefil zpoza brány vyrážečku Daniela Dolejše. Kotouč poté nebezpečně poskakoval brankovištěm, ale hosté situaci vyřešili a uklidili puk do bezpečí.

V polovině utkání ukázal um Roman Červenka, udělal si z obrany hostů dobrý den a vybojoval pro Piráty přesilovku. Třiadvacet vteřin před vypršením trestu Dominika Kafky David Štich vyhodil kotouč mimo hrací plochu a přisedl na trestnou lavici. Do největší šance se dostal Marek Hovorka, jenž po kombinaci v útočném pásmu, která čítala několik přihrávek, trefil spojnici tyčí. V závěru třetiny se blýskl Miroslav Kopřiva, fantastickým zákrokem překazil Vítkovicím možnost vstřelit kontaktní gól.

V úvodu posledního dějství zářil i Daniel Dolejš. Nejprve vyrazil nahození Jana Rutty a poté vychytal dorážku Tomáše Pospíšila. Ve 41. minutě Lukáš Kucsera dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Piráti si zahráli přesilovku, kterou využili. Vladimír Růžička ze středu levého kruhu našel před bránu najetého Tomáše Pospíšila, jenž neměl žádný problém zasunout nabídnutý kotouč za záda vítkovického gólmana – 3:0.

V první polovině třetiny se do šancí dostávali především domácí. Nejprve Roman Vondrka nadvakrát vítkovickou svatyni nedobyl, poté Marek Tomica trefil z dorážky pouze brankáře. Tlak Pirátů přišel k duhu, Roman Červenka si připsal druhou trefu v zápase. Ujel za obranu hostů, využil zablokování obránce od Marka Tomici, najel si mezi kruhy a přesnou trefou do šibenice překonal Daniela Dolejše počtvrté – 4:0.

V 52. minutě dostal Roman Červenka dvě minuty za sekání. Piráti oslabení odehráli bez větších problémů. Po vypršení trestu Roman Červenka nabídl kotouč Petru Šidlíkovi, jenž pouze nastřelil horní tyč. Do konce hrací doby si domácí vysloužili ještě jedno oslabení, které zvládli a díky tříbodovému zisku se dotáhli na Vítkovice.

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): „V první třetině jsme byli jasně lepší, i se štěstím jsme vstřelili dvě branky. V prostředním dějství nás podržel Miroslav Kopřiva, který zachytal skvěle. A třetí gól na začátku poslední třetiny nás uklidnil. Zápas jsme pak v pohodě dohráli.“

Jakub Petr (HC VÍTKOVICE STEEL): „V první třetině jsme inkasovali po nevynucených chybách. Již v úvodním dějství se nám také rozpadla nově sestavená první lajna. Michla Hlinka měl zdravotní problémy a Petr Strapáč dostal desetiminutový trest. Jediná část, kdy jsme s Piráty drželi krok, byla prostřední třetina. A třetí byla srovnatelná s první, takže s takovou hrou nemůžeme pomýšlet na vítězství ani na jiných ledech.“