Piráti se vrací ze Zlína s bodem, i ve druhém vzájemném duelu rozhodly samostatné nájezdy

Napsal 13.11.2015 Marcel Holl
Z l í n / C h o m u t o v - Po středeční výhře s Vítkovicemi zajížděl Chomutov v 18. kole Tipsport extraligy na led Zlína. První branka na ZS Luďka Čajky padla zhruba v polovině zápasu z hole domácího Bukartse. Ještě do druhé pauzy dokázal střelou od modré srovnat Červenka. Ve třetí třetině a ani v následném prodloužení gól nepadl, proto musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž vystřelil plusový bod pro PSG Roberts Bukarts.
18.kolo pá 13.11.2015
ZLN
2:1sn(0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Zlín
Kašík – Urbanec, Marušák, Žižka, Matějíček, Horák, Kotvan – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý, Vlach, Havlík – Sýkora, Cibák, Čachotský – Kubiš, Maruna, Ondráček.
Kopřiva – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Mrázek, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka, Růžička, L. Květoň – Sklenář, Dušek, Hovorka – Hřebejk, Kämpf, R. Veselý.

Zlín
30. Bukarts (Holík), rozh. nájezd Bukarts.

Hodek, Čech - Bryška, Kukš.

Do zápasu vstoupili hostující Piráti velice aktivně. Již ve třetí minutě trefil Petr Šidlík břevno Kašíkovy branky. O pár minutek později zase ujížděla dvojice Tomica – Červenka, ale střelu prvně jmenovaného vyrazil zlínský brankář mimo nebezpečí.

Zhruba v polovině úvodního dějství si chomutovský soubor vytvořil obrovský tlak. Nejprve ujel Roman Červenka, jenže na zlínského gólmana svým bekhnedovým zakončením neuspěl. Krátce na to tečoval puk do Kašíkovy lapačky Jakub Sklenář. Zdálo, že by Chomutov mohl otevřít skóre, jenže nestalo se, a když ani Zlínští nenašli recept na Kopřivu, šlo se do šaten za bezbrankové stavu.

Zpočátku druhé třetiny viděli diváci na ZS Luďka Čajky vyrovnaný hokej s nepříliš velkými šancemi na otevření brankové účtu. Zlínští výrazněji zahrozil v devětadvacáté minutě, jenže ani Vlach s Cibákem nenalezli recept na Miroslava Kopřivu.

První gól přinesla až následující minuty, kdy se po kombinaci dostal ke střele z první lotyšský reprezentant Roberts Bukarts, jenž svým pokusem vymetl horní růžek chomutovské klece. Střelená branka domácí celek nakopla, což dokazuje i střela Marušáka ze začátku šestatřicáté minuty.

V závěru prostřední části dostali svěřenci trenéra Růžičky výhodu přesilové hry, kterou dokázal za pětadvacet vteřin využít Roman Červenka. Nejproduktivnější hráč Pirátů se prosadil, pro něho neobvyklou, střelou od modré čáry.

Třetí třetinu začali opět lépe nabuzení hráči Chomutova. Tomica servíroval v úvodu puk Kämpfovi, jenže chomutovský odchovanec trefil pouze Kašíkův beton. Další průběh třetiny přinesl šance na obou stranách, ale oba brankáři se činili. Zejména zlínský Libor Kašík, který necelých sedm minut před koncem základní hrací doby předvedl perfektní semafor proti střele Romana Červenky. Dějství s pořadovým číslem číslo tři branku nenabídlo, a tak se šlo do prodloužení.

Prodloužení nabídlo hned několik vyložených příležitostí Pirátů. Nejprve netrefil zlínskou klec Antonín Dušek a poté tečoval Skinnerovo nahození Červenka pouze do masky Libora Kašíka. Když ani nastavená pětiminutovka rozhodnutí nepřinesla, tak čekaly oba celky samostatné nájezdy.

Jediným úspěšným exekutorem byl ve druhé sérii domácí Roberts Bukarts, který střelou mezi betony vyzrál na Miroslava Kopřivu. Za Chomutov neproměnili nájezd postupně Růžička, Vondrka a Červenka.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "„Bylo to vyrovnané utkání. V první třetině byl soupeř lepší, v těchto okamžicích nás podržel skvělý gólman Kašík. Ve druhé třetině jsme se zvedli a ve třetím dějství to bylo o čekání na chybu. Každé mužstvo mělo po jedné větší šanci. Nakonec to dospělo až k nájezdům, a tam jsme byli šťastnější. Bukarts se uvedl střelecky výborně. Už na tréninku bylo vidět, že je zručný, dobře bruslí a výborně hraje s hokejkou. Věříme, že zapadne do našeho herního systému.“

Břetislav Kopřiva (asistent trenéra Piráti Chomutov): "Odehráli jsme jedno z lepších venkovních utkání, neboť venku se nám opravdu nedaří. První třetina patřila nám, ve druhé třetině se to otočilo. Nehráli jsme dobře a soupeř mohl klidně odskočit na 2:0. Ve třetí třetině se mužstvo zvedlo a měli jsme i převahu. Celkově byl zápas vyrovnaný a rozhodovaly nájezdy. S výkonem týmu nejsme nespokojení. Jsme rádi, že i obránci, které jsme získali, ukázali, že budou platnými hráči v sestavě.“