Piráti se na závěr základní části nadřeli, rozhodli až v poslední půlminutě

Napsal 06.02.2022 Michal Luxa, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - K poslednímu utkání základní části zavítala na led ROCKNET ARÉNY Roudnice nad Labem. Ve velmi vyrovnaném zápase byli Piráti blízko k první ztrátě bodů v sezóně, když ještě 42 vteřin před koncem normální hrací doby byl stav vyrovnaný. Erik Mežnar ale nakonec vystřelil Chomutovským tři body a odvrátil samostatné nájezdy.
20.kolo ne 6.2.2022
6:4(2:0, 1:2, 3:2)
ROU
Hanuljak – Novák, Ferbas, Klapka, Hartman, Bártek, Charousek – Rindoš, Chlouba, Huňady – Chrpa, Mežnar, Kostourek – Freiberg, Řezníček, Mála – Jaroš, D. Šilar, Deveri
Roudnice n. L.
Sluka – Kašička, Urych, Kolenatý, Vaněk, Kopecký, Štosek – Vacek, Pokorný, Čichovský, Vojtěch, Kuchař, Lauko, Špaldoň, Dobrov, Matuška, Purma

8. Chlouba (Rindoš, Mála), 18. Jaroš (Deveri, Kostourek), 30. Hartman (Chrpa, Kostourek), 48. Mežnar (Kostourek, Jaroš), 60. Mežnar (Kostourek, Bártek), 60. Mála (Kostourek)
30. Pokorný (Kuchař), 39. Kuchař (Pokorný, Kolenatý), 55. Dobrov (Kuchař), 60. Lauko (Štosek)

4:6
1:1
0:2
71:28
855
Danylec – Krejsa, Maštalířský

Po vlažném začátku si v šesté minutě za chomutovskou obranu najel Jan Pokorný, jenž mířil na brankářovu vyrážečku. Avšak Miroslav Hanuljak zasáhl. O chvíli se stejný souboj opakoval, akorát s tím rozdílem, že hostující kapitán mířil mezi betony. Jenomže zkušený chomutovský gólman mezeru včas utěsnil. O minutu později se na vrcholu levého kruhu nacházel Roman Chlouba, jenž propálil Josefa Sluku - 1:0. V jedenácté minutě hráli Piráti přesilovou hru a Kamil Charousek od modré zacinkal pukem o břevno.

V sedmnácté minutě jeli Chomutovští ve třech na jediného obránce. Do druhé vlny dostal kotouč Danko Deveri, jenž mířil pod horní tyčku, avšak Sluka zasáhl lapačkou. Jenomže situace pokračovala dál a Milan Kostourek vybídl ke skórování Jakuba Jaroše - 2:0. Pár vteřin před vypršením první periody se sám na brankáře hnal Josef Řezníček, jehož zakončení mířilo mezi betony, ale také vedle levé tyče.

Téměř v polovině druhé dvacetiminutovky se v předbrankovém prostoru nacházel Michal Vacek, jehož lvím skokem vychytal Miroslav Hanuljak. Následně přišel ještě pokus z levého kruhu, jímž se prezentoval David Kolenatý, avšak Kamil Charousek vypomohl brankáři a v pádu kotouč zablokoval. O chvíli později ze střídačky za obranu Chomutova naskočil Jan Pokorný, jenž v oslabení se štěstím procedil puk za brankovou čáru - 2:1. V té samé herní situaci Piráti odskočili zpátky do dvoubrankového vedení, když se přesnou střelou od modré čáry prezentoval Martin Hartman - 3:1.

Psala se dvaatřicátá minuta, když zpoza branky přihrával Roman Chlouba, jenž mezi kruhy našel osamoceného Josefa Rindoše, který tváří v tvář nepřekonal roudnického gólmana. O minutu později se sám na branku hnal Milan Kostourek, avšak jeho pokus zůstal ležet před brankářovým betonem. Situaci dojížděl ještě František Mála, ale také neuspěl. Přesně pět minut před vypršením druhé třetiny se sám před Slukou nacházel znovu František Mála, avšak zblízka zamířil do brankářovy výstroje. Běžela devětatřicátá minuta a Roudnice se znovu prosadila v oslabení. Mezi kruhy byl nikým neatakovaný Martin Kuchař, jenž bekhendem znovu korigoval skóre - 3:2.

Na startu poslední třetiny se před brankou objevil Josef Rindoš, jehož bekhendový pokus zamířil po ledě do vzdálenější tyče. O chvíli později z hranice brankoviště nepropálil Sluku Erik Mežnar. Ve třiačtyřicáté minutě se přes dvojici soupeřů proháčkoval Roman Chlouba, který z mezikruží zamířil těsně nad břevno. Tentýž hráč poté z levého kruhu orazítkoval brankovou konstrukci. V čase 47:18 našel Milan Kostourek nastavenou hůl Erika Mežnara, jenž v klidu uklidil černou gumu do kasy - 4:2

V šestapadesáté minutě hrála Roudnice přesilovou hru a přečíslení využil přesnou střelou z pravého kruhu Alexej Dobrov, jenž zakončením o zadní tyč nedal Hanuljakovi šanci zasáhnout - 4:3. Následně Roman Chlouba zadovkou vybídl ke skórování Milana Kostourka, který odmítl trefit odkrytou bránu. Dvaačtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou si mezi obránce najel Ondřej Lauko, jehož bekhendový blafák zamířil do šibenice - 4:4. Uteklo pouze pár vteřin a misky vah se znovu překlopily na stranu Pirátů, když z levé strany vypálil pálil Milan Kostourek a Erik Mežnar tečí nedal brankáři šanci - 5:4. Navíc pojistku do prázdné zařídil František Mála - 6:4.

Pavel Damašek (Piráti Chomutov): „Z naší strany to byl nejhorší zápas v sezóně. Všichni hráči k němu nepřistoupili dobře. Ale je dobře, že tenhle zápas přišel ještě před play-off. Musíme se z něj ponaučit a do play-off náš výkon rapidně zlepšit, protože takhle se nedají hrát ani rozhodující zápasy krajského přeboru.“

Milan Toman (HC Roudnice nad Labem): „Myslím, že to poprvé bylo slušně vyrovnané, což dokládá i výsledek. Popravdě škoda teče na konci, ale na druhou stranu musíme přiznat, že Chomutov byl lepší. Měli určitě přes padesát střel, ale nám parádně zachytal gólman. Od toho se odvíjelo, že to bylo vyrovnané. Myslím, že takový zápas je i pro Chomutov a fanoušky lepší, když nevidí nesmyslný výsledek 15:2. Muselo se jim to líbit.“