DOROST - reportáž

Piráti s chutí rozstříleli PZ Kladno, nasázeli dvouciferný počet branek

Napsal 11.09.2021 Michal Luxa
C h o m u t o v - Piráti odehráli ve skupině západ Extraligy dorostu druhé utkání, v němž si spravili chuť po těsné prohře v Karlových Varech, když přehráli PZ Kladno 16:1! Chomutovskou touhu za vítězstvím řídil Adam Titlbach, jenž zaznamenal pět vstřelených gólů. Svěřenci Kamila Koláčka předvedli perfektní výkon a zapsali do tabulky první tři body!
2.kolo so 11.9.2021
16:1(5:1, 5:0, 6:0)
PZK
Perůtka – Pašek, D. Svoboda, F. Hynek, Ibl, Dominik Badinka, Žižka – Čihař, Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Titlbach, Mišovic
PZ Kladno
Menc (41. Růžička) – Krejča, Darsa, Novák, Frýda, Trojna, Kollmann – Dyk, Vančura, Lukeš, Sojka, Schejbal, Suk, Reckziegel, Šabada, Sém, Hasman, Toman

2. Stejskal (F. Hynek), 3. Čihař (Dominik Badinka), 7. Stejskal (Pospíšil, F. Hynek), 12. Čihař (Dominik Badinka, Ibl), 16. Pospíšil (F. Hynek), 23. Dominik Badinka (Mišovic, D. Svoboda), 24. Titlbach (Vondrášek), 29. Žižka (Pospíšil), 31. Titlbach (Čihař), 39. Mišovic (Dominik Badinka), 45. Titlbach, 47. Titlbach (Dominik Badinka), 55. Titlbach (Čihař), 57. Dominik Badinka (Vondrášek), 58. Pospíšil (Titlbach), 60. Vondrášek (Titlbach, F. Hynek)

Dyršmíd – Tichý, Pěkný

S velkou chutí vstoupili do zápasu chomutovští mladíci, kteří už po šestadevadesáti vteřinách otevřeli skóre zápasu! Hynek posunul kotouč na Samuela Stejskala, který se přesnou ranou uvedl v parádním světle – 1:0. Neuběhla ani minuta hry, když hned po buly vymyslel parádní pas Dominik Badinka, jenž vyslal do samostatného úniku Vojtěcha Čihaře, jehož bekhend zamířil do horního rohu branky – 2:0. V sedmé minutě Piráti využili také nabídnuté početní výhody, když po přesné přihrávce zamířil z kruhu k bližší tyči Samuel Stejskal – 3:0. O minutu později se před branku nacpal Titlbach, jenž najížděl sám na Mence, avšak nepřekonal jej.

Na světelné tabuli svítil čas 11:43 a Severočeši znovu navyšovali průběžný stav zápasu. Od pravého mantinelu přihrával na zadní tyčku Dominik Badinka, kde měl snadnou práci Vojtěch Čihař – 4:0. Uběhlo pouze devětapadesát vteřin, když se stejný hráč mohl pokusit o dovršení hattricku. Jenomže z hranice brankoviště nepřekonal bekhendem kladenského maskovaného muže. V šestnácté minutě využili Chomutovští druhou početný výhodu, když se na levém kruhu objevil Jaroslav Pospíšil. Ten si najel blíže k ose hřiště a zavěsil ke vzdálenější tyči – 5:0. O minutu později se poprvé dočkali také Středočeši. Po pasu z vlastní třetiny ujel chomutovské obraně Jan Schejbal, jenž zamířil z levého kruhu k protější tyči – 5:1. Pár vteřin před závěrečnou sirénou úvodní periody zahodil vyloženou příležitost Žižka, před nímž už zívala jen odkrytá kladenská klec. Avšak domácí zadák netrefil neposedný puk.

Z prostřední třetiny uteklo jen 190 sekund a skóre zápasu se znovu pohnulo! Po souhře se v předbrankovém prostoru zjevil Dominik Badinka, jenž zamířil přesně brankářovy betony. Mence sice rychle otáčel, avšak černou gumu před brankovou čárou už nezastavil – 6:1. Také nástup do další části byl pro Chomutov úspěšný! O další minutu později se mezi střelce zapsal Adam Titlbach, který vybojoval touš v rohu a jel s ním podél brankové čáry ke kladenské svatyni, kde zakončil do protipohybu gólmana - 7:1. Ještě před polovinou zápasu zúročil důraz na brankovišti Adam Žižka, jemuž vyšlo doklepnutí černé gumy do sítě – 8:1. Psala se čas 31:00, když druhou trefu v duelu zaznamenal také Adam Titlbach, který převzal kotouč na ose a následně jej propasíroval pod brankářovým betonem – 9:1. Dvouciferný počet gólů dokonali Piráti v devětatřicáté minutě, kdy se krásnou střelou z pravé strany předvedl Dominik Mišovic – 10:1. O přestávce se trenérský štáb Kladna rozhodl ke změně brankáře, a tak Samuela Mence nahradil Vladan Růžička.

Za rozhodnutého stavu se nastupovalo do závěrečné dvacetiminutovky, v níž také skórovali jako první Severočeši. V pětačtyřicáté minutě domácí zužitkovali přesilovou hru a hattrickem se blýskl Adam Titlbach – 11:1. Na světelné tabuli svítil čas 47:00 a Adam Titlbach ještě neměl dost. Tentokrát si najel za obranu a poté přes zamířil mezi betony kladenského gólmana – 12:1. A do třetice v jedné třetině se radoval tentýž muž! V závaru před brankou se nejlépe zorientoval opět Adam Titlbach, který doklepl puk za Růžičku a zaznamenal pátý přesný zásah v utkání – 13:1

V sedmapadesáté minutě Dominik Badinka našel napravo úplně volného Čihaře, jemuž se namotala černá guma na hůl, a tak nezakončil do prázdné klece. Kotouč se ale vrátil na modrou čáru, odkud již zmíněny obránce Pirátů propálil vše, co mu stálo v cestě – 14:1. O deset vteřin později se skóre znovu měnilo, když Adam Titlbach na hranici brankoviště posunul touš doleva, odkud Jaroslav Pospíšil trefil šibenici – 15:1. Devětapadesát vteřin před koncem dal definitivní podobu výsledku Robin Vondrášek, jenž z levé strany opřel svůj pokus o tyč, čímž nedal brankáři šanci zasáhnout – 16:1. Těsně před vypršením normální hrací doby útočil na hattrick ještě Vojtěch Čihař, jenž zblízka zakončoval bekhendem, avšak Růžička předvedl zákrok lapačkou. Chomutovští mladíci tak zaznamenali vysoké vítězství a zapsali první body do tabulky.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Soupeř byl slabý a těžko se mi to hodnotí, protože jsme vyhráli hodně, jako se nám nepovedlo ani v přípravě. To o něčem svědčí. Dobře jsme si zastříleli, ale bylo to v tréninkovém tempu, které kluky nedonutilo k nějakému maximálnímu výkonu. Chyběla mi ale větší pohotovost v koncovce. Body jsou dobré, takže spokojenost.“

Jiří Suk (PZ Kladno): „Utkání se těžko hodnotí vzhledem k výsledku. Já bych jenom poblahopřál Chomutovu k vítězství.“