Piráti s Východočechy znovu padli, Mountfield rozhodl ve třetí třetině

Napsala 02.12.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se ve dvou dnech střetli s dvěma Východočechy. Po porážce 0:2 s Pardubicemi nestačili ani na Hradec Králové, který si z dvaadvacátého kola DHL extraligy juniorů odvezl tři body. Přestože šli Chomutovští v úvodní periodě do vedení, Mountfield duel vyrovnal a v 57. minutě rozhodl díky trefě Štěpána Matějčka.
22.kolo so 2.12.2017
1:2(1:0, 0:1, 0:1)
MHK
Běhula – Kopic, Seemann, Kleiner, D. Novák, A. Novák, Studený, Procházka, Hajič – Köver, Bajer, Navrátil, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Tůma, Veselý, Šišolák, Šilar, Adámek
Hradec Králové
Bartozel – Muška, Gaspar, Pohl, Havránek, Kynčl, Jonáš – Jirásek, M. Matouš, Matějček, Pažourek, Dvořák, Hnik, Hašek, Moník, Mašín, Hidveghy, Chalupa, Hejna

4. Köver (Chlán)
32. Dvořák (Matějček), 57. Matějček (Dvořák, Hejna)

2:0
0:0
0:0
30:33
110
Petružálek – Goltsch, Janíček

Piráti vstoupili do utkání dobře, jelikož se hned ve čtvrté minutě ujali vedení, když Petr Chlán v situaci dna na jednoho posunul na Jakuba Kövera, který zakončil mezi betony – 1:0. V dalším průběhu si Chomutovští vytvořili tři nadějné šance – nejprve mezi kruhy neuspěl ranou z první Radek Procházka, pak Tom Polák trefil z ideální pozice jen přesouvajícího se gólmana, nakonec Petr Chlán v situaci dva na jednoho neskóroval střelou na zadní tyčku. Na druhé straně Filip Jirásek zaměstnal dva obránce a vyslal spoluhráče jmenovce Moníka, který ale tváří v tvář Richardu Běhulovi neuspěl.

Na začátku druhé části přišlo první vyloučení v duelu, když si sedl na trestnou lavici Martin Tůma za vysokou hůl. Po ubráněném oslabení uháněl sám na bránu Tomáš Adámek, jenž neskóroval, k dorážce se nedostal předchozí provinilec Chomutova. Krátce po polovině duelu Michael Gaspar vyslal Jaroslava Dvořáka, jenž z pravého kruhu propálil Richarda Běhulu a vyrovnal – 1:1. O chvíli později byla hra přerušena kvůli rozbitému plexisklu, a tak se pokračovalo až po jeho výměně a úpravě ledu. Pět minut a dvacet vteřin druhé periody se dohrálo se třetí třetinou.

Hned po první buly v obranné pásmu Pirátů v rámci třetí třetiny Štěpán Matějček píchnul do puku, který se dostal k Patriku Hidveghymu, ale ten v poslední chvíli upadl, takže nemohl dorazit do prázdné brány. O chvíli později Tomáš Hajič dostal puk za brankovou čáru, ale sudí pískli dříve, takže se o gól nejednalo. Ve 47. minutě Martin Hejna z ideální pozice přestřelil, když chomutovský brankář ležel v brankovišti.

V polovině dějství Petr Chlán posunul na Toma Poláka, který z první trefil jen přesouvajícího se gólmana. Vzápětí byl Jakub Navrátil při úniku faulován, za což sudí nařídili trestné střílení, to se chomutovskému útočníkovi vůbec nepovedlo, ani nezakončil. V 57. minutě strhl vedení na královéhradecké hole Štěpán Matějček, který od modré propálil všechno, co mě před sebou – 1:2. Poslední minuty to svěřenci Jaroslava Becka zkoušeli v šesti, ale dělení bodů už si nevynutili.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Byl to šedesátiminutový boj o každý metr ledu. Byl to vyrovnaný, tvrdý a těžký zápas. Je škoda, že jsme v posledních deseti minutách nevyrovnali, když jsem měli tlak, více ze hry, střelbu i šance. Naopak nám tam propadl pro soupeře šťastný kotouč, u nás mohlo rozhodnou trestné střílení, ale nestalo se tak. I když jsme sehráli power-play dobře, nic nám tam nespadlo. Musíme šlapat dál, protože dva body ze šesti zápasu nic moc spíše špatné. Měli jsme čtrnáctizápasový vzestup, kdy jsme bodovali, teď máme sestup, jenom ho musíme zastavit za kratší dobu.“

Aleš Krátoška (Mountfield HK): „Bylo to hodně vyrovnané utkání bez vyloučení. Oba dva týmy byly dost disciplinované. Na malé hale v Chomutově to bývají živelné zápasy. Byl to dobrý hokej, my jsme rádi za tři body, protože za stavu 1:0 pro nás utkání nevypadal vůbec dobře. Po pauze a hlavně ve třetí třetině jsme byli lepší. Kluky musím pochválit.“