Piráti rozhodli proti Plamenům ve třetí části, pak urvali i nadstavbu

Napsala 01.12.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Chomutovští ve druhém kole nadstavby přivítali na domácím ledě Plameny ze Žďáru nad Sázavou, které se nevzdávaly a dotáhly dvougólové manko. Ve třetí části už se ale prosazovali jenom Piráti, mezi kterými v nadstavbě zazářil Josef Koláček parádní kličkou a zakončením. Chomutov si tak ve skupině „O pořadí na 13.–24. místě“ připsal druhou stoprocentní výhru.
N2 so 1.12.2018
4:2(1:0, 1:2, 2:0 - N 0:0 - 1:0)
ZNS
Mičán – Váchal, Šuráň, D. Zeman, Beneš, Kleiner, D. Vaněk, Štochl – Vrhel, Chlán, Jaroš, Mežnar, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut
Žďár n/S
Radosta – Černohorský, Mikulík, Marek, Klodner, Poizl, Zemčenkov – Filip, Konečný, Vojinovič, Vlk, Jedlička, Pětník, Malenovský, Bačo, Puczek, Pagy, Vašíček

5. Jaroš (Pech), 24. Chlán (Ouřada), 44. Váchal (Gut, Koláček), 58. Koláček (Kleiner), rozh. náj. Koláček
Žďár n/S
29. Mikulík (Vojinovič, Pětník), 35. Poizl (Nagy, Filip)

4:3
0:0
0:0
44:29
100
Kraval – Frodl, Špůr

V úvodu utkání byli aktivnější chomutovští junioři, kteří si jako první připsali střelu na branku. V sedmatřicáté vteřině pálil ze střední vzdálenosti Kleiner, jehož pokus však skončil na Radostovo betonu. I nadále pokračovali Severočeši se střeleckou iniciativou, což jim v páté minutě přineslo vedoucí branku. Jakub Jaroš ztečoval puk po střele Pecha za brankářova záda a otevřel skóre – 1:0. Minutu poté se hostující Jedlička prosmýkl obranou, ale následně selhal proti maskovanému Mičánovi. Herní převaha posléze patřila Pirátům, kteří ovšem vedení nenavýšili.

V polovině jedenácté minuty využil Chlán zaváhání žďárské obrany ke střele z mezikruží, k odraženému puku se následně dostal Vrhel, který se rovněž proti brankáři Plamenů neprosadil. V patnácté minutě byl zmíněný tandem vidět znovu, když Vrhel hledal Chlána na hranici brankoviště, odkud pirátský střelec nadvakrát strážce žďárské klece nepřekonal. V osmnácté minutě zahrozili rovněž Jihočeši, když Vašíček nejprve po samostatném úniku neprostřelil brankáře a posléze nepochodil s pokusem od kruhů.

Na druhou gólovou radost si Chomutovští počkali do prostředního dějství. V pětadvacáté minutě vyvinuli na soupeře značný tlak, na jehož konci byla nejproduktivnější dvojice Pirátů. Ouřada pobídl ke střele z prostoru mezi kruhy Petra Chlána, jenž mířil přesně – 2:0. V pětadvacáté minutě se brankář Radosta činil, když vyrazil Váchalův bekhendový pokus, a poté ustál střelecký nápor Guta. V polovině zápasu zahájili nápor Žďárští, což jim přineslo snížení. Ihned po buly se kotouč doklouzal k volnému Matějovi Mikulíkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1.

Ve dvaatřicáté minutě pobídl Pětník kolegu Marka k vyrovnání, avšak útočník plamenů z bezprostřední blízkosti neuspěl. Chvíli poté Ouřada po kombinaci s Chlánem pálil na vzdálenější tyč, Radosta střelu na poslední chvíli zachytil. Ve třiatřicáté minutě se oba celky provinily za hranicí pravidel a hra čtyř proti čtyřem lépe sedla Žďárským. Nagy vyslal kotouč za obranu na nehlídaného Daniela Poizla, jenž se proti Mičánovi nemýlil – 2:2. Pouhých čtyřiadvacet sekund poté měl obrovskou příležitost Chlán, po jehož střele zazněla tyč. Následně bránili Piráti čtyřminutové oslabení po dvojitém vyloučení Koblížka, vše ovšem ustáli bez újmy.

Stejně jako na počátku druhého, rovněž v úvodu třetího dějství se Chomutov gólově prosadil. Ve čtyřiačtyřicáté minutě prozkoušel Jakub Váchal pozornost Radosty ranou od pravého mantinelu, která zaplula přesně do bližšího horního růžku klece – 3:2. Uzemní převaha dále patřila Severočechům, kteří se ovšem nedostali do žádné výrazné šance. V padesáté minutě byli hosté blízko vyrovnání, když Klonder nahodil puk od modré a následně před Mičanem vznikla skrumáž, při které žádný z útočících hráčů puk za čáru neprocedil.

V druhé polovině třetí fáze klání se Ouřada dostal do samostatného úniku, přičemž bekhendnovým zakončením brankáře nenachytal. Pirátská posádka v poslední desetiminutovce střetnutí řídila hru a tři minuty před koncem si pojistila výhru. V sedmapadesáté minutě hráli Severočeši přesilovku po faulu soupeře a tuto výhodu zužitkovali již po osmadvaceti sekundách. Kleiner vyslal do šance Josefa Koláčka, jenž nejprve obešel bránícího beka povedenou kličkou a následně přesně zamířil na zadní tyč – 4:2.

V nadstavbě se po pěti minutách skóre nezměnilo a o tom, kdo obdrží bonusový bod musela rozhodnout nájezdová loterie. V této dovednostní disciplíně byli úspěšnější Piráti, když si vítězný nájezd připsal Josef Koláček.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Jsme rádi za čtyři body ze zápasu. Osm bodů z týdne je perfektních. Těší nás, že hra se po útlumu v posledním měsíci zlepšuje. Hráči jsou koncentrovanější, ale musíme dál s pokorou pracovat na detailech, protože pořád máme pořád co vylepšovat. Třeba tentokrát jsme měli menší výpadek ve druhé polovině druhé třetiny, kdy jsme polevili v koncentraci a soupeř nás potrestal dvěma góly. Toho se musíme vyvarovat a hrát celých šedesát minut.“

Jaromír Pytlík (SKLH Žďár nad Sázavou): „Odehráli jsme podobný zápas jako v prvním kole téhle skupiny. Nastupujeme proti silným soupeřům, kteří mají hodně starších hráčů. My máme osm kluků 2002 a mladších, takže máme možná nejmladší tým v soutěži. Myslím, že utkání odehráli docela dobře, jsem celkem spokojený. Najdou se samozřejmě některé věci, které mi vadily. Na konci jsme se nechali zbytečně vyloučit, jinak bychom možná na nějaký bod mohli pomýšlet. Nicméně domácí vyhráli zaslouženě.“