Piráti přestříleli Mladou Boleslav, k vychytané výhře si Dominik Pavlát připsal také asistenci

Napsala 12.01.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti ve 31. kole DHL extraligy juniorů vyzvali na vlastním ledě Mladou Boleslav, která do utkání dobře vstoupila a vypracovala si vedení. Chomutovští otočili vývoj střetnutí ještě do konce úvodní dvacetiminutovky, poté kontrolovali hru a připsali si druhé vítězství v řadě. Na druhém gólu domácích se brankář Dominik Pavlát podílel asistencí, kterých jeho spoluhráč Jakub Köver nasbíral trojici.
31.kolo pá 12.1.2018
5:2(3:1, 1:1, 1:0)
MBL
Pavlát – Kopic, Kleiner, D. Novák, Studený, Procházka, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán Kulich, Šeliga, Šišolák, Šilar, Adámek
Ml.Boleslav
Krofta – Linhart, Uřidil, Chujac, Jirásek, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Hrachovec, Dvořák, Straka, Najman, Krejčík, Flynn, Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun

6. Kopic (Köver), 10. Polák (Kopic, Pavlát), 14. Šeliga (Köver), 38. Šišolák (Hajič, Köver), 59. Hřebíček
Ml.Boleslav
5. Flynn (Maršoun, Jirásek), 34. Najman (Flynn)

Mlčoch (Mladá Boleslav) 10 minut

Úvod duelu vyšel lépe hráčům Mladé Boleslavi, kteří jasně ovládali hru, z čehož vytěžili vedoucí branku. David Jirásek přihrál od mantinelu na Oscara Flynna, jenž ránou z první nedal chomutovskému gólmanovi žádnou šanci – 0:1. Přestože Chomutovští moc nestříleli, po minutě hry bylo vyrovnáno, když Jiří Kopic nahodil od mantinelu a puk se zatřepotal až v síti – 1:1. Od šesté minuty hráli Piráti přesilovku, ve které měl největší šanci Tomáš Hajič, který ale po křižné přihrávce přes celé pásmo trefil střelou z voleje pouze boční oblouk. Na druhé straně se do dobré pozice dostal střelec prvního mladoboleslavského gólu, jenž tentokrát z podobné pozice mezi kruhy neprostřelil Dominika Pavláta.

V polovině třetiny Dominik Pavlát rozehrál zpoza brány na Jiřího Kopice, který prohodil puk do jízdy Tomu Polákovi, ten jel úplně sám, čehož využil povedenou kličkou – 2:1. Dvougólový náskok zařídil domácím Viliam Šeliga, který vyjel zpoza brány, projel kolem celého brankoviště a zavěsil – 3:1. V dalším průběhu měli hosté možnost dvou početních výhod, které se na osm vteřin protly, ale Bruslaři si žádnou velkou šanci nepřipsali. V závěru mohl snížit aktivní Oscar Flynn, tentokrát mu akci překazil obránce, kterého ve stejné situaci obešel.

Do druhé třetiny vstoupili Chomutovští v početní výhodě, ve které se snažil Tom Polák tečovat ránu Tomáše Hajiče, ale nepovedlo se mu to. V dalším průběhu se hra přesouvala ze strany na stranu, z čehož ani jeden celek nic nevytěžil. Po polovině střetnutí se svěřenci Jaroslava Becka museli bránit, což ustáli, ale inkasovali patnáct vteřin po skončení početní nevýhody.

Oscar Flynn přihrál v situaci dva na dva Ondřeji Najmanovi jenž našel prostor mezi rukou a tělem u první tyčky – 3:2. Od 36. minuty měli Piráti minutu a 46 vteřin v pěti proti třem, což se zdálo, že zůstane nevyužito, ale nakonec Jakub Köver, Tomáš Hajič a Ondrej Šišolák předvedli parádní ťukes, který zakončil doklepnutí za beton třetí jmenovaný – 4:2.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji hosté, Piráti zvolili defenzivní hru, což značilo jednotvárný obraz – útoky Mladé Boleslavi se tříštily o pirátskou zeď. Ve 45. minutě Jaroslav Kulich posunul v situaci tři proti dvěma na Tomáše Adámka, který ale z těsné blízkosti neprostřelil Michala Krofta. Vzápětí jeli dva na jednoho Tom Polák – Petr Chlán, ale druhý jmenovaný se z pravé strany neprosadil. Téměř v polovině periody se hrálo dvě minuty ve čtyřech proti čtyřem, což ale nadějné akce ani na jedné straně nepřineslo.

O chvíli později nejprve František Uřidil a po něm Oscar Flynn trefili střed brány, přestože stáli v gólových pozicích. V 55. minutě mohli Bruslaři zdramatizovat závěr duelu, když byl v úniku faulován Petr Foerster, jenž ale nařízené trestné střílení neproměnil, protože mu kličku překazil Dominik Pavlát vypíchnutím kotouče. V samotném závěru to zkoušeli hosté v šesti hráčích v poli, z čehož těžil Martin Hřebíček. Ten vystihl přihrávku, ve středovém kruhu se štěstím získal puk a trefil odkrytou klec – 5:2.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Odehráli jsme důležitý a těžký zápas s nepříjemným soupeřem. Mladá Boleslav má rychlé tvrdé hráče, kteří předvádí agresivní hokej. Podle toho vypadal i začátek utkání, po kterém jsme se zvedali z hodně velké hloubky. Od desáté minuty jsme se srovnali se soupeřem, k čemuž nám pomohl i první vstřelený gól. Pak už byl náš výkon docela slušný a budeme ho chtít zopakovat i v dalším střetnutí.“

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): „Začali jsme dobře, jenže po našem gólu jsme si hned v následujícím střídání nechali dát gól, přestože kluky upozorňujeme, že je důležité odehrát střídání po vstřeleném gólu bez inkasované branky. Po našich chybách soupeř odskočil na rozdíl dvou gólů. Pak jsme sice asi byli ve vyrovnaném počtu hráčů i lepší a vytvářeli jsme si šance, bohužel jsme je ale neproměňovali. Ubránili jsme i dlouhé oslabení ve třech, ovšem po něm jsme zase inkasovali a neproměnili šance. Domácí pak potvrdili výhru gólem do prázdné branky. Neodehráli jsme špatný zápas, ale rozhodly naše individuální chyby.“