DOROST - reportáž

Piráti přejeli Třemošnou a vyšvihli se do čela céčkové skupiny

Napsala 27.12.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti ve čtvrtém nadstavbovém kole ELIOD extraligy dorostu přehráli Třemošnou jasně 7:2 hlavně díky úvodní třetině. Meteor šel sice rychle do vedení, ale Chomutovští si v čele s Ondřejem Príhodou a Janem Spudichem vypracovali pohodlný náskok, který následně udržovali. V nadstavbě urval i čtvrtý bod druhým gólovým zásahem večera Jiří Kulich, což posunulo Piráty na vrchol skupiny C.
N4 čt 27.12.2018
7:2(5:1, 1:0, 1:1 - N 1:0)
TRM
Malant – Němec, Frollo, Perný, Kovár, M. Pöschl, Martínek – Spudich, L. Koblížek, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Vostiňák, Kalčík, F. Döring
Třemošná
Ženíšek (11. Vondraš) – Trachta, Čarda, Bulka, Houdek, Plecitý, Malkovský, Poch – Beníšek, Martinec, Schindler, Kozlík, Borák, Steinbrücker, Pešek, Holý, Lajoš, Beránek, Albrecht

10. Spudich (L. Koblížek), 11. Jiří Kulich (Príhoda, Frollo), 11. Kalčík (Vostiňák, F. Döring), 16. Vostiňák (Príhoda), 18. Príhoda (Jiří Kulich, Iljuk), 33. T. Svoboda (Němec, Spudich), 52. T. Svoboda (L. Koblížek, Spudich), 65. Jiří Kulich (M. Pöschl)
Třemošná
2. Holý (Kozlík, Pešek), 52. Schindler (Bulka)

2:5
0:0
0:0
49:23
130
Pastier – Gerát, Juránek

Úvod utkání mnohem lépe zachytila Třemošná, kterou poslal ve druhé minutě do vedení Jakub Holý, jenž využil ideální přihrávky a prosadil se do protipohybu Lukáše Malanta – 0:1. Za pár okamžiků se oba klíčoví hráči potkali znovu, tentokrát odešel šťastnější chomutovský brankář, který předvedl parádní zákrok.

Na přelomu třetiny se Piráti během 66 vteřin prosadili třikrát a úplně otočili vývoj utkání. Jan Spudich a Jiří Kulich se prosadili z tlaku do brány a z toho vycházejících dorážek, Jakub Kalčík se prosadil ránou z levého kruhu – 3:1. Třetí gól vyhnal z branky Filipa Ženíška, kterého nahradil Jakub Vondraš.

V patnácté minutě Ondřej Pešek selhal v dobré šanci, což na druhé straně potrestal premiérovým zásahem v sezóně Jan Vostiňák – 4:1. Stejný scénář se opakoval za pár okamžiků. Jiří Beránek nevyužil dobré pozice na brankovišti, a tak na průběžných 5:1 upravil Ondřej Príhoda střelou mezi ruku a tělo.

Ve druhé části se začalo úplně jinak. Na gól se čekalo až do 33. minuty, kdy si Tadeáš Svoboda sjel z osy na levou stranu a prosadil se ránou do horních pater branky – 6:1. Do konce třetiny si Piráti vyzkoušeli ještě dvě přesilovky, které zůstaly nevyužité.

V úvodu závěrečné periody si oba celky zahrály ve výhodě o jednoho hráče, což ani tentokrát nepřineslo branku. V polovině dějství Martin Pöschl nastřelil tyčku, a tak se opět potvrdilo pravidlo – nedáš, dostaneš.

Z blafáku se postaral o snížení Nicolas Schindler, na něhož však Chomutovští velmi rychle odpověděli – 6:2. Po 39 vteřinách se radoval Tadeáš Svoboda, ten měl ale po přihrávce Jana Spudicha snadnou práci – 7:2. V závěru základní hrací doby se oba celky protrápily přesilovkami.

Nadstavbu rozhodl v čase 64:02 Jiří Kulich, který si sjel na ose k brance a střelou do vrchních pater rozhodl o čtvrtém bodu – N 1:0.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Jsme rádi, že se nám povedlo vyhrát za čtyři body. Bod v prodloužení byl pro nás hodně důležitý. Jsme rádi, že jsme dali v první třetině dost gólů. Pak přišlo uspokojení a nebylo to úplně ono, ale umlátili jsme to.“

Vladimír Bednář (HC Meteor Třemošná): „První třetina byla rozhodující. Dobře jsme začali, ale domácí potom využili každé naší chyby. Dali pět gólů, a to už se potom špatně hraje.“