Piráti potřetí padli, tentokrát v prodloužení proti Plzni

Napsala 03.11.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti vyzvali v sedmnáctém kole extraligy staršího dorostu skupiny A na vlastním ledě Plzeň, která si nakonec připsala bonusový bod. Po gólu Davida Černého se dvakrát prosadil plzeňský Radek Mužík, na něhož však ještě odpověděl povedenou akcí Kryštof Ouřada, jenž poslal duel do prodloužení. Sedmnáct vteřin před koncem nastaveného času rozhodl Jakub Procházka.
17.kolo pá 3.11.2017
2:3p(1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
PLM
Běhula – Rudy, Ferbas, Zeman, Váchal, Jarý, Viktorin, Štochl – Černý, Baier, Prokop, Jaroš, Benda. Lobodowski, Hradecký, Gut, Pech, Ouřada, Brandner
Plzeň
Altrichter – Houdek, Kaňák, Novák, Kovářík, Šiller, Staněk, Kremláček – Čech, Adamec, Rozsahegyi, Kolda, Krýner, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Hasman, Šeba, Mužík

10. Černý (Lobodowski), 56. Ouřada (Gut)

Plachý – Kopáč, Tichý

Utkání začalo v bojovném tempu pouze s drobnými šancemi, až když v šesté minutě dostali Piráti možnost početní výhody, utkání nabralo spád. Před polovinou třetiny nejprve Jakub Baier nedorazil Bendovu střelu a poté na opačné straně kluziště Jaroslav Krýner trefil horní tyčku. O chvíli později si David Černý v levém kruhu sebral kotouč a přesnou střelou rozvlnil síť za plzeňským brankářem –1:0.

Vyrovnat mohli hosté za pár momentů, ale nahození Ondřeje Staňka netečovali mezi tři tyče. V závěru si pohlednou akci připsaly oba celky. Nejprve plzeňský Michal Houdek neprocpal puk mezi betonem a tyčkou, na druhé straně Lobodowského střelu dvakrát dorážel Patrick Pech.

Na začátku třetí části Patrick Pech projel do pásma a přenechal Dominiku Ferbasovi, po jehož střele se nahrávající ještě dostal k dorážce. Od čtyřiadvacáté minuty si Piráti zahráli opět silnější o jednoho muže, čehož mohl využít Jan Prokop, ale neprostřelil Martina Altrichtera mezi betony.

V polovině střetnutí Kamil Hajšman přihrával zpoza brány do brankoviště, kde měl velké štěstí Richard Běhula, poté prověřil mladý indián chomutovskou jedničku z levého kruhu. Krátce před koncem dějství Radek Mužík z pravé strany zavěsil do horní části klece a vyrovnal – 1:1.

Vstup do třetí třetiny vyšel hostům na jedničku, jelikož už po dvaceti vteřinách Radek Mužík ze stejné strany vyslal podobnou střelu, která se opět zastavila až o sítě – 1:2. Zanedlouho Kamil Hajšman předložil spoluhráči Adamcovi, jenž byl ale dobře pokrytý obranou, a tak nezakončil do prázdné.

Po nevyužité přesilovce začali Piráti tlačit. Předzvěstí gólu byla nastřelená tyčka Miroslavem Hradeckým, který ji rozezvučel ránou z levého kruhu. Při hře čtyři na čtyři se prezentoval povedenou akcí Kryštof Ouřada, jenž projel slalom napříč pásmem a poslal utkání do prodloužení – 2:2.

O rozhodující trefu se postaral sedmnáct vteřin před koncem nastaveného času Jakub Procházka, který poslal puk z mezikruží mimo dosah domácího brankáře – 2:3.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Jsme rádi za bod, protože je důležitý, škoda, že nebyly dva nebo tři. Týmový výkon byl o hodně lepší než předchozí dva zápasy. Kluci poslouchali, co ji říkáme, a snaží se hrát naplno. Doufáme, že se začneme zvedat a bodů bude více.“

Michal Straka (HC Plzeň 1929): „Byl to vyrovnaný zápas, takže jsme rádi za výhru. Měli jsme slabší mužstvo, jelikož někdo odjel na nároďák, takže jsme některé hráče posunuli a zkoušeli jsme dva mladší. Domácí šli do vedení a pro nás je pozitivní, že jsme dokázali utkání otočit. Bylo to první prodloužení v sezóně, vyhráli jsme, takže pojedeme z Chomutova veselý.“