Piráti porazili Spartu i podruhé, tentokrát 3:1 díky dvěma brankám Michala Důrase

Napsal 31.08.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - První třetinu vyhráli stejně jako v minulém utkání Piráti 2:0, když se prosadil Zálešák a po něm v přesilovce Důras. Ve druhé třetině se domácím podařilo Tenkrátem snížit. Ve třetí třetině dokázalo Piráti utéct domácím znovu o dvě branky po střele Důrase a jelikož domácí již odpovědět nedokázali, dovedli Piráti utkání do vítězného konce.
ET5 pá 31.8.2012
SPA
1:3(0:2, 1:0, 0:1)
Sparta
Sedláček (Bílek) - Vallin, Gawryletz, Kočí, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev - Broš, Treille Y., Rachůnek - Luňák, Foster, Hlinka - Tenkrát, Treille S., Lapšanský - Jánský, Ton P., Přibyl - Forman
Řehoř (Kostúr) - Pulpán, Palin, Mrázek, Rýgl, Rutta, Macháček, Bartejs - Hřebejk, Kraft, Důras - Hafenrichter, Zálešák, Lušňák - Hromas, Sikora, Chlouba - Ton K., Gajovský, Jíra.

Sparta
28. Tenkrát (Rachůnek, Hanzlík.)
12. Zálešák (Lušňák, Hafenrichter), 15. Důras (Palin, Kraft), 43. Důras (Palin, Kraft)

9:8
0:1
0:0
500

Od začátku utkání měla mírně navrch domácí Sparta, kteří se dostali do tempa i díky vyloučení hostujícího Sikory. Přesilovku hosté ale celkem bez problémů přečkali. V 5. minutě si vzpomněli na své spory z předchozího utkání domácí Kočí s Lušňákem a oba si šli zchladit za hrubost své horké hlavy. Při hře 4 na 4 měli puk častěji na svých holích sparťané, branku ale nevytěžili. V polovině deváté minuty dostali i Piráti možnost přesilovky, když byl vyloučen Sacha Treille. Piráti jí stejně jako Sparta využít nedokázali. Svůj tlak z přesilovky ale Piráti dokázali přetavit ve vedoucí branku ve 12. minutě. Střelou z mezikruží se prosadil MIROSLAV ZÁLEŠÁK, který vymetl pravou šibenici za Sedláčkem. Ve 14. minutě dostali piráti další možnost přesilovky po vyloučení domácího Tenkráta. S touto přesilovkou si poradil mnohem lépe než s první. Do dvoubrankového vedení poslal hosty MICHAL DŮRAS, když uklidil za Sedláčkova záda vyraženou střelu Palina. V 16. minutě byli opět domácí nedisciplinovaní a nabídli Pirátům další početní výhodu. Za hrubost byl vyloučen Foster. Přesilovku hosté hráli jen minutu, pak fauloval Petr Jíra a dostal dvě minuty za hákování. Zkrácenou přesilovku domácí využít nedokázali. V čase 18:16 byl vyloučen hostující Lušňák, který tak dal domácím šanci na upravení pro ně nepříznivého stavu. Hosté i toto oslabení přečkali a první třetina skončila stejným výsledkem jako středeční vzájemné utkání obou soupeřů.

Úvod druhého dějství patřil domácí Spartě, Tenkrát se dostal do dvou nebezpečných zakončeních, ale nemířil tak jak by si jistě přál. Postupem se hra začala vyrovnávat. V 25. minutě nebezpečně tečoval Rachůnek Milamovu střelu, Piráti měli štěstí, že puk skončil jen kousek od levé tyče. Nápor domácích byl ale následně zbržděn dalším vyloučením. Za katr putoval Tenkrát. Přesilovku Piráti sehráli špatně a hosté již v plném počtu udeřili. Autorem jejich první branky byl ve 28. minutě navrátilec z trestné lavice PETR TENKRÁT. A tlak Sparty mohl pokračovat, jelikož hosty oslabil Pulpán. Piráti toto oslabení přečkali i přes šance Broše a Milama. Napodobit Tenkráta se pokusil Pulpán, ale jeho průnik po naskočení na led z trestné lavice trefil připraveného Sedláčka. Ve 36. minutě dal šanci Pirátům svým vyloučením domácí Foster. Přesilovku Piráti sehráli lépe než tu předchozí, ale navýšit náskok se jim nepodařilo. Ve 38. minutě dal šanci domácí na vyrovnání svým vyloučením Hafenrichter. Piráti se však ubránili a odnesli si tak těsný náskok do poslední třetiny.

Také v úvodu třetí třetiny měli častěji puk na svých hokejkách domácí. Ve 43. minutě si ale najel na Palinovu přihrávku MICHAL DŮRAS, který poslal střelou nad pravé rameno Piráty znovu do dvoubrankového vedení. Ve 45. minutě ukázal své individuální schopnosti domácí Jánský. K radosti mu ale chyběla větší přesnost při zakončení. Tlak domácích vyústil faulem Hafenrichtera, který dostal 2 minuty za hákování. V následné přesilovce trefil Broš břevno Řehořovi branky. Tlak Sparty pokazil faulem Hanzlík a hrálo se tak 4 na 4. Hra v menším počtu hráčú svědčila lépe Pirátům a Sedláček v brance domácích se měl co ohánět aby udržel domácím jakous-takous naději na případný bodový úspěch. I v plném počtu hráčů byli aktivnější Piráti a Sedláček musel být neustále připraven. V 50. minutě se neujala Brošova teč, který branku Pirátů minula. V 53. minutě byl vyloučen hostující Hřebejk a domácím se tak naskytla jedna s posledních možností ještě něco udělat s pro ně nepříznivým stavem. Přesilovku však Piráti bravurně ubránili a jejich naděje ve vítězství o něco stoupla. Domácí oslabil navíc v 55. minutě Broš a tak Piráti mohli v klidu kontrolovat koncovku tohoto utkání. V přesilovce se nikam netlačili, naopak domácí i ve čtyřech dělali vše pro to, aby utkání ještě zdramatizovali. Koncovku si však již Piráti pohlídali, navíc domácí v 58. minutě špatně střídali a tak bylo o vítězství Pirátů definitivně rozhodnuto. Tímto vítězstvím se Piráti dostali před posledním utkáním na druhé, postupové místo ve své skupině European Trophy.