Ml. Dorost - reportáž

Piráti podruhé v řadě bez bodu, tentokrát podlehli Liberci

Napsala 03.03.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Mladší dorostenci vyzvali na vlastním ledě v rámci sedmnáctého kola nadstavby skupiny A ELIOD extraligy Liberec, s kterým do poloviny duelu drželi krok. Chomutovští šli do vedení, to ztratili, ale poté dvakrát odpověděli na vedení hostů. Za stavu 3:3 začali úřadovat Bílí Tygři, kteří přidali pět branek a pohodlně vyhráli za tři body. Mezi Piráty byl nejlepší Michal Gut, který se podílel na všech gólech, když dva sám vstřelil a na jeden přihrál.
N17 so 3.3.2018
3:8(1:2, 2:3, 0:3)
LIB
Stuchlík – Němec, Petrásek, Pöschl, Vaněk, Kovár, Martínek – Spudich, Urych, Príhoda, Kulich, T. Svoboda, Prokeš, Čech, Holka, Gut
Liberec
Čajan – Kovář, Hampl, Hladík, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Gajda

5. Gut (Holka, Prokeš), 24. Prokeš (Gut, Petrásek), 34. Gut (Čech)
Liberec
10. Šedivý (Kovář, Strnad), 18. Měchura (Jiruš), 31. Jansa (Nezbeda), 38. Jakubec (Pray, Šedivý), 39. Gajda (Nezbeda, Hampl), 42. Pray (Hampl, Měchura), 50. Hladík (Nezbeda, Jansa), 54. Strnad (Šedivý, Jiruš)

4:7
2:2
0:1
15:35
60
Folk – Lichtenberk, Michajličenko

Hned v první minutě hry byl vyloučen Filip Kovář, jenž po návratu z trestné lavice zavinil velkou skrumáž před Markem Stuchlíkem, který za pomocí spoluhráčů situaci vyřešil. V páté minutě si Piráti vyměnili puk za brankou až nakonec nasměrovali přihrávku na Michala Guta, který ránou z první využil po jedenácti vteřinách přesilovku – 1:0.

Ani Bílí Tygři se v početní výhodě nenechali zahanbit, v polovině třetiny Jakub Šedivý doklepl mezi betony vyražený puk a vyrovnal – 1:1. Poté, co Vojtěch Strnad rozezvučel z levé strany tyčku za do domácím gólmanem, Liberec otočili vývoj utkání totožným gólem. Přibližně dvě a půl minuty do sirény dorazil puk do sítě Adam Měchura – 1:2.

Hned na začátku prostředního dějství byli vyloučeni dva hosté, jejichž tresty se na vteřinu protnuly. Druhé výhody už Chomutovští využili, tentokrát Gutovu střelu tečoval do sítě Michael Prokeš z prostoru mezi kruhy – 2:2. Do poloviny duelu byli Liberečtí vyloučeni ještě dvakrát, to jim ale nezabránilo vzít si vedení zpátky. Ve vlastním oslabení Filip Jansa uháněl sám na brankáře a i s obráncem za zády skóroval – 2:3.

Ve 34. minutě bylo opět vyrovnáno, když už se zdálo, že Ondřej Čech přečíslení tři na jednoho prováhal, puk prošel brankovištěm k Michalu Gutovi – 3:3. Ještě do konce třetiny bylo o vítězi téměř rozhodnuto, nejprve rychlý protiútok zužitkoval Tomáš Jakubec, a poté se opět po nedůrazu Chomutova před vlastní brankou prosadil Petr Gajda – 3:5. Těsně před koncem třetiny mohl snížit Jakub Kovár, který z osy trefil pouze Čajanovy betony.

V čase 42:00 se opakovala stejná situace a pro domácí stejný trest. Po střele Jana Hampla doklepl puk za Stuchlíkova záda William Pray – 3:6. Ve 47. minutě unikal při vlastním oslabení Michael Prokeš, jenž byl faulován a následné trestné střílení kličkou do bekhendu neproměnil. V polovině třetí třetiny už bylo definitivně hotovo, po pohledné přesilovkové kombinaci se prosadil z hranice brankoviště Jakub Hladík– 3:7.

Pro Liberec to však nebylo všechno, Vojtěch Strnad vzal situaci na sebe, projel do pásma a z levé strany ránou k vzdálenější tyčce zavěsil – 3:8. Těsně před koncem střetnutí se na domácí usmál kousek štěstí, jelikož Petr Gajda nastřelil pouze tyčku, a tak už se skóre neměnilo.

Bedřich Pastyřík (Piráti Chomutov): „Po ostudném utkání na Spartě vidíme prvních pětatřicet minut spíš pozitivně. V té době to byl z naší strany dobrý hokej. Poslední třetinu jsme ale nezvládli. Buď nám chyběly síly nebo koncentrace. První polovina zápasu však pro nás všechny může být motivací do budoucna, protože náš výkon vypadal docela solidně.“

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): „Úvodní polovina zápasu byla docela divoká. Hrálo se nahoru dolů, dělali jsme hodně chyb a měli jsme spoustu zbytečných vyloučení, na což jsme dojížděli. Od poloviny utkání jsme se zvedli a hráči začali plnit, co po nich chceme. Kluci začali hrát dobře, takže jsme si třetí třetinu pohlídali a patřila nám. Myslím, že si zaslouženě odvážíme tři body, přestože soupeř hrál podle mého názoru docela dobře, nevzdával se a byl nebezpečný z přesilovek.“