Piráti po velikém boji prohráli se Znojmem, sezóna tak pro ně končí

Napsal 06.04.2023 Tadeáš Kožený, Miroslav Kučera
Ke třetímu semifinálovému utkání zavítali Orli Znojmo na led chomutovské ROCKNET ARÉNY. Jihomoravané v utkání hned dvakrát vedli, Piráti se ale vždy rychle dotáhli. O vítězství rozhodli Orli v poslední třetině, kdy vstřelili tři branky. Piráti tak trochu krutě končí v sérii v nejkratším možném čase, a to po třech utkáních.
SF3 čt 6.4.2023
3:5(0:0, 3:2, 0:3)
APT
Hanuljak – M. Žižka, Němec, Havel, Hynek, Váchal, Filip, A. Žižka – Lukeš, Hübl, Vrhel – Kostourek, Mála, Chrpa – Koblížek, Tadeáš Svoboda, Ekrt – Veselý, Chlouba, Zajíček – Mežnar
Znojmo
Groh – Stránský, Sedláček, Jenáček, Zukal, Mareš, Kloz, Remta, Tejnor – Tomáš Svoboda, Šťovíček, beránek, Špaček, Sklenář, Hruška, Köver, O. Svoboda, Kotrba, Čermák, Pigl, Adámek

24. Veselý (Zajíček, Němec), 35. Tadeáš Svoboda (Ekrt, Koblížek), 40. Hübl (Havel)
Znojmo
22. Adámek (Šťovíček), 33. Hruška (Sklenář, Tomáš Svoboda), 46. Šťovíček (Adámek, Mareš), 56. Sklenář, 59. Tomáš Svoboda (Stránský)

1:3
1:0
0:0
38:31
Hlinka, Valenta – Rubáš, Tvrdík
Němec – Špaček oba 5 minut a do konce utkání

Třetí zápas semifinálové série začali aktivněji hokejisté Znojma a brzy si vypracovali lepším pohybem slibné šance. Střela Sklenáře po chytrém obtočení zpoza branky skončila mimo tři tyče. Neujala se ani střela Remty, která těsně minula branku Hanuljaka. Ve třetí minutě se v další šanci objevil Tomáš Svoboda, který měl před sebou odkrytou část branky, ale Miroslav Hanuljak na poslední chvíli puk vyrazil lapačkou.

Piráti postupně vyrovnali hru a výsledkem byla šance Vrhela, jež ve slibné pozici ale promáchl a nezakončil. V patnácté minutě si obrovskou šanci vypracoval Chrpa, ale i Groh v brance Orlů prokázal své kvality a kotouč stihl vyrazit. V závěru první třetiny ujeli hosté domácí obraně, ale Špaček poslal střelu mimo branku.

V čase 21:39 se poprvé měnilo skóre zápasu. Pirátská obrana byla v bránění nedůsledná a několikrát nechala dorážet Lukáše Adámka, který nakonec procedil puk za brankovou čáru – 0:1. Vyrovnání od Pirátů však přišlo záhy. Před brankou zůstal úplně volný Jakub Veselý, k němuž se puk odrazil po ráně jednoho ze spoluhráčů a z první prostřelil Groha – 1:1. Piráty vyrovnání povzbudilo a najednou to byli oni, kdo diktoval tempo hry. Ve 32. minutě mohl v přesilové hře Milan Kostourek skóre otočit, ale ve výborné pozici minul prázdnou branku. Hned z protiútoku se tak radovali hosté. Z trestné lavice zpět do hry naskočil Jan Hruška, dostal přihrávku přesně na hůl a mezi betony Hanuljaka poslal kotouč do branky – 1:2.

Piráti ale podruhé rychle vyrovnali. Ekrt udržel proti přesile puk, připravil si ho na střelu a vypálil. Po několika odrazech se následně kotouč dostal až k volnému Tadeáši Svobodovi, jež ho zametl do branky – 2:2. V poslední minutě pak Piráti svému sokovi dali ochutnat jeho vlastní medicínu. Viktor Hübl vypálil z pravého kruhu do brusle bránícího hráče, kotouč si znovu sebral a poslal ho za Groha – 3:2. Závěr třetiny ještě okořenila vítězná bitka Němce s hostujícím Špačkem.

Orli srovnali skóre v čtyřicáté šesté minutě. Po střele od modré nejdříve zacinkala branková konstrukce, ale u dorážky byl jako první Martin Štovíček a ten dopravil puk do opuštěné branky – 3:3. Další veletoč ve skóre zapříčinila chyba Ondřeje Filipa, jež před vlastní brankou namazal puk zcela osamocenému Dominiku Sklenářovi a ten prostřelil Hanuljaka -  3:4. Orli o své výhře rozhodli v padesáté šesté minutě po další chybě obrany a špatné domluvy mezi Havlem a Hanuljakem, kdy do prázdné branky zpečetil výhru Orlů Tomáš Svoboda – 3:5. Piráti tak zakončili svou cestu v semifinále play-off druhé ligy.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Hodnotí se mi to špatně, protože jsme skončili. Ale jinak se klukům nedá nic vytknout, udělali jsme chyby a za ně přišel trest. Měli jsme spoustu šancí, abychom další góly vstřelili. To se nám bohužel nepovedlo a prohráli jsme. Zápas to byl ale pěkný a myslím, že jsme byli hodně důstojným a nebezpečným soupeřem. Přeji Znojmu hodně štěstí do budoucna a my se budeme chtít připravit na další boje.“

Tomáš Jakeš (Aptec Orli Znojmo): „Začátek zápasu byl od nás dobrý, až na posledních pět minut první třetiny. Byla tam nějaká šance Chomutova a to nás trochu přibrzdilo. Byl to skvělý hokej hoden play-off. Kluci šli až na hranu výkonu, skákali do střel, bojovali. Tentokrát to bylo o tom, kdo dokáže hrát celých šedesát minut. Byl to krásný hokej, co se musel líbit. Chomutov potvrdil, že je skvělým týmem a ne nadarmo se dostal tak daleko. Je jen škoda, že tohle nebylo už finále.“