Piráti po třech výhrách zaváhali, domácí rozhodli o vítězství až ve třetí třetině

Napsal 13.02.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Po reprezentační přestávce se Tipsport extraliga vrátila zpět na hokejové stadiony. Piráti v rámci 47. kola zajížděli do jižních Čech, kde se střetli s českobudějovickým Mountfieldem. V sestavě Severočechů chyběla hned pětice hráčů včetně Yoricka Treilleho, jenž klub už opustil a přesunul se do rakouského Salzburgu. První dvě třetiny branky nepřinesly, diváci si tak museli počkat až do poslední části hry, kdy domácí nejprve skórovali ve vlastním oslabení, o chvíli později využili naopak přesilovou hru a dostali se do dvoubrankového vedení, které si už po zbytek zápasu pohlídali a tři body tak zůstali v jižních Čechách. Piráti po třech zápasech padli, s Českými Budějovicemi prohráli v letošní sezóně poprvé.
47.kolo st 13.2.2013
CEB
2:0(0:0, 0:0, 2:0)
Č. Budějovice
Kovář – Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank, Dietz – Suja, Mertl, Podlešák - Dej, Kotalík, Šimánek – Luňák, Langhammer, Květoň – Rousek, Knotek, Červený - Švihálek.
Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Ruta, Macháček, Jakub Stehlík, J. Mrázek - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - Zálešák, Kůs, T. Káňa.

49. Květoň (Langhammer, Ptáček), 51. Ptáček (Dej)

7:5
1:0
1:0
37:27
4085

Úvodních dvacet minut příliš hokejové krásy nenabídlo. Časté přerušování a úporný hokej moc diváků nenadchlo. Oba celky si vytvořily po jedné zajímavější šanci, ale jelikož ani domácí Suja ani chomutovský Kubinčák v úvodu neuspěli, bylo skóre po první části bezbrankové.

Druhá třetina byla přeci jen o něco pohlednější, než ta první. Zejména v úvodu Jihočeši tlačili svého soupeře a vytvořili si řadu šancí. Hned v úvodu Dej přihrával do výborné pozice Kotalíkovi, který nedokázal zakončit do odkryté branky.

O chvíli později se na velké sólo vydal Vydarený, který však zvolil pouze střelu do Hanuljaka, jenž jeho pokus vyrazil mimo tři tyče.

V pětadvacáté minutě se začali dít zajímavé věci. Nejprve se do šance dostal Hruška, jenž našel před brankou volného Divíška, kterého však vychytal Kovář. O půlminutu později byl v úniku faulován Šimánek a rozhodčí po tomto zákroku nařídili trestné střílení, na Hanuljaka však recept nenašel a tak se pokračovalo s bezbrankovým stavem.

Jihočeši si i nadále vytvářeli obrovský tlak, do šancí se dostával především Kotalík. Nápor domácích pak uťala řada vyloučení, díky které se Chomutov vrátil do hry. Ovšem ani ve druhé třetině se diváci branky nedočkali a tak se šlo do kabin znovu s bezbrankovým stavem.

Branky se diváci dočkali až v poslední třetině

Do třetí části vstupovali Piráti přesilovou hrou. Větší šanci si ale nedokázali vypracovat a tak Budějovičtí přečkali další oslabení. Budějovičtí pak stáhli hru na tři formace a doufali, že to hře přinese jenom zlepšení. Ve třiačtyřicáté minutě nastřelil břevno Hanuljakovo branky Podlešák, ani tato akce ale gólem neskončila.

Deset minut před koncem zápasu domácí hokejisté znovu faulovali a dali tak Pirátům další šanci ke skórování. Byli to ale domácí, kdo v této přesilovce otevřel skóre utkání. Ve vlastním oslabení se Budějovičtí dostali do přečíslení tří proti dvěma, kombinaci zakončil přesnou střelou LUKÁŠ KVĚTOŇ- 1:0.

Na další branku nemuseli diváci dlouho čekat. Hřebejk nabídl svým faulem domácím početní výhodu, kterou hokejisté Mountfieldu potrestali a dostali se do dvoubrankového vedení. Dej zpoza branky vyzval ke střele FRANTIŠKA PTÁČKA, jehož dělovku si do vlastní branky srazil jeden z chomutovských obránců – 2:0.

Více branek už v utkání nepadlo a Piráti prohráli 0:2. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni brankáři. Z budějovické strany tedy Jakub Kovář, z chomutovského týmu Miroslav Hanuljak.

V dalším utkání, hraném tento pátek, nečeká Piráty žádný jednoduchý soupeř. Na sever Čech přijede vedoucí tým soutěže - HC Škoda Plzeň.

Peter Draisaitl (HC Mountfield): „Na Chomutov to moc neumíme a čekali jsme, že zápas bude těžký, což se potvrdilo. Bylo důležité neztratit trpělivost, dostat se do zápasu a čekat na akci, která se nám povede.“

Jiří Čelanský (Piráti Chomutov): „Přijeli jsme bodovat a nejsme spokojeni s výsledkem. Ve třetí třetině jsme neproměnili přesilovku a naopak v ní inkasovali. Body zůstaly spravedlivě v Budějovicích.“