Piráti otočili zápas v Příbrami! O postupujícím do semifinále tak rozhodne až pátý zápas

Napsal 28.03.2023 Tadeáš Kožený
Piráti stáli před propastí. V Příbrami buď mohli vyhrát a vrátit sérii do Chomutova a nebo v opačném případě jim mohla skončit sezóna. V první třetině šla do vedení Příbram, leč Chomutovští odčarovali branku Petra Jirouška a vždy dokázali vyrovnat. O jejich vítězství rozhodla využitá přesilová hra 42 vteřin před koncem třetí třetiny. Dva góly zaznamenal Stanislav Vrhel a díky jeho příspěvku se série vrací k rozhodujícímu duelu do pod vrcholky Krušných hor.
ČF4 út 28.3.2023
PRI
3:4(2:2, 1:0, 0:2)
Příbram
Jiroušek – Saňa, Havlín, Jelínek, Zedek, Grubner, Zdeněk – Kafka, Dragoun, Bednařík, Josefus, Eret, Pinkas, Šinágl, Hasman, Gengel
Hanuljak – Matai, Němec, Havel, Žižka, Seeman, Váchal, Filip – Lukeš, Hübl, Ekrt – Kostourek, Chlouba, Chrpa – Koblížek, Mála, Vrhel – Zajíček

Příbram
4. Kafka (Gengel, Eret), 11. Grubner (Gengel), 37. Gengel (Eret, Šinágl)
12. Koblížek (Vrhel, Mála), 20. Hübl (Lukeš, Matai), 51. Vrhel (Matai, Hübl), 60. Vrhel (Matai, Hübl)

3:2
0:1
0:0
25:36
1650
Veinfurter, Jechoutek – Horažďovský, Gregar

Příbramští na svého soupeře trochu nečekaně vletěli a hned po půl minuty se mohli radovat z vedení. Petr Josefus se dostal do těsné blízkosti chomutovské branky a vystřelil. Miroslav Hanuljak ale vytasil skvělý zákrok a pro Piráty udržel bezbrankové skóre. V čase 3:53 byl ale i on krátký proti střele Petra Kafky. Ten dostal puk do jízdy do prostoru mezi kruhy a jeho rychlý pokus skončil za zády Miroslava Hanuljaka – 1:0.

V sedmé minutě zahrozili i Piráti. Hned po vyhrané buly vyslal tvrdou ránu Štěpán Němec, ale jeho ránu efektním semaforem zastavil Petr Jiroušek. Těsně za polovinou první třetiny ale Pirátům bylo znovu ouvej. Jan Grubner se od modré opřel do puku a s přispěním betonu Miroslava Hanuljaka jeho střela skončila v brance – 2:0. Piráti naštěstí dokázali na druhý gól rychle reagovat. Stanislav Vrhel si nabruslil do útočného pásma, obešel obránce soupeře a hned se pokusil chytře puk dostat za záda Petra Jirouška. Ten puk dokázal jen vyrazit před sebe, kde stál Tomáš Koblížek a svým důrazem dostal puk až za brankovou čáru – 2:1.

Vyrovnat skóre mohl Roman Chlouba, ale svojí svižnou střelou orazítkoval jen tyč příbramské klece. Vyrovnání se Piráti dočkali až pětačtyřicet vteřin před koncem úvodní třetiny. František Lukeš nezištnou přihrávkou přes pásmo našel Viktora Hübla, jež střelou z první propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2.

Druhá třetina začal velikým tlakem Pirátů, ale v tutových šancích postupně selhali Jakub Matai a Milan Kostourek, na nějž už zíval prázdná branka. Příbramští se z talku postupně oklepali a začali hrozit na druhé straně. V čase 31:58 domácí dostali možnost dvojnásobné přesilové hry, ale Piráti ji obětavou hrou ubránili. Hráči Baníku se přesto znovu radovali z vedení. Ve třicáté sedmé minutě nejdřív po rychlém protiútoku Petr Šinágl orazítkoval břevno, chomutovští puk nadvakrát nedokázali vyhodit a ten se dostal až na hokejku Ladislava Gengela, jež ho poslal do horní části branky nad ležícím Miroslavem Hanuljakem – 3:2.

Na začátku čtyřicáté čtvrté minuty mohlo z pohledu Pirátů být ještě hůře. Kotouč se po závaru před vlastní brankou dostal až na brankovou čáru, odkud ho na poslední chvíli odpálil obránce Pirátů. Chomutovští ale nadále dřeli a vyrovnání se dočkali devět minut před koncem. Jakub Matai převzal puk a z levé strany ho přihrál na druhou stranu, kde se do střely opřel Stanislav Vrhel  a vymetl pavučinu v síti Petra Jirouška – 3:3. Piráti stále pokračovali v tlaku, jehož vyústěním byl vedoucí gól v čase 59:18. Jakub Matai v přesilové hře nahodil kotouč od modré čáry, kde se k němu po odrazu dostal Stanislav Vrhel a vstřelil svůj druhý gól v utkání – 3:4. Domácím už čas na vyrovnání nezbýval a tak se o postupu bude rozhodovat v pátém utkání na ledě ROCKNET ARÉNY.

Pavel Marek (HC Baník Příbram): „Výborné utkání, hodně vyrovnané. Dostali jsme se dvakrát do vedení, dvakrát jsme ho bohužel ztratili. Byla to velká škoda, protože kdyby jsme ho udrželi, tak jsme vyhráli. Hlavně to vedení 2:0 jsme měli udržet. Rozhodla přesilová hra, kvalita soupeře je výborná, sehráli tu přesilovku a dali nám gól v takovém čase, že už se s tím dalo těžko něco dělat.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Je vidět, že emoce se stupňují a na tom zápase to bylo znát. Na nás ležela trochu deka z pocitu, že musíme, ale myslím, že jsme to odehráli zodpovědně. Ubojovali a odmakali jsme to. Měli jsme trochu zjednodušit některé situace a nehrát to pořád do prázdné branky. Naštěstí nám tam padnul, jak to říct, nehezký gól, ale i ten se počítá. Udělali jsme tak další bod a věřím tomu, že uděláme i ten poslední.“