Piráti otočili nepříznivý stav na ledě KalPy a připisují si další vítězství

Napsal 19.08.2012 David Matula
K u o p i o - Piráti Chomutov odehráli svůj druhý zápas na cestě po Finsku a opět berou dva body za vítězství po nájezdech. Tentokrát ten rozhodující proměnil Lukáš Pulpán. Piráti tak vydřeli dva cenné body, jelikož na ledě vítěze základní části finské ligy prohrávali na začátku třetí třetiny 1:3. Dvěma góly dovedli zápas právě až k nájezdům. Chomutov tak po třech zápasech počítá v tabulce pět bodů!
ET2 ne 19.8.2012
KPK
3:4sn(1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
KalPa Kuopio
Toivonen - Pekka Riikola, Koivisto, Riikola, Halonen, Masuhr, Kukkonen, Timonen, Kauppinen - Salminen, Kuparinen, Lehkonen - Kapanen, Rissanen, Kerman - Kolehmainnen, Kerälä, Hentunen - Junnila, Riekkinen, Kallela
Kostúr - Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Rutta, Macháček, Lučka, Szakal - Důras, Kraft, Lušňák - Procházka, Zálešák, Hruška - Hromas, Sikora, Ondřej - Hafenrichter, Gajovský, Jíra

17. Kuparinen (Salminen), 39. Salminen (Kuparinen, Lehkonen), 41. Lehkonen (Kauppinen, Timonen)
11. Kraft (Pulpán, Palin), 45. Zálešák (Procházka, Hruška), 51. Hruška (Zálešák, Procházka), rozhodující nájezd Pulpán

6:5
0:2
1:0
23:29
2548

V první třetině měli domácí v úvodu více ze hry, ale větší šanci si vypracovat nedokázali. První tak udeřili Piráti, kteří využili přesilovou hru. Lukáš Pulpán opět luxusní přihrávkou našel Milana Krafta a ten usměrnil kotouč za Toivonena – 0:1. Velkou šanci na to jít do dvoubrankového vedení měli Piráti v další přesilové hře. Gajovský našel najetého Lučku, ten ale na hranici brankoviště Toivonena nepřekonal. Přišlo tak na klasické nedáš, dostaneš. Pirátům nevyšlo založení útoku a domácí ujeli ve vlastním oslabení dva na jednoho. Sehráli to na jedničku a Matti Kuparinen zakončoval do prázdné branky – 1:1. Změnu stavu nepřinesla ani krátká dvojnásobná početní výhoda Pirátů, a tak skončila první dvacetiminutovka smírem 1:1.

Ve druhé části se hrálo vyrovnané utkání, ale blíže k druhému gólu měli domácí. V polovině zápasu zastavil střelu od modré mířící do branky Brett Palin. Poté hráli Piráti přesilovou hru, ale dvakrát hrozili hráči Kalpy. V první šanci Hentunen ještě přestřelil, ve druhé vychytal Kapanena fantasticky Kostúr. Skóre se měnilo až v závěru druhé třetiny, kdy zůstal před brankou nepokrytý Sakari Salminen, položil si Kostúra a zavěsil – 2:1.

Třetí dějství nezačalo pro Piráty dobře a už po třiceti vteřinách se v úniku trefil Lehkonen přesně pod vyrážečku Kostúra – 3:1. Piráti ovšem nesložili zbraně, ba naopak. Zatlačili domácí do defenzívy a přineslo to kýžený úspěch. Nejprve snížil opět v přesilové hře Miroslav Zálešák, zakončující krásnou kombinaci do prázdné branky – 3:2. O pět minut později stejná formace srovnala gólový účet. David Hruška zakončil sám před brankou bekhendem přesně - 3:3. Chvíli na to chytil velkou šanci Kukkonenovi Kostúr a následně tým podržel i při závěrečné přesilové hře domácích. Šlo se tedy do prodloužení.

V něm měl nejdřív gól na hokejce Milan Kraft, ale v dobré pozici hledal ještě lépe postavené spoluhráče. Hned z protiútoku ale mířili domácí v situaci třech proti dvěma těsně nad. Stejně jako na ledě Jyväskylä hráli Piráti v závěru prodloužení ve třech a díky dobré obranné práci remízový stav uhájili.

V nájezdech potom Krušnohorci dominovali. Hned první nájezd proměnil Lukáš Pulpán naprosto totožným způsobem jako v pátek. Milan Řehoř, který pro nájezdy vystřídal Kostúra, vychytal Lehkonena a následně netrefil branku Salminen. Ve třetí sérii proměnil elegantním blafák Gajovský a Piráti tak slaví čtvrtý bod z finského zájezdu.

Mikuláš Antonik (Piráti Chomutov): „V první třetině to nebylo to, co bychom si představovali. Soupeř na nás vlítl, a my paradoxně z pár šancí dali gól. Ve druhé třetině přišlo zlepšení, hlavně v pohybu. Lépe jsme plnili to, co jsme si před zápasem řekli. Škoda prvního střídání ve třetí třetině, rychle jsme inkasovali. Kluci to ale nezabalili a ukázali, že mají charakter a srovnali. V prodloužení jsme dobře ubránili oslabení a na nájezdy vyhráli. Čtyři body z tohoto tripu jsou pro nás super.