DOROST - reportáž

Piráti odvrátili přímý sestup, Olomouc hattrickem sestřelil Grosskopf

Napsal 03.03.2023 Michal Luxa
Dorostenci v posledních zápasech odvracejí hrozbu přímého a začali ve velkém stylu! V předposledním střetnutí skupiny O účast v play-off extraligy přivítali Olomouc, kterou sestřelili 8:2. Chomutovští od druhé části v souboji dominovali, hattrickem jim dopomohl David Grosskopf, k němuž se čtyřmi body přidal také kapitán Jaroslav Pospíšil. Díky porážce Šumperku v Litvínově svěřenci nového trenérského dua Šíp–Jíra odvrátilo v této fázi sezóny přímmý sestup.
N21 pá 3.3.2023
8:2(1:1, 4:0, 3:1)
OLO
Štěrba – Snopek, Malcovský, Ibl, T. Hynek, Pokorný, Švarc, Holejšovský – Grosskopf, Kalvoda, F. Novák, Sochor, Bečvář, J. Pospíšil, Nastoupil, Šilhan, Patočka, Chládek
Olomouc
Čerbák (41. Weiss) – Kalman, Vrána, Bohatý, Černý, Přidal – Bošek, Šulgan, Neoral, Koryčanský, Sekanina, Pastrnek, D. Drábek, Bartok, K. Drábek, Navrátil, Němec

7. Chládek, 21. Grosskopf (Chládek, J. Pospíšil), 21. Kalvoda (Sochor, Šilhan), 39. J. Pospíšil (Šilhan, Chládek), 39. F. Novák (Šilhan), 41. Grosskopf (Chládek, J. Pospíšil), 41. T. Hynek (Šilhan), 45. Grosskopf (Chládek, J. Pospíšil)
Olomouc
4. Navrátil, 56. Bohatý (Kalman, Sekanina)

3:4
1:1
0:0
38:15
150
Mareš – Janíček, Herles

Už ve čtvrté minutě zachytil chomutovskou rozehrávku Tomáš Navrátil, který si najel blíže k brance a po ledě překonal Davida Štěrbu – 0:1. O tři minuty později bylo srovnáno! Josef Chládek získal puk za brankou, celkem snadno vyjel mezi kruhy a střelou pod víko se nemýlil – 1:1.

Ze druhé periody uteklo pouze osmatřicet vteřin, když se vyraženého puku zmocnil mezi kruhy David Grosskopf, jenž z jedné otočil skóre na stranu Pirátů – 2:1. O jednadvacet vteřin později přidal asi rozhodující gól Matěj Kalvoda, jehož ke skórování vybídl zpoza brány Lukáš Sochor – 3:1.

V devětatřicáté minutě vsítili Piráti znovu dva slepené góly! Nejprve před branku přihrával David Šilhan a Jaroslav Pospíšil zamířil přesně k zadní tyči. O chvíli později se kolem soupeře protáhl znovu David Šilhan, jenž zajel za branku a kolem první tyče přihrával mezi kruhy, kde se nacházel připravení Filip Novák5:1.

Ještě lépe než do druhé části vstoupili Piráti lépe do poslední dvacetiminutovky. Už po osmnácti vteřinách přidal druhou trefu v duelu David Grosskopf. Uběhla necelá půlminuta a Chomutovští se radovali znovu! V závaru před olomouckou brankou se nejlépe zorientoval Tadeáš Hynek, jehož střela rozvlnila síť – 7:1.

O čtyři minuty později prolétl útočným pásmem Jaroslav Chládek, jenž našel před poloprázdnou bránou Davida Grosskopfa, který šanci na hattrick neodmítl – 8:1. Kosmetickou podobu dal výsledku Matyáš Bohatý, jenž v šestapadesáté minutě využil početní výhodu – 8:2.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Utkání hodnotíme pozitivně, protože nás udrželo ve hře o účast v extralize. Teď nás ale čeká další těžký zápas, na který se musíme znovu dobře připravit.“