JUNIOŘI - reportáž

Piráti odstartovali sérii čtyř venkovních duelů těsnou prohrou v Olomouci

Napsal 17.11.2017 Zuzana Spurná, Libor Kult
C h o m u t o v - Junioři mají po reprezentační přestávce na programu čtyři venkovní duely. Ten úvodní odehráli svěřenci Jaroslava Becka s Janem Brychtou v rámci 17. kola DHL extraligy v Olomouci, kde otevřeli skóre zápasu. Jenže dvě minuty a 43 vteřin po úvodním gólu už vedli domácí, kteří před polovinou střetnutí přidali třetí zásah. Za Piráty už jen zkorigoval v závěrečném dějství Daniel Šilar. Chomutovští tak po čtrnácti duelech a teprve podruhé v sezóně nebodovali, přesto drží výborné čtvrté místo.
17.kolo pá 17.11.2017
OLO
3:2(2:1, 1:0, 0:1)
CHM
Olomouc
Ovčaři – Kuchař, Spálovský, Holiš, Smutný, Beutl, Jelínek – Husták, Říčka, Hajšman, Palička, Podlaha, Beier, Marek, Tomaník, Janečko, Pěcha, Machálek, Kuba
Chomutov
Pavlát – Kopic, Seemann, Kleiner, D. Novák, A. Novák, Procházka, Vícha, Hajič – Köver, Bajer, Hřebíček, Chlán, Jaroslav Kulich, Tůma, Šeliga, Šišolák, D. Šilar, Adámek

Branky a nahrávky

Olomouc
12. Jelínek (Husták, Kuba), 13. Tomaník (Palička, Pěcha), 28. Palička (Podlaha, Kuba)
Chomutov
11. A. Novák (Köver, Seemann), 51. D. Šilar

Statistiky

Vyloučení
4:4
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
34:34
Diváci
41
Rozhodčí
Čuňočka – Měkýš, Čelechovský

Shrnutí

Už v prvních minutách si mohli Kohouti vyzkoušet své dovednosti v přesilové hře. Po faulu Tomaníka se však dvouminutová početní výhoda zkrátila zhruba na polovinu. Při hře čtyři na čtyři pak olomoucké obraně ujel Adámek, tváří v tvář domácímu brankáři ale nedokázal najít prostor, kudy procpat puk do branky.

Sotva skončila chomutovská přesilovka, přece jen se Piráti radovali z první branky, když Adam Novák zužitkoval hezkou přihrávku a poslal puk mezi Ovčařiho betony. O necelou minutu a půl později však nepohrdli přesilovou hrou ani domácí. Střelu Marka Hustáka dokázal před Pavlátovou brankou šikovně tečovat Radek Jelínek, a srovnal tak krok s Chomutovem.

K dalšímu gólu Kohouti znovu nepotřebovali ani dvě minuty. Palička prosprintoval pro kotouč a zpoza brány jej poslal Pavlu Tomaníkovi, který bez dlouhých příprav mířil do horního růžku. A Hanáci poprvé vedli.

O chvíli později ujížděli před Pavláta právě Palička s Tomaníkem. Prvně jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe a střílel, ani Tomaníkova dorážka pak ale gólem neskončila. Ještě před polovinou utkání se ale aktivní Filip Palička přece jen dočkal branky, když po Podlahově přihrávce procpal puk mezi Pavlátovými betony.

Hanáci pak dlouho drželi dvoubrankový náskok, v závěru utkání však Daniel Šilar obkroužil olomouckou branku a s trochou štěstí procpal puk mezi Ovčařiho betonem a pravou tyčkou. Vrátit Hanákům dvoubrankové vedení mohl exchomutovský Palička, na Pavláta si ale podruhé nepřišel.

Piráti to v samotném závěru zkusili ještě v šesti, přidat vyrovnávací branku se jim však i přes velký tlak nepovedlo.

×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Baník Sokolov
Piráti Chomutov
×
Odehrané v 16:15 | Dor.
Piráti Chomutov
HC Kobra Praha