Piráti neuspěli v Třebíči. Prohráli 1:4, jedou domů bez bodů a se zraněným Dubou

Napsal 20.02.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Předposlední kolo základní části 1. hokejové ligy zavedlo Piráty na led Horácké Slavie Třebíč. První třetinu vyhráli domácí po střele Kauta, Piráti mohli vyrovnat z nařízeného trestného střílení. Lapšanský však na Hrubce bekhendovou kličkou nevyzrál. Ve druhé třetině domácí ve dvou přesilovkách svůj náskok zvýšili a do kabin šli s pohodlným náskokem tří branek. Ve třetí třetině domácí ještě přidali a Piráti stačili jen korigovat na konečných 4:1. Nepříjemnou zprávou je zranění brankáře Duby, který musel v průběhu druhého dějství střídat.
51.kolo po 20.2.2012
TRE
4:1(1:0, 2:0, 1:1)
Třebíč
Hrubec (Wolf) - Rangl, Dietz, Kadela, Kania, Brož, Valenta, Sobotka, Sláma - Sedláček, Dolníček, Laš - Vondráček, Dočekal, Čech - Stejskal, Kaut, Látal - Finsterle, Vítek, Přibyl.
Duba (od 22. Hanuljak) - Palin, Pulpán, Grof, Mrázek, Jillson, Rutta, Macháček, Pavlas - Heřman, Diviš, Ondřej - Jíra, Sikora, Hromas - Procházka, Lapšanský, Hruška - Endál, Kraft, Hřebejk.

Třebíč
17. Kaut (Brož), 27. Dočekal (Kaut, Kadela), 32. Laš (Dolníček, Sedláček), 49. Laš (Dočekal)
53. Jíra (Procházka)

7:4
2:0
33:37
1260
Vampola - Guth, Rittich

V úvodním dějství byli aktivnějším týmem překvapivě domácí hráči, kteří se tlačili před brankářskou jedničku Chomutova Tomáše Dubu, jenž přišel v průběhu sezony z KHL, konkrétně z týmu Lev Poprad. V prvním dějství vynikali až do 17. minuty oba gólmani. Jako první ovšem kapituloval Tomáš Duba, kterého ze středního pásma prostřelil Tomáš Kaut, jehož střela švihem zapadla přesně k levé tyčce hostujícího brankáře - 1:0.

Necelou minutu po první brance zabral i Chomutov, výsledkem toho bylo trestné střílení, kdy ujel Lapšansk. Kousek za modrou byl faulován, neboť jeden z domácích hráčů se mu snažil přerušit slibně se vyvíjející akci, ale hostující hráč pokračoval i nadále a bez problémů zakončoval. Hlavní rozhodčí Vampola přesto nařídil trestné střílení. K trestnému střílení se musel postavit sám postižený, ale svůj forhendový blafák v branku nepřetavil, jelikož skvělým zákrokem se vytáhnul domácí brankář Šimon Hrubec.

Druhé dějství začalo opravdu svižně. Již v úvodu se do šance dral domácí Martin Čech, který po perfektní přihrávce Martina Dočekala pálil jen o kousek vedle. Při této příležitosti se ovšem zranil hostující brankář Tomáš Duba, kterého musel za pomoci spoluhráčů odvést z ledu lékař. Nejspíše se jednalo o zranění třísel. Do branky se tedy musel přesunout Miroslav Hanuljak. O chvíli později došlo ke kuriózní situaci, když se zranil čárový rozhodčí Rittich. Ten musel na chvíli z utkání odstoupit, ale po několika odehraných minutách se do utkání vrátil a zápas se svými kolegy odřídil až do konce.

Poté si Chomutov vytvořil několik slibných šancí. Po jedné z kombinací mohli hosté zakončovat do zcela odkryté branky, bohužel se jim tak nepovedlo, neboť útočníkovi hostí přeskočil kotouč hokejku. Přibližně v polovině utkání se z druhé branky radovali domácí, kteří využili přesilovou hru. Střelcem branky byl Martin Dočekal, který se po ideální přihrávce Tomáše Kauta trefil přesně do horní poloviny branky Miroslava Hanuljaka - 2:0.

Další branka byla opět vidět v přesilové hře domácích, kdy David Dolníček našel na hranici brankoviště dobře postaveného Marka Laše, který prostřelil hostujícího brankáře potřetí - 3:0. V dalším průběhu druhého dějství si dvě přesilové hry zahráli i hostující hráči, ale domácí borci dobře bránili a Chomutov se neprosadil.

V závěrečném dějství se do první výraznější šance dostal Martin Dočekal, ale hostujícího brankáře nepřekonal. O chvíli později byl vyloučen domácí Ondřej Látal, ale hosté početní výhodu nevyužili. Po nevyužité přesilové hře se do výrazné šance dostal obávaný kanonýr David Hruška, ale svoji příležitost nevyužil, když promáchl před odkrytou brankou Třebíče.

Přibližně v polovině závěrečného dějství byli naráz vyloučeni Vladimír Stejskal a Milan Procházka. Při hře čtyři na čtyři se po krásné akci dua Martin Dočekal – Marek Laš prosadil druhý jmenovaný, který se dostal do samostatného úniku, který přetavil ve čtvrtou branku domácích - 4:0.

Poté se hrál hokej nahoru dolů, kdy šance střídala šanci. Další branku vstřelili hráči Chomutova, čímž zkorigovali stav utkání. Střelcem, branky byl Petr Jíra, který dorazil do odkryté branky střelu Milana Procházky - 4:1. V závěru utkání mohli dovršit domácí hráči výborné utkání a vstřelit pátou branku. V zakončení byl ovšem faulován Tomáš Valenta a rozhodčí nařídil trestné střílení i na druhé straně. Sám faulovaný ovšem v této příležitosti úspěšný nebyl, neboť nastřelil pouze hruď hostujícího brankáře. To ovšem nic nezměnilo na tom, že domácí Třebíč jasně přehrála Piráty z Chomutova a do tabulky si připsala veledůležité tři body.

Václav Sýkora – Piráti Chomutov: „Do zápasu jsme vstoupili úplně jinak, než do posledního střetnutí s Litoměřicemi. Dnes jsme začali velmi špatně, bez nasazení – na rozdíl od domácích, kteří od prvního vhazování bojovali a šli si za vítězstvím. My jsme začali profesorsky a výsledek po prvním dějství byl pro nás ještě milosrdný. Ve druhé třetině to bylo stejné, začali jsme hrát až za stavu 2:0. Urazili jsme štěstíčko. I když jsme přidali, tak jsme dostali třetí branku. Domácí prostě vyhráli zaslouženě. Přesto, že jsme si vytvořili další šance, tak jsme to nezvrátili. Tomáš Duba je zraněný. Přesně nevím, co s ním je. Nebyl schopen pokračovat, proto jsme vystřídali brankáře.“

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč:Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: „Věděli jsme, jaký soupeř k nám přijede a hráči z něj měli zdravý respekt, což se odrazilo v naší hře. Dali jsme do toho dnes srdíčko a jak říkal kolega i obrovské nadšení. Souhlasím s názorem, že jsme v první třetině měli dát minimálně ještě jednu branku. S hrou samotnou jsme ale byli spokojeni, o přestávce jsme si řekli jen pár věcí, co je třeba pokrýt při soupeřově založení útoku. Ve stejné hře jsme pokračovali i ve druhé třetině, navíc jsem využili i dvě přesilovky, což se nám v minuých utkáních nedařilo. Góly jsou povolený doping, to nás i diváky zvedlo a zápas jsme odmakali tak že výhru jsme si dnes zasloužili. S výkonem mužstva jsme dnes hodně spokojeni, ale můžeme se radovat ještě tak tři hodiny, zítra nás pak totiž čeká další zápas.““