DOROST - reportáž

Piráti nestačili na Mladou Boleslav, o osudu zápasu rozhodla prostřední perioda

Napsal 26.11.2021 Michal Luxa
C h o m u t o v - V dohrávaném střetnutí Extraligy dorostu přivítali Piráti v ROCKNET ARÉNĚ Mladou Boleslav, s níž prohráli 2:5. Chomutovskému souboru postupem zápasu začaly odcházet nohy, a tak Bruslaři odskočili na konci druhé dvacetiminutovky do rozhodujícího náskoku. Za Severočechy se mezi střelce zapsali Adam Titlbach a Tomáš Kokman.
12.kolo pá 26.11.2021
2:5(1:1, 0:2, 1:2)
MBL
Perůtka – Pašek, D. Svoboda, Hynek, Ibl, Dominik Badinka, A. Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Titlbach, Mišovic, Daniel Badinka
Ml.Boleslav
Forst (Vystrčil) – Skok, Sypecký, Hlinský, Halman, Kubíček, Vlasák, Průšek – Šachl, Dobner, Hasman, Hradec, Hurt, Steklý, Mojsejev, Král, Lisler

16. Titlbach (Dominik Badinka), 44. Kokman (Hynek)
Ml.Boleslav
18. Šachl (Sypecký), 24. Hradec (Vlasák), 40. Král (Steklý), 43. Steklý (TS), 45. Hradec (Skok)

3:2
0:1
0:0
29:28
65
Červenka – Herles, Stacho

Do střetnutí lépe vstoupili Piráti, když se během čtyř minut nacházel ve vyložené příležitosti dvakrát Adam Titlbach. Nejprve si domácí útočník zajel za obranu, ale na zakončení už neměl moc času, a tak vystřelil vedle levé tyče. O chvíli později pak najížděl před branku z pravé strany, avšak Forsta nadvakrát nepřekonal.

V sedmé minutě znovu hrozili Severočeši, když z pravého kruhu vystřelil František Hynek. Hostujícímu brankáři sice kotouč vypadl, jenomže skvěle zakročil betonem proti Titlbachově dorážce. V šestnácté minutě se už skóre utkání poprvé pohnulo. Z vlastní modré čáry nahazoval kotouč na branku Dominika Badinka, jehož snažení maskovanému muži vypadlo. Mezi kruhy jako první dojel Adam Titlbach, který uklidil černou gumu do odkryté klece – 1:0.

V osmnácté minutě osekával Dominik Badinka Vojtěcha Hradce, jenž vybojoval přesilovou hru. Nejprve ale přihrával o Perůtkův beton do pravého kruhu, odkud zakončení letělo jen kousek nad břevno. Bruslaři po dvaadvaceti vteřinách početní výhody vyrovnali! Od modré čáry kotouč nahazoval proti brance Jiří Sypecký a přesnou tečí zaúřadoval Petr Šachl, který nedal domácímu brankáři šanci zasáhnout – 1:1.

Tři a půl minuty po začátku druhé periody převrátil stav zápasu Vojtěch Hradec, jehož teč zamířila do levé šibenice pirátské svatyně – 1:2. O pět minut později mohlo být srovnáno, jenže Danielu Badinkovi v samostatném úniku utekl puk až k zadnímu hrazení. Následná přihrávka mířila před branku, odkud trestuhodně zamířil vedle levé tyče Dominik Mišovic. Ve dvaatřicáté minutě zamířila křižná nahrávka na zadní tyčku, kde na puk nedosáhl před odkrytou brankou Daniel Badinka.

A tak to po chvíli z pravého kruhu zkusil Jaroslav Pospíšil, jehož zakončení vypadlo brankáři z lapačky vedle tyčky. V poslední minutě se už Chomutovští zřejmě viděli v kabině, a tak nedobruslili situaci před vlastní brankou. Od pravého mantinelu přihrával do druhé vlny Vojtěch Steklý, který našel mezi Patrika Krále, jehož střela mířila po víko – 1:3.

Na světelné kostce svítil čas 42:05, když unikajícího soupeře zastavil držením Dominik Badinka a rozhodčí Červenka nařídil trestné střílení. K němu se rozjel Vojtěch Steklý, jenž naznačil, že půjde do bekhendu, avšak svůj pohyb rychle strhl na druhou stranu a zakončil k tyči – 1:4. Na konci čtyřiačtyřicáté minuty se Severočechům povedlo snížit! Při zakončení z levé strany si hostující gólman myslel, že má touš pod kontrolou. Avšak jej vyrazil na druhou stranu, odkud rychle vystřelil František Hynek. Forst se nestačil přesunout, a tak se k dorážce ještě probojoval Tomáš Kokman  2:4.

Následovalo vhazování, po kterém Mladá Boleslav znovu rychle odskočila do tříbrankového vedení! Vyhození domácích zachytil na modré čáře Jan Skok, jehož přihrávka mířila mezi kruhy, kde se pohotovou bekhendovou dorážkou prezentoval Vojtěch Hradec  2:5.

TOPfoto: Ronald Hansel, Juniorský hokej.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Zápas jsme neodehráli vůbec dobře a nešly nám nohy. Soupeř nám dal lekci z bruslení a produktivity. Gratuluji mu k vítězství, protože jsme odehráli hodně špatné utkání.“

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): „Odehráli jsme slušný zápas směrem dopředu i zodpovědně dozadu. Napadali nám tam nějaké góly a jsme rádi za tři body. Chomutov je kvalitním soupeřem, jelikož má kvalitní a šikovné útočníky. Chodí rychle do brejků, ale my jsme jim to znemožnili.“