Piráti nenechali sousední Kadani ani bod a vyhráli na jejím ledě 5:3

Napsal 15.02.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - K dalšímu utkání zajížděli Piráti na led nedaleké Kadaně. Do vedení je dostal v přesilovce Seman, kadanští dokázali stav otočit a třemi brankami se dostali do vedení 3:1. Vstup do druhého dějství vyšel lépe hostujícím Pirátům, když po 38. vteřinách snížil Pulpán a v přesilovce vyrovnal Endál. Do vedení se poprvé Piráti dostali ve 37. minutě když se prosadil Seman. Ve třetí třetině se domácím vyrovnat nepodařilo i když to zkusili v závěru bez brankáře. Piráti své vítězství potvrdili střelou do prázdné branky.Utkání tak skončilo možná pro někoho překvapivě výhrou hostujících Pirátů, kteří dokázali uspět po dvou porážkách v řadě.
49.kolo st 15.2.2012
KAD
3:5(3:1, 0:3, 0:1)
Kadaň
Jarina (Štěrba) - Trefný, Bombic, Vojta, Szakal, Malínský, Révay, Tomeček, Zmeškal - Skořepa, Charousek, Novák - Stoklasa, Stehlík, Bursík - Mála, Chlouba, Boušek - Andres, Kůs, Hofmeister.
Řehoř (Duba) - Palin, Pulpán, Grof, Mrázek, Rutta, Jillson, Pavlas, Macháček - Heřman, Diviš, Hafenrichter - Jíra, Sikora, Hromas - Endál, Procházka, Seman - Hruška, Kraft, Hřebejk.

Kadaň
15. Bursík (Stoklasa, Stehlík), 18. Andres (Hofmeister, Revay), 20. Kůs (Revay, Malinský)
10. Sikora (Hromas, Jíra), 21. Pulpán (Kraft), 25. Endál (Pulpán), 37. Seman (Macháček, Heřman), 60. Kraft (Seman)

Palin, Hřebejk (oba CHM) 10 minut osobní trest

Piráti neponechali nic náhodě a od začátku diktovali tempo hry. Už ve 2. minutě mohli otevřít skóre, ale Sikorovu ránu do odkryté klece vychytal Jarina. V 5. minutě se pokoušel dostat před gólmana Novák, ale obrana mu nedala prostor k pořádnému zakončení. Hosté i nadále tlačili domácí do pásma, ale větší příležitosti se dočkali až v přesilové hře. A tu využili. Hromas nahodil puk před branku, kde ho do klece srazil Sikora. Hosté byli i nadále při chuti a domácím pořádně zatopili. Seman se dostal do dvou velkých příležitostí, ale ani jednou nepřekonal domácího strážce. Stejně tak se nezadařilo ani Endálově pokusu.

A tak se do zápasu vložili domácí. Nejprve po povedené kombinaci dorazil puk do prázdné branky Bursík. A bylo hůře. v 18. minutě nahodil Revay puk od červené čáry, který Řehoř podcenil a neudržel. K němu okamžitě sjel Hofmeister, který přihrál Andresovi a ten poslal puk přímo pod břevno. A 20 sekund před koncem se Kadaňská třetina snů dočkala vrcholu. Ve vlastním oslabení ujel Kůs a střelou zpoza obránce dokonal zkázu Chomutova. Kdo by si pomyslel, že toho bude z domácí strany všechno.

Piráti nabili kanóny a první rána padla už po 30 vteřinách hry. Pulpán napálil puk a ten skončil až v síti. A po 4 minutách bylo srovnáno. Znovu v přesilové hře napálil puk Pulpán a ten po odrazu od Endála skončil za zády bezmocného Jariny. O chvíli později se před brankou ocitnul Sikora, ale minul. V 28. minutě napálil puk do odkryté klece Endál a okamžitě zvedl ruce. Jarina se ale dokázal včas přesunout a Endálovi nezbylo nic než svěsit. Ve 30. minutě dostali domácí výhodu 40 vteřin 5 proti 3, ale nedokázali ji využít. A přišel trest. Hosté zatlačili domácí do pásma a vytvořili velký závar před brankou. Ten Jarina za cenu ztráty hole zvládl, ale o chvíli později projel domácí obranou jako nůž máslem Seman a otočil zápas ve prospěch Pirátů.

Třetí třetina začala hodně opatrně, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Ve 46. minutě napálil puk Bombic, ale jeho dělovka končí u Jariny. Ze strany Pirátů hodně zatápěl bývalý Kadaňský hráč, Heřman, který se nejprve dostal před branku, poté málem vyslal Diviše před prázdnou branku. Hrálo se velice opatrně a největším vzrušením byly až tresty pro Palina a Hřebejka za nesportovní chování. Domácí zkoušeli minutu před koncem odvolat brankáře, ale ztratili puk a Kraft tak 20 vteřin před koncem upravil na konečných 3:5

Mikuláš Antonik (SK Kadaň): My jsme sice prohrávali 0:1, ale během pár minut jsme dokázali otočit na 3:1. Jenže do druhé třetiny jsme nevkročili tak, jak jsme si řekli v kabině, Chomutov vyrovnal a do konce druhé části otočil na 3:4. V poslední třetině hosté dobře bránili a nás k ničemu nepustili. Vypadá to, že jsme tak ztratili možnost zahrát si playoff.