Piráti na vlastním ledě nestačili na Třinec, podlehli o tři góly

Napsala 02.02.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti ve třináctém kole NOEN extraligy staršího dorostu vyzvali Třinec, s kterým dobře začali. V páté minutě se prosadil Jakub Köver, na kterého však odpověděli Rané Najsar a Michal Papaj. Druhá i třetí třetina patřila hostům, v prostřední periodě přidal dva gól Dominik Molin, jenž téměř rozhodl, jelikož hosté si poslední dějství pohlídali.
N13 čt 2.2.2017
1:4(1:2, 0:2, 0:0)
TRI
Dobeš – Štoch, Seeman, Zeman, Procházka, Kleiner, Studený, Viktorin – Köver, Černý,Bajer, Güther, Baier, Jaroš, Koblížek, Ouřada, Brandner.
Třinec
Ochman – Radzienciak, Krzak, Rufer, Marguš, Michálek, Homola – Havránek, Klocek, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Najsar, Molin.

5. Köver (Günther, Studený)
Třinec
12. Najsar (Peterek, Havránek), 16. Papaj (Krzak), 21. Molin (Havránek, Homola), 36. Molin

4:1
0:0
0:0
94
Luczków – Coubal, Hynčica
Najsar (TRI) 10 minut

Utkání začalo bez větších šancí, skóre otevřel v páté minutě Jakub Köver, jenž se prosadil z těsné blízkosti brankoviště – 1:0. Třinečtí mohli odpovědět o chvíli později, když se po chybné rozehrávce puk dostal přes Dominika Molina na lépe postaveného Michala Papaje, který však pouze promáchl letící kotouč. Ve dvanácté minutě už Oceláři chybu domácích potrestali. Jonáš Peterek našel v úniku dva na nikoho Reného Najsara, jenž se trefil přesně a srovnal – 1:1.

Po neúspěšných akcích Kryštofa Ouřady s Vojtěchem Güntherem a na druhé straně Dominika Molina byl René Najsar vyloučen na deset minut za nesportovní chování. Poté ale Třinečtí otočili vývoj utkání, Michal Papaj se prosadil nenápadnou střelou, která zapadla přesně ke vzdálenější tyčce Dobešovy brány – 1:2. V závěru periody předvedli dobrou spolupráci Vít Seemann a Jakub Köver, jenž byl poté v palebné pozici zastaven obranou hostů.

Třinečtí začali prostřední třetinu dobře. Střela Marka Havránka skončila přes pozorného Davida Homolu u střelce Dominika Molina, jenž měl snadnou práci před odkrytou bránou – 1:3. O chvíli později mohl zvýšit Filip Indrst, který neuspěl dlouhým bekhendovým blafákem po sólové akci podél levého mantinelu. Téměř přesně v polovině duelu byl faulován v samostatném úniku Kryštof Ouřada, jenž ale nařízené trestní střílení bekhendovým blafákem neproměnil.

Poté byl za hákování vyloučen Jakub Kleiner, v přesilové hře byl úplně sám před Jakubem Dobešem útočník Dominik Molin, jenž ale chomutovskou jedničku nepřekonal. Na rozdíl tří gólů zvýšil nejaktivnější z hostů. Dominik Molin vystihl rozehrávku domácích a poté už proti domácímu gólmanovi uspěl – 1:4.

Třetí třetina příliš střeleckých pokusů nepřinesla, jelikož si Třinečtí hlídali pohodlný tříbrankový náskok. Těsně před vypršením přesilové hry hostů střílel od modré Szymon Radzienciaka, ztečovaná střela se odrazila od zadního mantinelu zpátky před bránu, kde promáchl ve vyložené šanci Jiří Plandor.

O chvíli později Timotej Marguš přihrál v situaci dva na jednoho spoluhráči Renému Najsarovi, jenž v tísni zakončil mimo tři tyče. Hned poté byl v akci Jonáš Peterek, který neuspěl tváří v tvář chomutovské jedničce. Před koncem utkání Piráti přečkali oslabení, ale žádný gól nepřidali.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Třinec byl těžký soupeř, který hrál agresivní hokej. Snažili jsme se jejich stylu srovnat, ale máme hodně zraněných hráčů, což bylo vidět, jelikož měl soupeř neskutečnou sílu. Udělali jsme spoustu chyb, které Třinec potrestal a zaslouženě vyhrál.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec): „Řekl bych, že jsme hráli velmi dobře a chtěl bych kluky pochválit, protože nemám téměř, co vytknout. Plnili všechno, co měli, bruslili výborně. Byly momenty, kdy mohl Chomutov otočit vývoj utkání, ale kluci zahráli jeden z nejlepších zápasů z posledních sedmi kol.“