DOROST - reportáž

Piráti na ledě lídra skupiny sice vedli, ale kvůli prostřední třetině z Plzně nevezou ani bod

Napsala 27.10.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Dorostenci odjeli ke dvanáctému kolu ELIOD extraligy do Plzně na horkou půdu lídra skupiny Západ. Chomutovští drželi po první třetině i přes drtivou střeleckou převahu domácích vyrovnané skóre, což se však změnilo. Indiáni se v prostřední části prosadili třikrát, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. V nadstavbě si Plzeň došla i pro čtvrtý bod, a Piráti se tak vrátili s prázdnou.
12.kolo so 27.10.2018
PLZ
4:2(0:0, 3:1, 1:1 - N 1:0)
Plzeň
Bočan – Hodinář, Schindler, Jánský, Jiříček, Jasečko, Špaček, Páník – Hauser, D. Soukup, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, M. Soukup, Václavík, Šiler, Kupčo, Beránek
Šatný – Němec, Frollo, Perný, Kovár, M. Pöschl, Martínek – Spudich, T. Šilar, Iljuk, Jiří Kulich, T. Svoboda, Štefančík, Vostiňák, F. Döring, Ekrt

Plzeň
34. Jiříček (D. Soukup), 37. Marcel (D. Soukup, Jasečko), 38. M. Soukup (Dvořák), 54. Václavík, 64. Marcel (Páník)
25. Martínek (Iljuk, Kulich), 50. Döring (Štefančík, Němec)

Štefančík (Chomutov) 10 minut

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří se od prvních minut tlačili do střeleckých pozic. Postupně to zkusili od modré David Špaček, z první Marcel Marcel nebo Adam Dvořák z mezikruží, ani jeden ale neprostřelil chomutovksou obranu v čele s Oliverem Šatným. Zanedlouho byli indiání gólu nejblíže, když Lubormír Kupčo nastřelil pravou tyčku. Na druhé straně mohl v závěru udeřit JAn Spudich, jemuž však v úniku nevyšla střela mezi betony.

Na začátku prostřední části se Piráti dostali do přečíslení dva jednoho, což po přihrávce Erika Iljuka úspěšně zakončil jeho spoluhráč David Martínek – 0:1. Když nahrávač z úvodního gólu Chomutova nastřelil jenom rameno brankáře, mohli udeřit domácí. David Jiříček pár kroků za modrou vystřelil a z osy hřiště vyrovnal i se štěstím k levé tyči – 1:1.

Následným tlakem vybojovali Plzeňští početní výhodu, kterou dorážkou Soukupovy střely využil Marcel Marcel – 2:1. Západočeši nepolevovali a odměnou jim byla třetí branka, kterou z brankoviště vsítil po velkých zmatcích Marek Soukup – 3:1. Před druhou sirénou ještě mohl dodat střetnutí náboj Kulich, ovšem přečíslení v dobré palebné pozici překombinoval.

Poslední periodu načal Marcel Štefančík, jenž se po pěkné stahovačce dostal až před bránu a zakončil jenom do brankáře. Indiáni poté dvakrát na půl minuty museli do tří, ovšem i přes značnou snahu a řadu střel Pirátů situaci ustáli. Až v klasické početní výhodě napřáhl na pravé straně Filip Döring a dodal utkání náboj, když snížil na rozdíl jednoho gólu – 3:2.

Za pár okamžiků si vzali domácí náskok zpět, když se Tomáš Václavík dostal za obranu Pirátů a jeho sražený pokus zapadl přesně pod břevno – 4:2. Poslední velkou šanci ještě měl na změnu vývoje utkání Erik Iljuk, z brankoviště ale bekhendem na Bočana nevyzrál. Podobně se svižnou střelou nevedlo Prtru Hauserovi v samostatném úniku.

Následovala nadstavba a prodloužení tři na tři, což dlouho velká šance nepřinášelo. Až Adam Pánik vyslal do sóla Marcela Marcela, který zakončil ranou pod břevno – N 1:0.

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): „První třetina byla z našeho pohledu nejlepší herně, ovšem ne výsledkově. Promarnili jsme čtyři přesilové hry. Poté jsme soupeře pustili do ojedinělých šancí, ze kterých se dostali do vedení, přestože jsme stále měli herní převahu. V závěru zápasu jsme si zase duel zkomplikovali zbytečnými fauly hokejkou. Jsme ale rádi za čtvrtý bod v prodloužení.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Musím pogratulovat domácím, vyhráli zcela zaslouženě. My jsme se s nimi snažili držet krok, ovšem především první třetina nás stála mnoho sil. Plzeň nás zamkla a k ničemu nás pořádně nepustila. V průběhu druhé části se hra začala vyrovnávat, ve třetí jsme již byli zcela vyrovnaným soupeřem. Ale síla domácího celku byla jinde.”