Piráti loupili v Jihlavě! Michal Gut byl u všech gólů, Kryštof Ouřada třikrát asistoval

Napsala 18.01.2019 Kateřina Kundertová
J i h l a v a / C h o m u t o v - Piráti ve dvanáctém kole nadstavby DHL Extraligy juniorů vykradli Jihlavu a odvezli si důležité čtyři body. Na všech chomutovských gólech se podílel Michal Gut, jenž dva sám vstřelil a na dva přihrál. U tří zásahů se finální přihrávkou prezentoval Kryštof Ouřada a nezahálel ani nejproduktivnější muž týmu Petr Chlán, jenž rozhodl už po 58 vteřinách nadstavbové prodloužení.
N12 pá 18.1.2019
JIH
1:3(1:0, 0:1, 0:2 - N 0:1)
Jihlava
Chaloupek – Moravec, Vála, Rašín, Mareš, Piskač, Trávník, – Vala, Juda, Brož – Barák, Čermák, Chlubna – Kardoš, Krajíček, Zadražil – Zvěřina, Doležal, Smolko
Běhula – Šuráň, D. Zeman, Váchal, D. Vaněk, Beneš, Štochl, Mikulec – J. Svoboda, Vrhel, Chlán, T. Koblížek, Gut, Ouřada, Prokop, Pech, Dospěl, Lobodowski, Mežnar

Jihlava
8. Chlubna (Čermák, Mareš)
34. Koblížek (Ouřada, Gut), 47. Gut (Ouřada, Štochl), 60. Gut (Chlán), 61. Chlán (Ouřada, Gut)

6:5
1:2
0:0
31:36
76
Pokorný – Rampír, Horký

První třetina přinesla oběma celkům dvě přesilové hry. Hned v první nabídnuté se radoval Tomáš Chlubna, který po povedené akci na pravé straně kluziště zavěsil nekompromisně do šibenice – 1:0. Zanedlouho domácí další početní výhodu nevyužili stejně jako následně Chomutovští ve dvou možnostech.

Druhá třetina se pro Duklu nevyvíjela dobře, protože Piráti dohrávali více než minutu v pěti proti čtyřem, což se podepsalo na zbytku dějství. V poslední vteřině 34. minuty se trefil během další přesilovky Tomáš Koblížek, jenž vyrovnal – 1:1. Dukla ve zbytku periody nabídla Pirátům ještě další dvě výhody a jen těžko hledala návod, jak se dostat zpět do tempa.

Jelikož v úvodu závěrečné dvacetiminutovky nevyužila přesilovku Dukla, mohli udeřit Severočeši. Ve 47. minutě se prosadil Michal Gut a tím definitivně zlomil zápas na stranu svého týmu – 2:1.

Hosté sice nabídli domácím do závěrečné sirény ještě dvě situace v pěti proti čtyřem, což však Jihlavě nepomohlo, protože ji zklamala koncovka. Necelou minutu do konce, kdy to domácí zkoušeli se šesti hráči v poli, se trefil do prázdné branky již po druhé v duelu Michal Gut – 1:3.

Nadstavbové prodloužení trvalo pouhých 32 vteřin, když se po krásném pasu až z obranného pásma Pirátů dostal do úniku Petr Chlán, jenž blafákem oklamal domácího gólmana – N 0:1.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): „Už několikátý zápas byla z naší strany dobrá první třetina. Utkání nám ale prohrála naše nedisciplinovanost ve druhé třetině, ve které jsme hráli spoustu oslabení. Od té doby jsme nebyli schopní se nějak nastartovat. Soupeř potrestal dva naše fauly, my jenom jeden, proto zápas skončil 1:3. Bohužel jsme si v prodloužení nepokryli přihrávku do středního pásma a následně skvělé zakončení soupeře. V tomto případě Chomutovu můžeme pouze pogratulovat ke všem bodům.“

Jan Brychta (Piráti Chomutov): „Začátek pro nás byl složitý. Vždycky je velmi těžké dostat kluky do tempa, takže byl začátek hodně ospalý. Soupeř na nás samozřejmě ihned vletěl a pak jsme se teprve začali sbírat, předvádět naší hru, kterou jsme chtěli hrát. Rozhodující byla ubráněná oslabení a následně využité přesilovky.“