Piráti jdou v osmifinále proti Motoru do vedení, v nájezdech rozhodl Kryštof Ouřada

Napsala 24.02.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v prvním osmifinále NOEN extraligy staršího dorostu vyzvali na vlastním ledě České Budějovice. Po první bezbrankové třetině otevřel skóre Michal Silný. Ve třetím dějství nejprve vyrovnal Jakub Veselý, poté šli ale Jihočeši opět do vedení z hole Matěje Tomana, na kterého odpověděl Tomáš Koblížek, jenž poslal duel do prodloužení a následných nájezdů. Rozhodují branku si jako jediný střelec v dovednostní disciplíně připsal Kryštof Ouřada.
OF1 pá 24.2.2017
3:2sn(0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
CEB
R. Běhula – Štochl, Seeman, D. Zeman, Procházka, Kleiner, Buchtela – Köver, Veselý, Černý, Chlán, Navrátil, Hradecký, T. Koblížek, Ouřada, Brandner
Č. Budějovice
D. Svoboda – Kubíček, Doktor, Rákosník, Dudáček, Škola, Šafář, Mirochnikov – Silný, Beránek, Matys, Slávik, Krcho, Vaculík, Čížek, Řezáč, Egert, Toman, Masopust, Kouba, Kašper

42. Veselý (Navrátil), 55. T. Koblížek (Buchtela), rozh. náj. Ouřada
24. Silný (Kubíček, Beránek), 50. Toman (Doktor, Silný)

Kašper (ČB) 10 minut

V úvodu první třetiny měli Piráti možnost přesilové hry, ve které vymyslel dobrou přihrávku Kryštof Ouřada, jenž poslal puk do brankoviště, kde však nikdo nedorazil. O chvíli později Martin Kašper neuspěl v úniku forhendovým blafákem na Richarda Běhulu. V druhé polovině měly i České Budějovice možnost přesilové hry, která však zůstala bez gólu stejně jako celý zbytek úvodního dějství.

Na začátku druhé části se Piráti vyloučili na minutu a 39 vteřin do třech, čehož využil Michal Silný, jenž dorazil do sítě vyražený pokus Šimona Kubíčka – 0:1. Za pár vteřin mohlo být vyrovnáno, když David Černý v těsné blízkosti promáchl. Ve 27. minutě Jakub Navrátil přihrál jmenovci Veselému, jenž ztečoval puk mimo tři tyče.

V polovině utkání nezužitkoval dobrou přihrávku na hranici kruhů Martin Kašper, jenž zblízka přestřelil. V následné početní výhodě domácích stál na správném místě Petr Chlán, který ale trefil pouze gólmana. Závěr třetiny hrál Motor přesilovku, kterou však nevyužil.

Na konci 42. minuty Piráti využili početní výhodu, po zmatku před bránou se k puku dostal Jakub Veselý, jenž vyrovnal stav utkání – 1:1. V dalším průběhu nechtěl ani jeden celek udělat chybu, a tak nebylo k vidění mnoho šancí. Až na přelomu třetiny musel vytáhnou výborný zákrok Richard Běhula proti střele z mezikruží Lukáše Matysa.

V padesáté minutě Michal Silný po kombinaci s Vojtěchem Doktorem poslal na Matěje Tomana, který už měl snadnou práci –1:2. Hned poté ujel Petr Chlán, jenž byl hákován, za což sudí nařídili trestné střílení, které chomutovský útočník neproměnil. V 55. minutě Ondřej Buchtela napálil puk na zadní mantinel úplně mimo bránu, odkud se odrazil do Tomáše Koblížka a do brány – 2:2. Konec základní hrací doby se oba celky soustředily na bránící část, a tak se skóre neměnilo.

Desetiminutové prodloužení rozhodují branku nepřineslo, Pirátům nepomohla ani přesilová hra, kterou měli v útoku, a tak se pokračovalo nájezdy. Dovednostní disciplína viděla prvního střelce až ve čtvrté sérii, ve které se prosadil Kryštof Ouřada a poté, když svůj pokus nevyužil Jakub Čížek, bylo rozhodnuto – 3:2.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Bylo to hodně těžké utkání hodné play-off. Bylo to trochu svázané taktikou, nebyla tam taková uvolněnost, s jakou jsme hráli předtím. Chyběl nám větší důraz do brány, soupeř dobře bránil. Naštěstí to došlo na 2:2 a do nájezdů, ve kterých jsme byli šťastnější. První krok je důležitý, ale musíme to potvrdit.“

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): „První to první zápas play-off. Jsou to fajn zápasy pro kluky, kteří tak získají nějakou zkušenost. Rozhodují maličkosti, soupeře jsme dvakrát nechali vyrovnat po vlastních chybách, navrch jsme dělali moc faulů, kterými jsme si to snížili. V prodloužení byl soupeř lepší, nájezdy jsme nezvládli, kluci to nemají nacvičené.“