DOROST - reportáž

Piráti i potřetí po repre pauze stoprocentní, tentokrát porazili Třemošnou

Napsal 21.02.2019 Kateřina Kundertová, Libor Kult
C h o m u t o v - Dorostenci ani ve třetím duelu nadstavbové skupiny C ELIOD extraligy po únorové reprezentační přestávce nezaváhali. Doma si připsali všechny body s Třemošnou, kterou na vlastním ledě zdolali i potřetí v sezóně. Svěřenci Petra Jíry s Kamilem Koláčkem nasázeli soupeři pět gólů a celkem jich v posledních třech duelech nastříleli devatenáct, počítáme-li pouze normální hrací dobu bez nadstavby. Pěti body za dvě trefy a tři přihrávky se blýskl Marcel Štefančík.
N14 čt 21.2.2019
5:1(0:0, 3:1, 2:0 - N 1:0)
TRM
Šatný – Němec, Frollo, Perný, M. Pöschl, Martínek – Spudich, L. Koblížek, Príhoda, Jiří Kulich, Čech, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, F. Döring, Ekrt, Jan Rindoš
Třemošná
Ženíšek (34. Lokajíček) – Trachta, Bulka, Dolhý, Poch, Balák – Hruška, Beníšek, Martinec, Schindler, Kozlík, Šmíd, Borák, Steinbrücker, Pešek, Vlach, Lajoš, Kaiser, Albrecht

21. F. Döring (Štefančík, Spudich), 27. Štefančík (Jiří Kulich, Němec), 34. Spudich (Štefančík), 41. Jiří Kulich (Němec, Štefančík), 50. Ekrt (L. Koblížek, Vostiňák), 64. Štefančík (Jiří Kulich)

Trachta (Třemošná) 10 minut a do konce utkání

Utkání začalo dvěma přesilovkami, které si bez úspěchu vyzkoušely oba celky. Největší šanci nevyužil v deváté minutě Daniel Kaiser, který v situaci dva na jednoho nastřelil horní tyčku. V závěru dějství uháněl sám na bránu při vlastním oslabení Patrik Kozlík, kterého rozhodil Štěpán Němec, a tak si Oliver Šatný s pukem poradil.

Do druhé části vstoupili Piráti bleskurychle, když Filip Döring nejprve z dorážky trefil tyčku a za pár vteřin už otevřel skóre utkání – 1:0. Meteor mohl rychle srovnat, ale Patrik Kozlík v úniku přestřelil a Milan Steinbrücker z pravé strany nadvakrát neprostřelil chomutovskou jedničku.

Na konci 27. minuty vyražená rána Jiřího Kulicha skončila u Marcela Štefančíka, jenž pohotově doklepl – 2:0. O chvíli později Piráti ubránili 79 vteřin ve třech proti pěti a sami pak v klasické přesilovce udeřili. V levém kruhu se po přihrávce zpoza brány opřel do puku Jan Spudich, jenž ránou do šibenice vyhnal Filipa Ženíška z branky Třemošné – 3:0.

Od 34. minuty se postavil do brankoviště Jan Lokajíček. V závěru třetiny po nadějné šanci na obou stranách snížil Josef Poch, který po návratu z trestné zakončil mimo dosah maskovaného Piráta – 3:1.

Pirátům vyšel vstup i do závěrečné dvacetiminutovky, jelikož se po 56 vteřinách prosadil z prostoru mezi kruhy Jiří Kulich – 4:1. Chomutovští sice nevyužili dvě po sobě jdoucí přesilovky, ale chvíli na to po nevydařeném úniku Lukáše Koblížka dorazil vypadnutý puk Jan Ekrt – 5:1. Další průběh byl protkán vyloučeními, která další změnu ve skóre nepřinesla.

V zápasové nadstavbě měl nejlepší možnost skórovat Ondřej Pešek, jenž však v úniku kvůli faulu nezakončil, ale následně neproměnil ani trestné střílení. Rozhodující zásah si připsal Marcel Štefančík, který před bránou prokázal hodně trpělivosti a šikovnosti, když se zbavil obránce a pak v klidu přehodil brankáře – N 1:0.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Jsme rádi, že jsme získali všechny čtyři body, protože teď je pro nás důležitý každý zápas a každý bod. První třetina ale konečnému výsledku neodpovídala. Navíc nás poslední dobou trochu trápí obrana, kde děláme spoustu chyb, které bych nazval i hloupými. Naštěstí vepředu jsme docela produktivní. Tentokrát nás zase táhla první lajna, ale v předchozích zápasech se přidaly i další formace, což nás těší. Můžeme se od toho odrazit, abychom dávali víc gólů, než budeme dostávat.“

Vladimír Bednář (HC Meteor Třemošná): „My jsme tady shořeli na koncovce. Šancí jsme si vytvořili poměrně dost, ale proměnili jsme jen jednu, což je v takovémhle zápase málo. Pak jsme dostali jednoduché góly a už to z naší strany nebylo ono.“