Piráti i počtvrté v sezóně padli se Slavií Praha, tentokráte 0:4

Napsal 22.02.2013 Miroslav Kučera, Antonín Domanický
C h o m u t o v - Tři kola před koncem základní části Tipsport extraligy zavítala do Chomutova pražská Slavia. Ta Piráty řádně potrápila a po zásluze je počtvrté v sezóně porazila, tentokráte 0:4. Piráti se nedokázali ani jednou prosadit. jejich protivník rozhodl o vítězství už v první třetině, ve které se trefil Kreželok.
50.kolo pá 22.2.2013
0:4(0:1, 0:1, 0:2)
SLA
Hanuljak - Pavlas, Macháček, Palin, Bartejs, Rutta, Mrázek, Stehlík - Důras, Divíšek, Kubinčák - Hruška, Sikora, Hřebejk - Šagát, Zálešák, Káňa - Račuk, Kraft, Hromas - Procházka
Slavia
Furch - Kadlec, Kempný, Kuboš, Koma, Holub, Dresler, Kolařík - Stránský, Růžička, Sklenář - Jelínek, Alinč, Krenželok - Klhůfek, Hertl, Skokan - Žejdl, Poletín, Tomica - Micka

Slavia
11. Krenželok (Alinč, Koma), 24. Kadlec (Jelínek, Micka), 46. Poletín (Klhůfek, Furch), 47. Hertl (Stránský)

3:4
0:1
0:0
24:40
3801
Stehlík (CHM) 10 min. OT

Zápasem mezi Piráty a Slávií pokračovalo 52. kolo Tipsport extraligy. Prakticky od začátku se slávisté dostávali do šancí. Sklenář nadvakrát zkusil pozornost Hanuljaka, který však bránu uhájil. Následně na druhé straně nalezl Důras opuštěný kotouč v mezikruží a jen těsně míjel bránu. O málo chvil později obkroužil Mrázek branku a po kombinaci se spoluhráči vystřelil z pozice mezi kruhy vysoko nad. Ve více příležitostech se ovšem nadále objevovali sešívaní. První branku utkání vstřelil v přesilovce LUKÁŠ KRENŽELOK, když se k němu od Hanuljakovo betonů odrazil kotouč. Sešívané gól nabudil, ale domácím se dařilo jejich snažení bránit. Naopak se snažili nepříznivý stav zvrátit. Důras převzal dlouhou nahrávku od Divíška, jeho blafák však Furch vystihl. Poté ještě stihl vystřelit Palin, ale jeho střelu vytěsnil gólman vyrážečkou mimo bránu. První třetina tak vyzněla lépe pro hosty, kteří v ní vybojovali těsné vedení.

V úvodu druhé části si domácí vytvořili největší brankovou příležitost. Hruška střílel z bezprostřední blízkosti těsně vedle. Následně se do útočné třetiny vrhl Zálešák, ale jeho střela zamířila pouze do gólmanovo náruče. I přes snahu domácích se podařilo hostům navýšit vedení. Jelínek našel PETRA KADLECE přes celou šířku kluziště a ten neměl problém uklidit puk do odkryté klece. Chomutovu se po pár minutách nabídla velká příležitost v podobě přesilovky pěti proti třem. Ta však domácím příliš příležitostí nepřinesla a slávisté ji tudíž zdárně ubránily. Po skončení této výhody se kupředu opět hnal Zálešák. Protáhl se obranou a střelu mířil mimo tři tyče. Piráti se snažili i nadále vytvářet útočné akce ale sešívaná obrana v čele s Furchem jim vážnější ohrožení branky nedovolila. Naopak Slavie hrozila z protiútoků. Růžička se dostal k puku v pravém kruhu, ale přestřelil. Na druhé straně zkoušeli štěstí obránci. Nejdříve se do střely opřel Macháček a trefil pouze Furchovo betony. Následně vypálil Pavlas, jehož střela nebezpečně prolétla brankovištěm. Do konce třetiny však zůstal stav nezměněn a do šaten se odcházelo za stavu výhodnějšího pro sešívané.

Chvíli po začátku si ostrou střelu proti Hanuljakovi vyzkoušel Kempný. Jeho pokus se však odrazil do ochranné síťe. O málo chvil později se ve velké příležitosti ocitl Žejdl, ale místo střely zkusil ještě přihrát, tudíž jeho šnace zůstala nevyužita. Následně se k domácí brance hnal MICHAL POLETÍN, který přesně mířil nad rameno chomutovského gólmana - 0:3. Další gól se podařilo červenobílým přidat zásluhou TOMÁŠE HERTLA. Ten výstavní ranou trefil růžek branky. Domácí se tudíž dostali do velmi nepříjemné situace. Zápas zůstával v režii pražského soupeře. Za jednoznačného stavu tak skončil zápas lépe pro Slávii, která si ze severozápadu Čech odváží důležité tři body.

Jiří Čelanský (Piráti Chomutov): „Zápas nám ukázal, jaká je realita. Musíme najít věci, které děláme špatně. Během zápasu se nám postupně vytratila i bojovnost a to nás trenéry mrzí.“

Ondřej Weissmann (HC Slavia Praha): „Z naší strany šlo o pohodové utkání. Hra vypadala podle toho, že jsme někde jinde než Chomutov. Spokojenost panuje u nás i s gólmany, Je to i jejich zásluha, že jsme tam, kde momentálně jsme.“