Ml. Dorost - reportáž

Piráti dvakrát vedli, Ústí nakonec zdolali v prodloužení

Napsal 02.11.2017 Libor Kult
C h o m u t o v - Mladší dorostenci bojující o postup do lepší poloviny ELIOD extraligy přivítali ve třináctém kolem skupiny Západ na vlastním ledě Ústí nad Labem, které se v závěru úvodní třetiny ujalo vedení. Svěřenci trenérů Pastyříka s Petrovkou v prostřední části vývoj střetnutí otočili a zareagovali i na vyrovnání Slovanu, který však dotáhl těsný náskok Pirátů i podruhé. O osudu duelu tak rozhodlo až prodloužení, jež ukončila přesná střela Josefa Koláčka. Mladí Piráti mají pět kol před slučováním soutěže tři body k dobru na páté Rytíře Kladno.
13.kolo čt 2.11.2017
4:3p(0:1, 3:2, 0:0 - 1:0)
UNL
Šatný – Petrásek, Holec, Vaněk, Matějka, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Príhoda, T. Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Vrhel
Ústí n.L.
Mazourek – Němec, Jarábek, Klobouček, T. Haspra, Koštoval, Kylíšek – Tot, Costa, Šrámek, Kaše, Gašpar, Čermák, Konopásek, Weis, Hampl

28. Štefančík (Petrásek, Vrhel), 29. Martínek (Holec, Príhoda), 34. Vrhel (Holec, T. Svoboda), 63. Koláček (Matějka, Holka)

Plachý – Kopáč, Tichý

Piráti měli po čas celého úvodního dějství častěji kotouč na hokejkách, ovšem žádný ze střeleckých pokusů se neujal. Nejnebezpečněji pro ústeckou branku tak vypadala teč vlastního hráče v polovině třetiny. Směr Matějkova nahození změnil jeden z obránců, Mazourek se přesouval na původní trajektorii, ale puk ke smůle Chomutovských jen o pár centimetrů minul levou tyč ústecké branky.

Když si hostující brankář poradil s přesilovkovými pokusy Vrhela s Matějkou a Koláček v dobré pozici v pravém kruhu netrefil branku, udeřil jako první Slovan. Minutu a jednu vteřinu před první sirénou se prosadil důrazný Jáchym Čermák, jenž dorazil volný puk po akci a dvou nadějných pokusech Gašpara – 0:1.

Gól do šatny nezanechal na Pirátech následky, hned od prvního vhazování prostřední části se snažili o vyrovnání. Krátce po buly vyrazil na zteč Koláček a dorážel Holka, ještě v téže minutě neuspěli ústecký Šrámek a domácí Štefančík, jehož pokus zastavila horní hrana Mazourkova betonu. Pak se hra přece jen trochu zklidnila, což byla předzvěst pro gólové hody od 28. minuty.

V jejím úvodu hostující brankář mnoho neviděl, takže mu Holcova rána propadla do brankoviště, odkud se puk sice pomalu šoural za čáru, ale Marcel Štefančík ho raději do sítě doklepl – 1:1. Časomíra odkrojila minutu a deset vteřin, když se do puku na modré opřel David Martínek a z pravé strany propálil vše, co mu stálo v cestě, čímž dokonal obrat – 2:1. Přestřelka pokračovala i nadále.

Dvě vteřiny po polovině normální hrací doby bylo vyrovnáno. Weis se Šrámkem obrali na vlastní modré obránce o puk a uháněli sami na Šatného, jehož po výměně puku překonal Jiří Šrámek – 2:2. O minutu později začala početní výhoda Pirátů, v níž dvakrát střílel Stanislav Vrhel, jenž se gólu dočkal až ve třetím souboji s Mazourkem, když krátce po skončení ústeckého oslabení po pohledné individuální akci mířil z pravé strany přesně do protější šibenice – 3:2. Ani to však nebylo v prostředním dějství vše. V čase 38:24 se za domácí obranu dostal Viktor Weis, jehož podle názoru hlavního sudího fauloval Martínek, a hostující útočník s přehledem proměnil nařízené trestné střílení ranou z mezikruží – 3:3.

Začátek třetí dvacetiminutovky se nesl ve znamení ústecké početní výhody, v níž měli hosté i trochu smůly, když se Koštovalův pokus odrazil do rohu od horní části Šatného hokejky. Ve 45. minutě nejprve Prokeš zblízka nepropálil Mazourka a ještě v téže minutě mohl Piráty potřetí poslat do vedení Holka, avšak nařízené trestné střílení neproměnil. Ústecký brankář zasáhl proti střele domácího útočníka vyrážečkou. Těsně před polovinou dějství Čermák tečoval Kylíškovo nahození, puk směřující do protipohybu Šatného však minul i levou tyč jeho branky. V závěru normální hrací doby měli Chomutovští k dispozici ještě přesilovku, ovšem Vaněk se po své střele padesát vteřin před třetí sirénou radoval předčasně, protože puk zůstal mezi Mazourkovými betony.

Prodloužení zahájili Piráti ve čtyřech proti třem, což však nezužitkovali. V polovině 62. minuty se gól nezrodil ani z chomutovského přečíslení dva na jednoho, které zakončil střelou a dorážkou Štefančík. Necelou minutu poté rozhodl Josef Koláček přesnou ranou z levého kruhu nad rameno Mazourka – 4:3. Jeho trefa znamenala pro Chomutovské druhé úspěšné prodloužení v řadě a čtvrté vítězství za sebou.

Bedřich Pastyřík (Piráti Chomutov): „Jsme spokojení, že jsme rozhodli v prodloužení, ale zároveň jsme zklamaní, že jsme ztratili v boji o lepší polovinu soutěže bod, který si musíme vzít někde zpátky. Bohužel jsme se nedokázali prosadit proti pasivní obraně soupeře, nepřehráli jsme Ústí žádnou extra akcí. Všechno jsme museli střílet, tečovat a dorážet. Zkrátka se pokoušet o nehezké góly, což se nám nedařilo. Navíc gólman soupeře podal výborný výkon a Ústí nás trestalo za sebemenší chybu. Shrnul bych to asi tak, že jsme byli jasně lepší, ale ztratili jsme bod.“

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): „Vezmu to od konce. Odvážíme si hrozně cenný bod, který po sérii jasných porážek beru jako odrazový můstek do další fáze sezóny, v níž chceme pro Ústí udržet extraligu v této kategorii. O samotném utkání si myslím, že bylo kvalitní, hrálo se nahoru dolů a diváci měli na co koukat.“