Piráti druhý zápas ve dvou dnech nezvládli, prohráli také na ledě Havlíčkova Brodu

Napsala 25.03.2018 Kateřina Kundertová
H a v l í č k ů v B r o d / C h o m u t o v - Piráti odjeli k jedenáctému kolu skupiny o udržení v extralize staršího dorostu do Havlíčkova Brodu, kam Chomutovští přejeli z Třince. Svěřenci Davida Kočího a Radka Šípa do duelu dobře vstoupili a vypracovali si do deváté minuty dvougólové vedení, které domácí snížili. Druhá třetina vyšla lépe Havlíčkovu Brodu, který vyrovnal a nesl si do třetí třetiny nadějné skóre 3:3, tomu nakonec dal finální podobu domácí Martin Tecl. Peter Lobodowski si připsal dva kanadské body za gól a asistenci.
OUDR11 ne 25.3.2018
BHB
4:3(1:2, 2:1, 1:0)
Havl. Brod
Nedvěd – D. Vacík, Dudycha, Krejčí, Pejchal, Dvořák, Adam, Horák, Trupl – Křehlík, Cachnín, Tecl – Hromádka, Fiala, Kohout – Pokorný, Kulhánek, Rybáček – Košťál, P. Vacík, Vaňous
Skokan – Ferbas, Zeman, Beneš, Váchal, Jarý, Procházka, Štochl – Veselý, Hofrichter, Baier, Prokop, Jaroš, Lobodowski, Mežnar, Pech Brandner

Havl. Brod
20. P. Vacík (Kulhánek), 29. Kulhánek (D. Vacík), 37. Kulhánek (Pokorný), 48. Tecl (Křehlík, Cachnín)
2. Brandner (Jaroš, Baier), 9. Lobodowski (Zeman, Procházka), 37. Prokop (Lobodowski, Mežnar)

Prokop (Chomutov) 10 minut

Úvod první třetiny patřil chomutovským Pirátům. Jakub Veselý se ocitl ve velké šanci, když projel mezi dvojicí obránců, až k Nedvědovi, ale domácí gólman jeho bekhendový blafák vychytal. Aktivní Severočeši se ujali brzkého vedení. Jakub Jaroš oslovil mezi kruhy Romana Brandnera, a ten střelou zápěstím nedal domácímu brankáři šanci. Chomutovští hráli ve velké pohodě, kterou ztvrdili druhou brankou. Denis Zeman oslovil Petera Lobodowského. Útočník Pirátů projel přes obranu Bruslařů až k Nedvědovi, kterého překonal trefou pod horní tyč. Domácí soubor se dlouho, nemohli dostat útočného pásma Pirátů, ale několika výpady zaměstnali Skokana, jenž byl bezchybný.

V největší šanci byl Lukáš Pokorný. Útočník Bruslařů jel sám na gólmana hostů, ovšem střelou mezi betony nebyl úspěšný stejně jako se svoji dorážkou. Mladí bojovníci z Kotliny se dočkali první trefy, když se prosadili půl minuty před koncem. Tomáš Kulhánek se natlačil před Skokana, na kterého vystřelil. Hrací předmět se příhodně odrazil na hůl Patrika Vacíka, a ten neměl problém zasunout puk do poloprázdné klece. V samém závěru mohl vyrovnat Cachnín ten ale v obrovské šanci selhal.

Chomutovští měli v úvodu druhé třetiny možnost přesilové hry, kde si největší šanci vypracoval Jakub Jaroš. Útočník Pirátů si vybruslil mezi kruhy, odkud vypálil, ovšem jeho rána skončila v lapačce Nedvěd. Domácí zlepšili hru a v přesilovce vyrovnali. Dominik Vacík zachytil vyhozený puk na modré čáře, odkud jej poslal na Tomáše Kulhánka. Domácí hráč si sjel k brankáři hostů a milimetrovou střelou nad pravé rameno rozvlnil síť. Bruslaři napadali rozehrávku Pirátů, kteří s tím měli problémy, a severočeský celek to odnesl další brankou.

Bruslaři přečíslili obranu Chomutova a dokonali obrat v utkání. Lukáš Pokorný poslal puk přes šířku kluziště na Tomáše Kulhánka, a ten prostřelil přesouvajícího se Skokana. Vedení domácích netrvalo ani minutu, když Piráti vyrovnali! Jan Prokop oslovil Petera Lobodowského, který pokusem na lapačku slavil úspěch. Hosté si mohli, vzít své vedení z pět, ale Erik Mežnar ztroskotal na domácím gólmanovi.

Třetí třetina ani pořádně, nezačala a hosté mohli, jít do vedení zásluhou Petera Lobodowského, ten ale našel připravenou lapačku Nedvěda. Oba týmy se předháněly v šancích, ovšem výborní gólmani nedovolili střelcům změnu stavu. Domácí soubor hrál početní výhodu, kterou sice nezužitkoval, ovšem v tlaku na Skokanovu branku pokračoval a ujal se opětovného vedení. Brankář Pirátů vyrazil puk jenom před sebe, kde se strhla mela o hrací předmět. Úspěšnější byli domácí, kteří zásluhou svého kapitána Marka Tecla slavili vedení v zápase.

Posledních pět minut se hrál hokej nahoru dolu. Definitivní pojistku mohl přidat Marek Tecl, ale havlíčkobrodský šikula si na Skokana bekhendovým blafákem nepřišel. Hosté necelé dvě minuty před koncem hrací doby hráli přesilovku, kterou vyšperkovali hrou bez brankáře. Piráti se hnali za vyrovnáním, ale to jim nepovolil vynikající Nedvěd, jenž uhájil své brankoviště.