Piráti druhou výhru v Praze nepřidali, Spartě podlehli v prodloužení

Napsal 07.09.2019 Kateřina Kundertová, Daniel Ryl
C h o m u t o v - Chomutovští měli na úvod turnaje O Pohár DHL na programu pražský dvojduel. Po třech bodech ze Slavie si Piráti odváží bod i ze Sparty za prohrané prodloužení. Skvělou formu na začátek ročníku chytili Josef Koláček a Miroslav Dani, kteří zapsali dva kanadské body. Poprvé od návratu ze zámoří se trefil v soutěžním utkání Jakub Veselý.
2.kolo so 7.9.2019
SPA
4:3p(0:1, 3:1, 0:1 – 1:0)
Sparta
Cichoň – Vorobjev, Krutil, Bláha, Chvátal, Prchal, Tomek, Gajdoš – Krupička, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Obadal, Rubeš, Bespalčenko, Konečný, Vitouch, Arnošt, Kuracina
Běhula – Seemann, D, Zeman, Ludvík, Ferbas, D. Vaněk, M. Pöschl – Švec, Dani, Pech, Benda, Prokop, Jaroš, Veselý, Berčík, Janeček, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek

Sparta
21. Krupička (Prchal, Arnošt), 25. Krupička (Bláha, Prchal), 30. Rubeš (Gajdoš, Konečný), 63. Slavíček (Bláha, Prchal)

Valenta, Hucl – Ondráček, Svoboda

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně, když první vážnější střelu vyslal Josef Koláček, jehož pokus z pravé strany Oldřich Cichoň pokryl. V přesilovce Chomutovští nezahrozili, nebezpečnější byli až po návratu sparťanského hráče, když domácí brankář vychytal Jana Prokopa i následnou dělovku Víta Seemanna od modré čáry. O chvíli později se musel na druhé straně činit také Richard Běhula, jenž lapil přízemní střely Michaela Krutila a Pavla Vaňouse.

Přesilová hra však ideálně nevyšla ani Spartě. Za neúspěšné přesilovky byli sparťané potrestáni, když Jakub Veselý dostal puk do jízdy a samostatný únik zakončil přesnou střelou pod lapačku – 0:1. V poslední minutě to mohlo být se Spartou horší, protože se do dalšího úniku dostal Tomáš Koblížek, ale tentokrát byla lapačka sparťanského brankáře rychlejší a poradila si také s následnou dorážkou Patricka Pecha.

Sparta vstoupila do druhé třetiny ideálně, bezprostředně po skončení své přesilovky dostal nabito Jakub Prchal, jehož střelu protečovali Marek Bláha s Janem Krupičkou až do branky – 1:1. Vyloučení Chomutova mělo být vodou na mlýn Sparty, jenže ve vlastním oslabení vyvezl kotouč Josef Koláček, dostal ho do třetiny, kde zmátl soupeře a krásnou zadovkou na zadní tyčku našel zcela volného Miroslava Daniho, jenž uklidil puk do prázdné branky – 1:2.

To však nebylo všechno, protože tři vteřiny po vhazování fauloval Jakub Veselý a Piráti šli do tří, čehož svěřenci Richarda Žemličky využili, když zakončil rychlou kombinaci Jan Krupička – 2:2. Tlak Sparty nadále pokračoval, hostující defenziva s jistým Richardem Běhulou v zádech však odolávala. Když už se zdálo, že hosté soupeřům tlak ve vlastním oslabení ustojí, našel František Gajdoš volného Václava Rubeše, a ten v pádu uklidil puk do odkryté klece – 3:2.

Chomutov vstoupil do závěrečného dějství aktivně, jenže ho zastavil další trest. Severočechům ale kuriózně opět prospěl, protože už po devíti vteřinách ujel domácí obraně Jan Prokop, střelou k pravé tyčce vyrovnal a vstřelil druhý gól Pirátů ve vlastním oslabení – 3:3. V dalším průběhu se museli Piráti hodně bránit, i třicet vteřin ve třech ale ustáli. Skóre se sice nezměnilo, ale pěknou vložkou byla krátká bitka Tomáše Tomka s Josefem Koláčkem.

I závěr základní hrací doby kouskovaly tresty. Dobře z toho vyšel Chomutov, jenomže ani dvě minuty v pěti proti třem nevyužil. Gólem neskončila ani gólová šance Dominika Vaňka, jehož dělovku do odkryté klece pokryl domácí brankář lapačkou. Zanedlouho se scénář opakoval, Sparta šla do tří, ale Piráti velkou šanci rozhodnout nevyužili.

V prodloužení začal běžet trest Denise Zemana, což Spartě pomohlo. Pražané se dostali do tlaku, rána Marek Bláhy se odrazila zpět k brance, kde se k puku dostal Josef Slavíček a důrazem před brankou rozhodl o výhře domácích – 4:3 pp.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „Nastoupili jsme s hodně mladým týmem, který odehrál parádní zápas. Pořád je tam ale spousta věcí, které musíme vylepšit. Hráli jsme aktivně, z čehož pramenily fauly a měli jsme hodně přesilovek. Góly jsme ale začali dávat až ve druhé třetině, do té doby jsme neproměnili vůbec nic. Klukům jsme říkali, ať se ve třetí třetině nenechávají vylučovat. Udělali jsme zbytečné chyby, kdy jsme nejprve ve vlastní přesilovce dostali gól na 3:3 a poslední čtyři minuty jsme hráli v oslabení. Ubránili jsme to parádně, kluci si až na několik nedostatků zaslouží pochvalu.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Bylo to vyrovnané a rychlé utkání plné osobních soubojů. Oba týmy měly chvilku převahu, ale osobně jsem tam na obou stranách neviděl tolik faulů, které byly odpískané. Došlo tím k nabourání zápasu, který ztratil rytmus a tempo. Utkání bylo také o přesilovkách, ale krása hokeje byla v první polovině zápasu při hře pět na pět. Byl to hokej jako břitva, nahoru a dolů, byly k vidění pěkné akce. Myslím si, že to byla zasloužená remíza a sparťané byli v prodloužení trošku šťastnější.“