Piráti derby s Litvínovem zvládli, k vítězství je nasměrovala čtyřgólová první třetina

Napsala 30.09.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v devátém kole DHL extraligy juniorů porazili nejbližšího rivala z Litvínova. Chomutov už po první třetině vedl o tři přesné zásahy, což ještě ve druhém a posledním dějství navýšil na 6:1. Ve třetí periodě Litvínovští vstřelili dvě branky, ale to už jim nepomohlo, Piráti si pohlídali vítězství a připsali si druhou domácí výhru v řadě.
9.kolo pá 30.9.2016
6:3(4:1, 1:0, 1:2)
LIT
Pavlát – Buchtela, Kopic, Gröger, D. Novák, Lidák, M. Smutný, T. Běhula, Hajič – Polák, Niňaj, Palička, Részegh, Josef Rindoš, Chlán, J. Svoboda, D. Šilar, Wágner, Adámek.
Litvínov
Š. Havlík – Urbánek, Franc, D. Havlík, Brzek, Brejžek – Macháč, Kučera, Schmidmayer, Drašar, Bečvář, Bárdoš, Fencl, Pecka, Chmelař, Horák, Jícha, Dufek.

9. Šilar (Buchtela, Palička), 11. Novák (Wágner, Rindoš), 11. Chlán (Adámek, Hajič), 14. Wágner, 39. Kopic (Polák, Chlán), 45. Wágner (Chlán, Részegh)
Litvínov
2. Chmelař (Fencl, Jícha), 56. Schmidmayer (Pecka, Havlík), 60. Horák (Drašar, Dufek)

4:1
1:1
1:0
29:34
200
Místecký – Mašek, Ševic

Do utkání vstoupili lépe Litvínovští, když už ve druhé minutě skóroval Jan Chmelař, čímž poslal hosty do vedení – 0:1. Poté však začali střílet Piráti. V deváté minutě Filip Palička přihrál v situaci dva na jednoho Danielu Šilarovi, který vyrovnal – 1:1.

V jedenácté minutě Daniel Novák využil přesilovou hru střelou od modré a otočil vývoj utkání – 2:1. Hned za šestadvacet vteřin se Chomutov radoval znovu, když Petr Chlán dorazil do prázdné brány – 3:1. Ještě do první přestávky se prosadil ve vlastním oslabení František Wágner, jenž vystihl rozehrávku hostů, ujel obráncům a zakončil mezi betony Havlíka – 4:1.

Na začátku prostředního dějství měl Litvínov ještě více jak polovinu z trestu Tomáše Hajiče, kterou však nedokázal potrestat. Ve 25. minutě stáli v dobré pozici před bránou Tomáš Adámek a Matěj Niňaj, ale oba raději zvolili přihrávku, kterou nakonec vypíchli obránci hostů. Na druhé straně byl v podobné pozici Jiří Horák, jenž puk tečoval mimo tři tyče. Krátce před druhou sirénou Jiří Kopic najel z druhé vlny a prostřelil Šimona Havlíka mezi betony – 5:1.

Ve pětačtyřicáté minutě František Wágner doklepl kotouč do odkryté sítě potom, co se odrazil od zadního mantinelu – 6:1. Krátce poté byl v dobré pozici opět František Wágner, ale trefil pouze vracejícího se Havlíka. Na druhé straně snížil z těsné blízkosti bekhendovou střelou Karel Schmidmayer po přihrávce od Dominika Pecky – 6:2.

S góly roste chuť, hned v další šanci stáli opět Litvínovští, ale kotouč skončil u Dominika Pavláta. Utkání uzavřel v 60. minutě Jiří Horák, který využil přesilovku a upravil na konečných 6:3.