Piráti čtyřmi góly zdolali Kometu, Martin Altrichter předvedl jednapadesát zákroků

Napsal 24.01.2020 Michal Luxa
C h o m u t o v - K dalšímu střetnutí O Pohár DHL cestovali junioři do Brna, kde zvítězili 4:2. Kometa sice zasypala Martina Altrichtera třiapadesáti střelami, přesto na body nedosáhla. Soubor Jaroslava Becka totiž soupeři uštědřil lekci z produktivity a mohl se radovat. Branky za Chomutov postupně stříleli Patrick Pech, Josef Koláček, Jiří Kulich a Jan Prokop.
37.kolo pá 24.1.2020
KOM
2:4(1:1, 0:2, 1:1)
Kometa
Kubík – Fajmon, Holemý, P. Vašíček, J. Sedláček, Studený, Kowalczyk – Pigl, Indrák, Snášel, Bartes, M. Svoboda, Dufek, I. Sedláček, Malý, D. Vašíček, Kunc.
Altrichter – Šuráň, Ludvík, Ferbas, Houdek, Vaněk, Jungvirt – Švec, Pavlák, Pöschl, Popelka, Pech, Prokop, Berčík, Janeček, Koláček, T. Svoboda, Lobodowski, Jiří Kulich.

Kometa
4. D. Vašíček (Dufek, Fajmon), 47. Dufek (Kowalczyk, Holemý)
10. Pech (Vaněk, Šuráň), 26. Koláček (T. Svoboda, Jiří Kulich), 29. Jiří Kulich (Koláček, Jungvirt), 59. Prokop (Janeček)

2:6
1:2
0:0
53:31
94
Skopal – Kleprlík, Komínek

Do střetnutí lépe vstoupila Kometa, která se už ve čtvrté minutě ujala vedení. Autorem gólu se stal Dominick Vašíček, jenž se jako první zapsal do statistik duelu - 1:0. Ovšem na chomutovskou odpověď se čekalo pouze šest minut. Po Vaňkově přihrávce se přesnou střelou předvedl Patrick Pech - 1:1.

Druhá část patřila souboru Jaroslava Becka, jenž postupně odskočil do dvoubrankového vedení. Nejprve stav zápasu otočil Josef Koláček - 1:2. Na jeho trefu navázal v devětadvacáté minutě Jiří Kulich, pro něhož to byl premiérový gól v juniorech - 1:3.

V sedmačtyřicáté minutě se Brnu povedlo zápas ještě zdramatizovat, když Martina Altrichtera překonal Karel Dufek - 2:3. Severočeši si ale zbytek střetnutí pohlídali a navíc ještě upravili skóre utkání. Definitivní jistotu dal Chomutovu Jan Prokop, jenž zasunul černou gumu do opuštěné klece - 2:4.